Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 71

Thread: Seria Tropico

1. Back To Top | #41
    Banned
    Republica Bananiera Romanistan, Bucuzbekistan
    A aparut demo!
    Ma duc sa-l instalez si dupa ce il joc,revin cu detalii.Ma astept sa aibe si ceva jucabilitate,nu numai grafica eye-candy.

2. Back To Top | #42
    Banned
    El Presidente e multumit de cerintele de sistem!Pe High ruleaza ca uns!

Dar totusi,am intalnit aceeasi grafica (cu mici imbunatatiri),acelasi gameplay,aceeasi muzica,aceiasi oraseni,acelasi custom avatar,aceleasi cladiri-sunt si cateva noi........defapt,o clona a jocului Tropico 3

Zici ca e mod,patch sau DLC pentru jocul precedent!

Oricum,El Presidente asteapta jocul full ce se va lansa pe 30 august ,atunci vom putea sa intretinem relatii diplomatice cu mariile superputeri,sa ne ferim de calamitati si dezastre naturale,sa numim ministrii si sa construim Statuia lui Iisus.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Seria Tropico-tropico-4-1.jpg   Seria Tropico-tropico-4-demo.jpg   Seria Tropico-tropico-base-2.jpg  

3. Back To Top | #43
    Registered User GruVe's Avatar
    Haha. singura problema e la swiss bank account.
    Out of my mind. Back in five minutes.

4. Back To Top | #44
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Traits:Alcoholic,Womanizer si Populist.Epic)

5. Back To Top | #45
    Banned
    EU August 25, 2011
    NA August 30, 2011

http://en.wikipedia.org/wiki/Tropico_4
    Maine se lanseaza in Europa ,si pe 30 in SUA!

Oricum,spre deosebire de ultimele jocuri,asta nu m-a dezamagit asa de rau.

6. Back To Top | #46
    Registered User GruVe's Avatar
    Eu il "testez" deja de cateva zile. E mai mult un mega patch decat un joc nou propriu zis. Oricum imi place, e addicting si merita cumparat original pentru a incuraja dezvoltatorii.
    Out of my mind. Back in five minutes.

7. Back To Top | #47
    Registered User freeman21's Avatar
    L-am jucat si eu si imi place foarte mult. Intr-adevar e mai mult un mare update, dar nu ma deranjaza. Umorul e acelasi, daca nu chiar mai bun, cateva cladiri/edicte in plus, vreo alte 3-4 puteri mondiale... secundare, o gramada de side quests si bineinteles soundtrackul La un pret de ~10 euro chiar isi merita banii pt fanii seriei.
    Cateva imagini:
    Seria Tropico-2011-08-26_00001.jpg Seria Tropico-2011-08-26_00002.jpg Seria Tropico-2011-08-26_00003.jpg Seria Tropico-2011-08-26_00004.jpg
    Peace sells... but who's buying ?

8. Back To Top | #48
    Registered User freeman21's Avatar
    Seria Tropico-2011-08-26_00005.jpg Seria Tropico-2011-08-26_00006.jpg Seria Tropico-2011-08-26_00007.jpg
    Peace sells... but who's buying ?

9. Back To Top | #49
    Banned
    Vizionează Tropico 4: Modern Times Teaser Trailer (HD)

e super ca expasionul apare in martie

totusi,ma asteptam ca o sa mai lucreze si pe la un city-build cu alta tema

10. Back To Top | #50
    Banned
    Expansion-ul Tropico 4: Modern Times va fi lansat în martie

suna interesante provocarile,dar totusi,m-am cam saturat de remake-uri imbunatatite la Tropico 3

11. Back To Top | #51
    Banned
    Vizionează Tropico 4: Modern Times Gameplay Trailer (HD)

zgarie-nori ca in Dubai,ce sa zic....

12. Back To Top | #52
    Banned

Tropico 5

Astia nu s-au saturat de aceeasi tematica pe care o tot abordeaza din 2009 incoace?Nu mai exista alte epoci, alte civilizatii, alte tematici pentru city-buildere ca Grecia antica, Egiptul sau China ori Evul Mediu?

Bine ca macar noul Tropico o sa aduca imbunatatiri substantiale........si ca teaserul e cel putin funny
    The Dictator FTW!!!

Tropico 5 anunțat pentru Xbox 360, PC, Mac și Linux | ComputerGames.ro

The Eras - De la începutul secolului XIX și până în secolul XXI, fiecare eră conține oportunități, avantaje și dezavantaje. Începi în perioada coloniilor și avansezi cu națiunea prin era modernă spre viitor.
    The Dynasty – Fiecare membru al familiei El Presidente este prezent pe insulă și dețin poziții de conducere, capată abilități și experiență în activități.
    Research and Renovate - Dezvoltă insula prin descoperirea a noi clădiri, tehnologii și resurse. Transformă clădirile vechi în unele moderne și dezvoltă economia.
    Advanced trade system and trade fleet - Inițiază trocuri cu alte insule pe mare și protejează vasele de transport.
    Explore your island - Descoperă adevărul din spatele războaielor. Trimite oameni să caute minerale și depozite de cărbuni dar atenție la animalele periculoase și triburi.
    All new art - Aspectul vizual a fost modificat pentru a oferi Tropico 5 o identitate vizuală istorică. Poți alege dintre 100 de clădiri unice din fiecare eră.
    Cooperative and competitive multiplayer – Până la 4 jucători pot construi propriile orașe și economii, oriunde pe insulă. Jucătorii pot face schimb de resurce și oameni sau pot declara război unii altora.

13. Back To Top | #53
    Registered User RisK RK's Avatar
    Multumim pentru recomandare dupa trailer pare chiar frumos.

14. Back To Top | #54
    Banned
    un clasic:

15. Back To Top | #55
    Registered User RisK RK's Avatar
    Ce ai copiat videoul Tropic5 ...
    Oricum ma-i facut sa rad si azi , Mersi )

16. Back To Top | #56
    Banned
    Dar si mai amuzant e ca tipii de la Kalypso Media lanseaza acelasi joc din 2009 incoace (cu mici imbunatatiri ce-i drept)........
    Tropico 3 fiind primul joc 3D din serie, Tropico 4+Modern Times a fost mai mult un mega DLC/Patch......mai pe scurt, il MULG, preluand stilul de marketing al companiilor Activision, EA si Ubi, care pare sa functioneze.Nu m-as mira ca dupa Tropico 5 sa urmeze un Tropico 6 in care sa fii El Presidente pe Luna sau un Tropico 7 in epoca maiasilor si aztecilor (desi tare mi-ar placea un city-build cu civilizatiile precolumbiene unde sa-l vedem pe El Presidente ca mare preot facand jertfe umane si sa construim temple si piramide mayase )

Oricum, sa vedem cum o sa fie al cincelea titlu, partea cu epocile si sistemul de comert naval suna bine.Iar aia cu "Explore your island" cu animale si triburi imi da o senzatie de Far Cry...

17. Back To Top | #57

18. Back To Top | #58
    salut. se mai joaca cineva jocul?
    e m-am apucat de campanie si nu mai pot incarca salvarile, iar raspunsul la plangerea mea este:
    "
    there was an Steam issue which was allowing you to play the Modern Times DLC although you didn't bought it. We have fixed this issue. The problem is that your savegames contains the Modern Times buildings and if you want to play your savegames you have to buy the DLC.

We apologize for the inconvenience."

eu pierd salvari, timp si ei au nesimtirea sa-mi mai ceara bani.
    ultima oara cand mai cumpar un joc de la ei

19. Back To Top | #59
    La fel am patit si eu.
    Never again.

20. Back To Top | #60
    Banned

1.  
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks