View Poll Results: Real Time sau Turn Based?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Real Time

83 59.71%
  • Turn Based

56 40.29%
Page 4 of 39 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 766

Thread: Recomandări jocuri de strategie & discuţii generale

1. Back To Top | #61
    Ce a spus Viracocha in primul post este exact parerea mea. Stupid sa compari RTS cu TBS.

2. Back To Top | #62
    Fencing Student Musashi's Avatar

....???

OCHI, "excuse my french accent", dar S-ul din coada nu te pune pe ginduri? Bine, ai dreptate intr-un fel, diferentierea se face in primul rind (in cele mai multe cazuri) la nivelul de managament al unitatilor; daca in Starcraft controlezi pina si un singur infanterist amarit pe care il pui sa traga de pe picioare, in PG II si in alte jocuri de gen controlezi regimente, divizii, unitati specializate, etc! Mi se pare stupid ca vezi numai diferente si nu asemanarile dintre genuri, care practic se trag unul din celalalt. Daca stau sa ma gindesc, un joc care combina ambele genuri cred ca este "the ultimate strategy". Shogunii stiu mai bine .

Miles, cu mare placere, desi ce sansa am eu in fata celui care le-a invins pe Onoratele Matres....
    Mie imi convine in ambele jocuri, primul l-am jucat de multe ori, iar PG II-ul mi-a ocupat mult timp in ultimii ani. Alege jocul, si apoi vom cade de acord asupra hartii/hartilor.

cracky90@tiefighter.org
    ----============-------
    Cei 50 de ani ai omului sunt un vis fantomatic prin eternele transmigratii - Oda Nobunaga

3. Back To Top | #63
    Banned Heide's Avatar
    pe onoratele maters nu le a invins nimeni ..ele erau haituite saracele de ceva mult mai groaznic care venea tot din dispersie ....in rest vreau sa va comunic ca nu mai suport topicu asta ..jocurile sunt facute sa te bucuri de ele nu sa faci referate pe tema lor. papa.

4. Back To Top | #64

Heide, ai nimerit-o destul de bine cu jocurile....

....dar cine dreq haituia Onoratele Matres din dispersie, Fiutarii?
    Sau poate nevoia disperata de sex, implicit transformata intr-o dorinta de cucerire a planetelor cu barbati aserviti cauzei Bene Gesserit?
    In alta ordine de idei, ai citit Casa Harkonnen, scrisa de fiul lui Herbert? Daca o are careva, dati si voi un beep....
    Cei 50 de ani ai omului sunt un vis fantomatic prin eternele transmigratii - Oda Nobunaga

5. Back To Top | #65
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    Am citit io o carte scrisa de fisu' lui Herbert.Era destul de dragutza dar fara prea mari legaturi cu ce-a scris tacsu',doar unii din eroii principali(o Atreides shi un Harkonnen)au legatura prin nume.Se chema Dune7:Cartea brundurilor.E belea.
    Tocmai asta e marfa la Herbert potzi sa speculezi:erau Fiutarii capabili sa gandeasca singuri sau erau doar o arma creata impotriva "Tarfelor"???(parerea mea).Shi care-i treaba pana la urma cu Dispersia???In cartea brundurilor se dau nishte semiraspunsuri care te baga mai rau in ceatza.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

6. Back To Top | #66

auziti...

de ce sunt asa putine voturi, totusi chiar e mai proferat RTS ?

7. Back To Top | #67
    Cracker, momentan sunt in sesiune.
    oricum o sa iti dau un mail cand jucam.
    On topic: mai, acm deviati de la subiect

8. Back To Top | #68
    Banned Heide's Avatar
    fiutari erau doar niste "arme", oameni animale, moidificatzi genetic probabil de descendentzii bene teliaxului pt a rezista farmecelor sexuale a onoratelor matres ....da ..onoratele matres erau intr o continua retragere scrie foarte clar in ultima carte de Frank Herbert ...de unde si aliantza de sfarsit intre Bene Geserit si Onoratele Matres ..o aliantza oarecum disperata pt a a rezista la ceea ce urma sa vina ...nu ma contrazicetzi la DUNE

9. Back To Top | #69
    Este o aliantza intre ghilimele bah,mai mult o fuziune...shi da am dat-o in offtopic rau de tot shi te contrazic la Dune...totul e sa-tzi gasesc fisura...
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

10. Back To Top | #70
    De fapt nu a fost de loc o alianta, Onoratele Matres s-au "unit" cu Bene Gesserit-ul la fel cum s-au unit principatele romane sub Cuza: au acelasi conducator.
    Cat despre continuare, trebuie, pe langa Dune7:cartea brundurilor a lui Patrick Herbert, as mai fie si un prequel, ceva cu Duncan Idaho pe la Harkonneni, ceva mai actiune, dar mai mult nu mai stiu de el.
    Daca stiti ceva.....

11. Back To Top | #71
    Ce ba Bashare ai citit shi tu Playboyul ala cu Duncan la Harkonneni???Oricum io tot la asta ma refeream prin fuziune shi nu aliantza...au ales-o pe ac. gagica drept leader.
    Faza cu prequelu ala era ca a fost o povestioara SF in nu mai shtiu ce nr. de Playboy in care Duncan copil era fugarit pe Giedi Prim de nishte vanatori Harkonnen shi ii omoara pe totzi(aproape)el fiind o zgaiba de 8 ani.Interesting...

12. Back To Top | #72
    Daca vretzi sa cititzi era nr. 3 parca...oricum nu-l mai gasitzi de cumparat dar vi-l dau io daca e...

13. Back To Top | #73

Arrow

Acum ca tot s-a deviat pe la bashari si fiutari... Cine vrea sa joace un Panzer General 1 sa dea un mail... I'm waitin'

14. Back To Top | #74
    Man, da, in Playboy, dar era un fragment dintr-o carte.
    Si as vrea sa o cumpar.

15. Back To Top | #75
    Banned Heide's Avatar
    dadad ..stim noi de ce vrei sa cumperi plaiboiu ala...pt fragmentu de dune ..aiurea ....in rest ..a fost o alinatza, o fuziune ..o ce vretzi voi dar singuru motiv nu a fost doar conducatoarea ci si certitudinea capatata de onoratele matres cum ca sub o educatzie bene geserit ar devenii mai bune mai rapide etc etc etc ....gata nu mai suport discutzia asta.....aaaaaaaaaaaaaaaaaa

16. Back To Top | #76
    bah matrice obosita io joc oricand PG1.Numai sa-mi zici shi mie cum mai fac rost de el ca nu mai gaseshti CD-uri din vremurile bune...

17. Back To Top | #77
    Ba, Julius Heide, ziceam ca vreau sa cumpar cartea, ca Playboyul il am deja.

18. Back To Top | #78
    Registered User
    Consider ca e chestie de gust asa ca degeaba va tot contraziceti care e mai strategic de cat care.... In jocurile de multiplayer nu cred ca exista concurs adica RTS fac legea nu de alta dar am jucat HOMM in 4 si intr-o noapte nu am reusit sa terminam un joc... Pe de alta parte Civ mi s-a parut un joc superb desi cateodata nerealist( luptam cu avioane contra sulitasilor si luam bataie.... oricum parca asta era in civ 1) dar tech tree-ul era f misto.

19. Back To Top | #79
    Off topic > despre Dune 7

Dune 7: Cartea Brundurilor nu e scrisa de fiul lui Frank Herbert si in general nu are nici o legatura cu FH. E opera unui scriitor roman al carui nume nu mi-l amintesc acum, iar aparitia sub titlul & autorul fictiv a fost probabil ideea editurii (Nemira), o strategie care a intentionat evident sa impulsioneze vinzarile, si cred ca a si mers.

20. Back To Top | #80
    Minos: ai dreptate e chestie de gust asa ca nu mai incerca sa explici ca iti place multiplayer RTS
    Korn: bei, eu nu vb de cartea brundurilor, ci vorbeam de o carte pe care am vazut-o pe net, si anume House Harkonnen, scrisa de unu Vasilica HERBERT. Eu d-asta intrebam

1.  
Page 4 of 39 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks