View Poll Results: Real Time sau Turn Based?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Real Time

83 59.71%
  • Turn Based

56 40.29%
Page 5 of 39 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 766

Thread: Recomandări jocuri de strategie & discuţii generale

1. Back To Top | #81
    Registered User BwSupremeLeader's Avatar

.....shahishtilor

.......joc HeroesIII pe bani.....email me ...bwsupremeleader@yahooo.com

Pina una alta ajtia a caror experientza in domeniul StarCraft-ului
    se rezuma la jocul pe serverul de la GameOver sau extremp-pi-si...mucles...nu suntetzi in masura sa comentatzi...nici nu va inkipuitzi cit de elaborate pot fi strategiile shi tacticile in jocul de StarCraft....shi apropo Al Doilea Razboi Mondial nu-mi amintesc sa fi fost pe ture. Shahishtilor!!!
    Natural Born Loser
    aka GT-Dr.Nick

2. Back To Top | #82
    cINE VREA House Atreides shi House Harkonnen sa imi dea un mail......(lit format iti trebe Microsoft reader shi sunt in engleza)
    Heide am tot AMber series daca te interseaza..
    asdfds

3. Back To Top | #83
    opps tocmai am observat ca sunt newbie T.T

4. Back To Top | #84
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    Deci sa mor daca am shtiut de faza cu editura Nemira...ce sa zic,e posibil...io am citit cartea shi pe ea scria Patrick Herbert sau asha ceva deci...lol de lol Nemira.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

5. Back To Top | #85
    Registered User suscatu's Avatar
    STARCRAFT cel mai tare jok rts care se joaka online (battle.net)

si gusturile nu se discuta!
    Numa tu sa te bagi in seama?

6. Back To Top | #86
    Registered User Thor_ro's Avatar

Red face Gusturi...

Guys... guys... Daca s-ar putea cred ca s-ar putea da dispute intre gameri mult timp... adevarul este ce desi unii se dau pe TBS-uri (me too ) altii se dau pe RTS-uri shi nu cred ca nici eu, nici nimeni altul nu ar putea sa conteste faptul ca jocurile sunt facute pe categorii tocmai pentru ca Gamerii sa aiba de unde alege si de unde si diversitatea de genuri.... Iar pe de alta parte amajuns la concluzia ca gusturile nu se discuta!
    De exemplu nu cred ca as putea sa conving pe vreunul din voi ca Genul de joc pe care-l joaca el e nashpa si ca ar fi mai bine sa treaca pe TBS sau RTS.. prostii... daca omului ii place in definitiv genul de jocuri Mario sau... stiu eu..Croc... sau poate ca el considera ca in jocurile de mai demult exista mai mult dinamism pe care in ziua de azi nu si-l mai gaseste in "noutatile de pe piatza" atunci asta e! Nu te poti c . . a in gusturile omului, nu?
    Asha ca intotdeauna vor exista divergente de opinii care in fond pot duce in final la impartasirea experientei gamerilor intre ei la genul la care sunt ei "tari" dar in nici un caz nu o sa fie vorba nici chiar intr-un viitor indepartat de o generalizare si trecere pe un anumit gen de joc!
    Diversitatea genurilor da Sucul problemei!

OUT!
    Liberate tu te me ex inferis!

7. Back To Top | #87
    Bine Dr. Nick ca i-ai pus la punct pe newbie ashtia ca ma ingrozeam cand vedeam starcraft-ul demitizat intr-un asa hal. Personal eu ma supar tare cand vine cate un neavizat si intreaba :"Tot mai joci ma nu te-ai plictisit?" Cat despre topic am un hint:Turn based strategy adica vrei sa spui ca daca vreu sa-ti trag una la beregata astept dupa aia replica
    Nuuuu iti mai dau una si inca una si
    inca una pana nu te mai scoli<====Real time strategy.
    Mentionez ca am terminat toate RTS care au aparut si joc activ pe net la cele care se poate (Starcraft,Red alert 2).

8. Back To Top | #88

9. Back To Top | #89
    Registered User
    Daca e chestie de gusturi , mie nu mi-a placut niciodata Starcraft si daca stau sa ma gandesc nici Heroes-urile nu prea mi-au placut.
    Mie imi plac jocuri cum sunt Colonisation , Civ ( 1 & 2 - desi astea nu prea ma mai atrag) , Capitalism Plus , Imperialism II s.a. , care nu imi vin in minte la momentul actual . Ah , sa nu uit managerele de football , care imi ocupa o mare parte din timp . Joc si RTS-uri , insa dupa prima salvare parca nu mai am chef sa incarc jocul .

Prefer jocurile Tbs probibil din cauza faptului ca nu joc foarte mult in retea , iar jocurile Rts pe single sunt cam slabanoage toate .

10. Back To Top | #90

dati-va foc

Pentru prima oara ma vad nevoit sa fiu de acord cu DR.NICK. Jocurile Turn Based au primit si ele voturi aici din simplul motiv ca cei care le-au votat nu sunt gameri, ci doar niste persoane care isi mai omoara din timp in fata calculatorului. Tot ce e turn based in afara de sah este o mare prostie, pentru ca jocurile turn based au tendinta sa fie prea incarcate cu detalii imbecile tocmai pentru a-i atrage pe "strategii wannabe" care isi dau pareri savante pe aici.
    De SC/BW ce pot sa zic, e o mare porcarie. Acolo nu e chestie de strategie, castiga ala care da mai repede din mouse. La fel era si Alexandru Macedon ala, castiga bataliile doar fiindca tipa mai tare la soldati si ii grabea sa faca tot felul de manevre pe campul de lupta. Pic de strategie nu avea in el, al dracu isteric. Ia sa fi facut el o miscare cu trupele si pe urma sa il astepte pe inamic sa isi miste si el trupele. Sa vezi atunci batalie marfa...astia nu respectau regulile deloc.

11. Back To Top | #91
    Registered User
    Mie imi plac TBS dintr-un singur motiv. Sun mai realiste....

Aveti voi (RTS-istii) cei aia un razboi si de cati oameni are nevoie un general ca sa se se ocupe real-time de toate problemele legate de logistice, tactica, strategie & stuff??????

Cand o sa vad un joc RTS in care sa nu comanzi direct unitatile, ci niste subalterni(cum se intampla in realitate) si ei la randul lor sa trimita ordinele mai jos atunci o sa trec si au la RTS. Pe mine chiar ma oftica, la orice RTS, ca unitatile tale te asculta orbeste si nu prea gandesc. Eu nu cred ca absolut toti sergentii vor executa un ordin de genu:

"Sergent X, vreau sa-mi capturezi divizia Y de tancuri inamice!!"
    "Dar domne suntem numai 20 de oameni inarmati cu cutite."
    "Si ce daca. La atac!!!"

Cred ca cea mai probabila replica va fi ceva de genu':"F... you sir!!!"

SC ar fi chiar marpha daca unitatile ar gandi si singure(cel putin o mica parte din tactica de teren) si ar avea mai multe stats.
    Some find delight in ale and wine
    And some in girls with ankles fine,
    But my delight, yes always mine,
    Is to dance with Jak o' the Shadows.

12. Back To Top | #92
    Registered User

tbs sunt mai marfa

salve

io zic ca sunt mai marfa tbs decat rts deoarece la rts conteaza foarte mult viteza de adaptare la inamic shi rapiditatea de atac + dexteritatea controlarii trupelor prin asignarea lor cat mai utila, pe cand la tbs toata lumea are timp suficient sa gandeasca jokul fara sa faca prea multe gresheli...
    that it...

cya

13. Back To Top | #93
    shr00m Black_Elf's Avatar

Unhappy N-o sa joace nimeni

O my god Stilleto daca asta e baza jocului care vrei sa-l faci no sa-l joace nimeni.
    Life is a big RPG.

14. Back To Top | #94
    Registered User BwSupremeLeader's Avatar

Re: .....shahishtilor

Originally posted by BwSupremeLeader
    .......

Pina una alta ajtia a caror experientza in domeniul StarCraft-ului
    se rezuma la jocul pe serverul de la GameOver sau extremp-pi-si...mucles...nu suntetzi in masura sa va datzi cu parerea...nici nu va inkipuitzi cit de elaborate pot fi strategiile shi tacticile in jocul de StarCraft....shi apropo Al Doilea Razboi Mondial nu-mi amintesc sa fi fost pe ture. Shahishtilor!!!

Are dreptate asta buoh...
    Natural Born Loser
    aka GT-Dr.Nick

15. Back To Top | #95
    Registered User
    daa ma da aia cunoshteau mult mai multe decat itzi ofera de obicei jokurile in mod normal asha ca...oricum nick ashtept shi io un mail de la tine ok?

16. Back To Top | #96
    Registered User
    a shi apropo durata medie de joaca la un rts este mult mai mica ca la un tbs de ce oare?...tbs cu toate ca nu ofera grafica de ultima ora are o rejukabilitate superioara asha ca tbs rulzzzzzz

17. Back To Top | #97
    Dog 4 Life jiggy's Avatar
    nu inteleg de ce trebuie atatea clasificari
    sint jocuri foarte bune si tbs si rts
    de obicei insa tbs-urile sint mai putin jucabile in retea si "se uzeaza" mai repede din cauza asta
    in plus un joc bun nu intotdeauna are succes din motive mai mult sau mai putin obscure

ahh si sa nu-mi ziceti ca un meci de heroes dureaza cat unul de starcraft ca nu va cred
    "..azi nimic, maine de doua ori mai mult.." Al Bundy

18. Back To Top | #98
    Registered User
    incearca sa joci un bgh pvp cu un prieten care face aceeash strategie ca tine shi are valoare apropiata sa vedem cine are mai multe fotoane shi mai multe banane ))

19. Back To Top | #99
    Registered User Virtual_Fighter's Avatar

So

if u ask me Rts shi Tbs sunt bune amandoua,dar cu un plus Pt Rts deoarece timpul te preseaza de cele mai multe ori,iar un rts dureaza mai puitzin totushi decat un tbs.
    My soul is black as the moonless sky
    So please just leave and let me Die
    For i have been your faithful knight
    In death have you returned my pride

20. Back To Top | #100

Recomandari jocuri de strategie

Vreau si yo un joc de strategie, sau altceva in afara de shooter despre istorie....al 2-lea razb mondial..chestii d-astea...si nu Caesar....sau aoe ...

btw...kre e ultimul caesar...stie cineva knd a aparut? ms

1.  
Page 5 of 39 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks