Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 156

Thread: Cel mai tare RTS/TBS din toate timpurile

1. Back To Top | #21
    Registered User Irenicus's Avatar
    imperialism II
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

2. Back To Top | #22
    the Boss Dahn's Avatar
    In ordinea numerelor de pe tricou, care arata si clasamentul in opinia mea (cel de pe locul 1. fiind si cel mai tare din toate timpurile):

1. Seria Hearts of Iron (1, 2)
    2. Seria Total War (Shogun, Medieval 1 si 2, Rome)
    3. Master of Orion 2
    4. Seria Warcraft (2, 3)
    5. Seria Panzer General (1, 2)
    6. C&C: Red Alert (e vorba doar de prima parte a seriei)
    7. Seria Homeworld (1, 2)
    8. Star Control 2
    "He's every employee's worst nightmare. He wasn't born mean and unscrupulous, he worked hard at it. And succeeded. As for stupidity, well, some things are inborn."

3. Back To Top | #23
    n-am jucat tot de aici, dar preferatele mele sunt:
    RTS - Stronghold Crusader, primul RTS jucat si a ramas in sufletul meu.
    TBS - Rome Total War, Medieval I, Medieval II

p.s. nu joc nimic din perioada de dupa aparitia tunurilor, prefer sabii, sulite, topoare si arcuri.
    Δρομιχαίτης

4. Back To Top | #24
    Starcraft... normal. Asta din cauza la suportul de 10+ ani care la primit de la Blizzard. Fara suport nu ajunge un joc departe. E foarte echilibrat si complex, grafica a fost buna la vremea ei, are FOARTE putine glitch-uri/bug-uri (acuma) si inca mai are servere de la Blizzard pe care il poti juca impreuna cu alti mii de jucatori (hai sa fiim seriosi ca un joc fara online play nu poate fi considerat "cel mai tare")

Red Alert 2 e pe al doilea loc in opinea mea. Daca ar fi fost facut de Blizzard in loc de EA Games ar fi fost un joc perfect. Problema e ca la EA games nu le pasa... jocul a primit cateva patch-uri in primii 2 ani, dupa care l-au lasat balta. Au aruncat serverele in brate la o mana de voluntari (da, neplatiti) care tin jocul in viata de atunci. A avut potential foarte mare dar la EA games nu le-o pasat (ca deobicei...)

Locul trei trebuie sa fie Warcraft 3. Din nou, suport excelent, foarte balansat si bine patch-uit pana in ziua de azi.

Un joc plin de glitch-uri/bug-uri si fara online play (macar la vremea lui) nu isi are locul in acest topic. Daca e vorba de "cel mai tare" atunci trebuie un joc care se apropie de perfectiune in toate aspectele.

La TBS nu stiu ce sa zic... HOMM 3 sau Civilization 3. Ambele is jocuri foarte reusite.

5. Back To Top | #25
    E greu de decis asupra RTS-ului.
    Pe mine m-a impresionat Warcraft 3 + TFT in mare parte datorita campaniilor. Rasele nu se aseamana deloc iar eroii sunt cireasa de pe tort.
    Pe locul 2 ar fi Spellforce. Nu stiu cati ati auzit de el dar e absolut genial jocul. Imbina perfect RPG-ul cu RTS-ul. Ai questuri imprastiate pe vreo 10 harti ce pot fi accesate oricand, tranzitia facanduse printr-ul simplu ecran de load. Ai optiuni de dialog, eroi pe clase, zeci de spelluri, iteme unice greu de gasit, harti imense, rase distincte, lupte cu zeci de unitati. E printre cele mai elaborate jocuri pe care am pus mana.
    Ca TBS n-am jucat decat seria Heroes. Am incercat si Civilization dar nu m-a atras.
    Heroes 5 Tribes of the East inca il mai joc si pana la Heroes 6 este cel mai bun TBS in opinia mea.

6. Back To Top | #26
    Banned
    Red Alert 2 + addons
    C&C Generals + addons
    Company of Heroes - Opposing Fronts
    Transport Tycoon Deluxe + OPEN TTD. ( nu stiu daca poate fi pus la categoria RTS dar nah)

7. Back To Top | #27
    Am jucat eu unu din Spellforce-uri, mi s-a parut foarte tare, numai ca m-am chinuit vreo 4 ore la o misiune si m-am plictisit sa tot fac soldatei... ca idee, grafica si tot e foarte bun.
    Δρομιχαίτης

8. Back To Top | #28
    Registered User mermerel's Avatar
    Quote Originally Posted by dsector View Post
    Red Alert 2 e pe al doilea loc in opinea mea. Daca ar fi fost facut de Blizzard in loc de EA Games ar fi fost un joc perfect
    Pt ca Westwood a fost cumparat de EA...din pacate eu preferat sa cumpere doar numele si nu angajatii.
    Nu prea pot sa fac un top al RTSurilor (imi plac f multe) dar am cateva:

1.Starcraft (cel mai bun la nivel competitiv)...e singurul RTS in care te ia durerea de cap la cat de concentrat trebuie sa fi (pe Bnet desigur)
    2.Dungeon Keeper (1,2)
    3.Commandos (1,2,3)
    4.C&C Red Alert 2
    5.restul ...Homeworld, seria Total War, seria Warcraft.

9. Back To Top | #29
    Pai
    Dupa mine e asa

1: Warcraft Series
    2: Starcraft
    3: Red Aler Series
    4: Stronghold Series

10. Back To Top | #30
    La capitolul RTS : 1 . Warhammer 40k dow primul , cel mai bun single player si cel mai original gameplay la vremea respectiva.
    2 . Starcraft ,n-are rost sa mai zic de ce.
    3. World in Conflict.
    4. Warcraft III
    TBS : 1.HOMM III . Ce pot zice in afara de LEGENDARY !!!
    2.HOMM V . Remake de HOMM III si unul bun
    3.Kings's Bounty
    4. Seria Disciples
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

11. Back To Top | #31
    Registered User Merlin's Avatar
    Dintre cele mai recente: Supreme Commander, Act of War, World in Conflict...

Red Alert , s-a stricat destul de mult, cel putin in ochii mei cu ultima parte...sa vedem, cica mai este anuntat inca un add-on in perioada urmatoare, poate s-o mai repara ceva
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

12. Back To Top | #32
    RTS: Starcraft+BroodWar locul 1 indiscutabil, urmat de Company of Heroes (cu tot cu OF).

TBS: Seria Heroes of Might and Magic .. ar mai fi de mentionat si Civilisation 4, dar este foarte plictisitor pe langa HOMM, imo

Intel Core 2 Quad Q6600 @2.4Ghz, ASUS P5E, 2Gb DDR2 @1066Mhz, GeForce 8800GT @512Mb/256b, HDD SAMSUNG 500Gb SATA-2 @7200rpm

13. Back To Top | #33
    Registered User nickelback's Avatar
    mie mi-au placut cel mai mult urmatoarele

1.StarCraft /Brood War -evident
    2.Warhammer 40 k Dawn Of War -toata seria-
    3.Company Of Heroes + Exp
    4.Warcraft 3
    5.AOE 2
    6.Dune 2000
    7.Act Of War
    8.Seria C&C

14. Back To Top | #34
    Registered User Polski's Avatar
    Warcraft 2 a fost primul joc de strategie care l-am jucat si mi-a placut/imi place la nebunie, dupa aceea Warcraft 3, Age of Empire 2, Company of Heroes si Stronghold Crusader mi-au umplut timpul cu bucurie

15. Back To Top | #35
    spunetimi si mie ceva rts/tbs pentru pc-ul meu : p4 1.72 ghz , 768 ram , x1650 pro ....vreau ceva de genu generals....si sa mearga bine pe pc-ul meu...nu vreau medieval ca sunt satul ....vreau cva de genu generals ....acuma joc tiberium wars si altceva nu mai stiu

16. Back To Top | #36
    Alexei
    Starcraft si toata seria Warcraft.

17. Back To Top | #37
    stukov ti se pare ca warcraft e asemanator cu generals ???are tancuri si elicoptere ??

18. Back To Top | #38
    Registered User noob_one's Avatar
    Cel mai bun joc de strategie este Warcraft 3, parerea mea e ca e cu ++ peste starcraft
    Iar ca tbs kings bounty, as fi zis heroes dar am fost dezamagit de partea a 5-a si mi-am pierdut orice interes pentru acest joc

19. Back To Top | #39
    RTS: red alert seria, TBS evident HOMM3

20. Back To Top | #40
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    TOP10 – Best RTS Games

Ce ziceti a fost un top bun ? hmm starcraft pe cat e pus
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

1.  
Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks