Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 156

Thread: Cel mai tare RTS/TBS din toate timpurile

1. Back To Top | #41
    1.Starcraft+Brood war
    2.Warcraft 3+The Frozen Throne
    3.Dune 2000
    4.Company of Heroes+Opposing Fronts

2. Back To Top | #42
    Registered User axterix's Avatar
    la TBS de departe seriile Heroes si Total War
    I couldn't repair your brakes, so I made your horn louder.

3. Back To Top | #43
    Registered User
    1. Starcraft Brood War
    2. seriile Total War - adevaratele strategii TBS
    3. seria Sudden Strike
    4. World in Conflict
    orice shut in cur e un pas inainte. optimismul este o boala de care e bine sa nu te vindeci niciodata

4. Back To Top | #44
    Ma uimeste lipsa de popularitate a seriei AoE
    Cu toate astea, AoE 1 a fost jocul care a revolutionat genul in 1997, nu Starcraft in 1998
    seria AoE s-a vandut in toata lumea in peste 20 de milioane de exemplare, Starcraft a vandut doar 9 milioane, Warcraft III RoC doar 4.5 milioane

Jocurile din seria AoE sunt mult mai complexe decat Starcraft pe partea economica si cel putin la fel de complexe pe partea militara.
    Una peste alta, eu as pune seria AoE pe locul 1, urmata de Dune 2 (primul RTS cu mouse!) si abia pe 3 Starcraft (de fapt as zice Starcraft/Warcraft II , fiind vorba de acelasi engine).

5. Back To Top | #45
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    Auzi tu zici 20 milioane de exemplare ? lol nici cel mai bine vandut joc din lume pe PC nu depaseste probabil aceasta suma cred ca nici nu stii topul al celor mai vandute jocuri din lume si esti pe din-afara un pic, ia uitete un pic aici si zimi cate vanzari are SC si cate are seria AOE all time.
    Last edited by Bronym; 10-04-2009 at 18:36.
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

6. Back To Top | #46
    Tu stii sa citesti? Am dubii, pentru ca eu am zis clar ca e vorba de toata seria, nu de un singur joc. Daca totusi raspunsul este da, ia arunca un ochi aici : Age of Empires - Wikipedia, the free encyclopedia , unde zice "The Age of Empires series has been a commercial success, selling over 20 million copies."

Te-am intrebat daca stii sa citesti pentru ca, daca stiai sa aduni, observai ca si in linkul dat de tine, titlurile din seria AoE care sunt listate acolo aduna 9.5 milioane vandute, si lipsesc o gramada.

7. Back To Top | #47
    Tu stii sa citesti lol ... n-ai o treaba nici cu cititul nici cu matematica, am precizat toata seria si am adunat inainte sa postez, si te rog ia mai socoteste din linkul meu inca odata cate milioane fac in total toata seria AOE si apoi sa-mi zici ce suma ti-a dat.

8. Back To Top | #48
    Incepe sa-mi fie mila Adunarea e in postul de mai sus, si de acolo lipsesc expansion pack-urile de la AoE II, AoE III si AoM, plus variantele de consola. Nemaipunand la socoteala ca e o culme a stupiditatii sa-ti inchipui ca linkul tau de pe wikipedia e bun, iar linkul meu de pe wikipedia e prost

9. Back To Top | #49
    Oricum iti zic degeaba vorbesti si lauzi in cate exemplare s-a vandut toata seria aia obosita de expansion-uri pentru ca SC a avut doar un expansion si jocul singur depaseste orice joc AOE la vanzari, apai cand o sa apara SC II va sterge pe jos cu toata seria ta de AOE la vanzari in decursul anilor ...

10. Back To Top | #50
    N-o sa stau acum sa ma cert cu un fanboy care nici nu poate intelege diferenta dintre complexitatea jocurilor AoE (unde trebuie sa tii un echilibru intre avansul tehnologic pe plan economic si avansul tehnologic pe plan militar, sa avansezi prin 4 epoci etc) si simplitatea starcraftului, unde trebuie sa scoti doar numarul de lucratori prevazut de schema gandita de mult de altii si sa incepi bubuiala

11. Back To Top | #51
    Da, seria AOE are cu vreo 10 milioane mai multe vanzari ca seria Starcraft. Oare pentru ca seria AOE e formata din 7-8 joucri fata de seria Starcraft cu doar 2 jocuri?

Deasemenea, nu ne putem lua dupa numarul de vanzari ca sa decidem care joc e mai bun.

12. Back To Top | #52
    Tocmai expusesem niste argumente care nu prea au de-a face cu vanzarile . Cine a jucat SC si AoE la un anumit nivel stie ce spun, cine a jucat doar SC pentru ca asa era cool la sala unde se atarna si el o poate tine in continuare cu "SC rulz"

13. Back To Top | #53
    Quote Originally Posted by Iulian_G View Post
    Auzi tu zici 20 milioane de exemplare ? lol nici cel mai bine vandut joc din lume pe PC nu depaseste probabil aceasta suma .
    Gta IV , COD WARFARE MODERN etc ...

14. Back To Top | #54
    Registered User Polski's Avatar
    GTA 4 a fost parca cel mai bine vandut joc de anul trecut(13 milioane)

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by eugigigigi View Post
    Gta IV , COD WARFARE MODERN etc ...
    nu ajung la 20 ...

As of June 2008, Call of Duty 4: Modern Warfare has sold over 10 million copies, making it the most successful game in the series.

Quote Originally Posted by Polski View Post
    GTA 4 a fost parca cel mai bine vandut joc de anul trecut(13 milioane)
    Vânzări de peste 300 milioane de dolari estimate pentru Fallout 3
    Last edited by Bronym; 20-04-2009 at 18:39.

16. Back To Top | #56
    starcraft e nr 1 apoi war 3 ca storyline la campaingn si bineinteles dota

17. Back To Top | #57

hmm

eu inca nu pricep de ce va certati pe seama unui subiect ... neinteles pot spune ...
    L1ght spune ca AoE s'a vandut in 20 milioane exemplare... ca sa ne intelegem (20 de milioane de cumparatori) ... sa fim sinceri... in 1997 nu era "cool" sa te plimbi cu 20 de dischete dupa tine ca sa copiezi un joc fara sa'l cumperi... mai repede te rugai de mami si tati sa iti ia jocu' ; iar apoi... ati inceput sa va abateti de la numaru' de cumparatori ; ajungand la "Vânzări de peste 300 milioane de dolari estimate pentru Fallout 3" WAKE UP PPLS!

any way aaa... nu stiu daca procedez corect sa fac un req aici dar ... spuneti'mi si mie un rts medieval "cai arcuri sabii ... hai poate si niste gun-shots" dar nu o dati in "sf-uri" !

18. Back To Top | #58
    RTS: 1. Warcraft 3
    2. Warcraft 2
    3. Red Alert 2
    TBS: 1. Desperados
    2. HOMM 3 SOD

19. Back To Top | #59
    RTS : Starcraft/Broodwar

TBS : Heroes III . Stiu pe dinafara toate artifactele, viata si speed la toate unitatile, toate vrajile si toate seriile de artifacte. Si tot ce se mai poate sti.Am pierdut foaaarte mult timp cu jocul asta.......

20. Back To Top | #60
    Lumea nu prea s-a jucat Company of Heroes, un joc de strategie genial...
    Pentru copaci.

1.  
Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks