brat King's Bounty: Armored Princess
Thread Introduction
Page 1 of 29 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 561

Thread: King's Bounty: Armored Princess

Registered User Mandea's Avatar

King's Bounty: Armored Princess

poze noi din expansion
    Screenshots. - Official 1C Company forum (ultimul post)
    inutil sa zic ca il astept cu sufletul la gura.

si un interviu tot despre expansion:
    http://gamebanshee.com/interviews/kb...dprincess1.php
    sa apara cat mai repede ca nu mai am nimic de jucat (cred ca o sa imi iau concediu cand apare, sa ma joc in liniste ).

eidt: cititi interviul ca noutatile sunt senzatie. BELEA!!!
    Last edited by Mandea; 24-01-2009 at 21:44.

mtz
    mtz is offline
    Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    thanks for the info Mandea

Jocul arata din ce in ce mai promitator si abia astept sa apara. Singurul lucru care ma ingrijoreaza e cat de mult va trebui sa asteptam pt versiunea in engleza dupa ce jocul va fi lansat in rusia. Cat de mult poa' sa le ia traducerea? Tinand cont ca jocul NU are dialoguri vorbite nu raman decat textele, si sincer 3 oameni de-ai lor care stiu engleza si rusa ar putea face asta intr-o saptamana lejer.

Si in alta ordine de idei - a gasit cineva jocul in magazine la noi? As vrea sa cumpar si expansion-ul si originalul (ma gandesc ca or face disponibile si o editie speciala cu ambele jocuri) si nu in format digital - ci hard-case.
    Last edited by mtz; 25-01-2009 at 10:56.

mda si eu tot de asta sunt ingrijorat, mai ales ca, asa cum zici si tu, traducerea nu poate lua mult, doar nu e ceva gen oblivion plin de dialoguri.

nu am gasit nici eu jocul ca l-as fi vrut original. intrucat nu a prea fost cunoscut, sper ca o data cu add-onul sa le aduca pe amandoua si o sa le iau atunci.

mtz, s-ar putea ca asta sa insemne ca il vom putea cumpara in ro: Cenega intră pe piaţa românească

Registered User Flame's Avatar
    ce e cu emo ala din prima poza..cel care ocupa lucl nevestei? iti iei sot acum sau lacheu?

Cel care nu isi gaseste nevasta. poi discuta si tu cu femeile si vezi ca iti zic ele ce trebuie sa faci sa le impresionezi sa le iei de nevsta. prima nevasta e o broasca, a 2-a e pe la pirati, a 3-a la pitici (una grasa nu stiu daca o poti lua de mireasa nu am incercat), a 4-a la demoni, parca mai e si una pe la elfi..una la undead. sunt destule..fii si tu mai atent.

da, Flame, acum nu mai ai nevasta, pentru ca, na, in jocul asta esti femeie . in schimb, dupa cum ziceau in interviuri, iti poti angaja henchman. adica tot un fel de nevasta ca utilitate (mai putin faptul ca nu poate avea copii, dar pui tu artefacte). de remarcat obiectele noi, arborele de skilluri, foarte tare modificat si multe unitati noi. foarte interesant si ca in unele poze, eroina e bruneta iar in altele blonda. ciudat. si in poza 2 parca, nu e pe cal, e pe jos si e pe cale sa se bata cu robotul ala.

http://translate.google.ru/translate...istory_state0=
    un FAQ despre addon foarte foarte misto.

am pus si poza cu noile skilluri, sunt multe noi si pare arborele astfel facut incat se te concentrezi doar pe arborele eroului tau.

sunt dezamagit de faptul ca cica e mai scurt ca originalul, ei zic ca oricum, peste 10 ore. eu speram ca e cu 10 ore mai lung ca originalul. se pare ca nu. in schimb e mai dens in locatii, eroi, etc. cica apare in martie (probabil in rusa). oricum, martie e curand, eu sper ca cel tarziu in mai sa il avem si in engleza.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails skills.jpg  
    Last edited by Mandea; 24-02-2009 at 09:12.

Registered User mtz2007's Avatar
    10 ore? 10 ORE? asta e blasfemie

am jucat la primul de mi-au sarit capacele si asta e un joc pe care-l termini in 2 zile? wtf

sper sa fie o greseala de traducere la "More than 10 hours всяко"

N-are cum sa fie atat de scurt.

Registered User
    aveti idee daca e stand alone sau nu..sa stiu daca sa imi dezinstalez jocul sau nu

o data au zis ca e standalone, altadata ca nu e. e cam ciudat.

da, si eu sunt mirat de treaba cu 10 ore. totusi treaba cu faptul ca e mai scurt ca primul nu cred ca se poate numi greseala de traducere. e imposibil sa aiba 10 ore si 50 de nivele pt erou, ar inseamna ca la 2-3 lupte faci level up

Quote Originally Posted by Mandea View Post
    da, si eu sunt mirat de treaba cu 10 ore. totusi treaba cu faptul ca e mai scurt ca primul nu cred ca se poate numi greseala de traducere. e imposibil sa aiba 10 ore si 50 de nivele pt erou, ar inseamna ca la 2-3 lupte faci level up
    cam asta ma gandeam si eu - ai tine-o din level up in level up. Mi-am facut un cont la ei pe forum sa-i intreb de durata jocului - sper sa raspunda.

Registered User Flame's Avatar
    eu mai am un pic si fac 2 ani de cand ma joc la primul..poate il termin pana apare asta.

si daca e mai scurt, mai bine abia il dau si eu gata intr-u and juma' asa.

cum sa faci 2 ani cand a aparut in 2008 pe final?????? sau glumeai?

Registered User Shade®'s Avatar
    El e un tip mai glumeț...
    Pe lângă faptul că s-a apucat de primul.
    Live in your world, get pwned in mine!

inca un interviu util:
    http://74.125.91.132/translate_c?hl=...U5aXxQbrl3-sTQ
    e misto ca la level up nu iti mai da runele cum vrea el, ci iti da un numar fix si ti-l distribui cum ai chef. super misto. mai sunt pe acolo chestii super interesante.

de pe forumul oficial:

Don't worry
    Last info: Addon will be on 20 % less on time concerning the original because of smaller number of similar fights.

Will it at least have a map editor?
    It is planned

a, deci tu intrebai?
    citesc de mult forumul ala e super util, dar mai e unul, l-am gasit aseara. insa e in rusa.

Quote Originally Posted by Mandea View Post
    a, deci tu intrebai?
    citesc de mult forumul ala e super util, dar mai e unul, l-am gasit aseara. insa e in rusa.
    pai daca e in rusa e useless ... decat daca stii rusa. Ca daca e sa folosesti translatoare automate se ajunge iar la confuzii de genul "10 ore de joc". Oricum m-am linistit cu asta cu durata de joc si nu ma mai obosesc sa citesc FAQ, previews and so on ... prefer sa nu stiu ce ma asteapta si sa am parte de o surpriza cand voi pune mana pe joc.

am citit pe forumul in rusa ca add-onul apare pe 23 martie in rusa si in jur de 10 aprilie localizat in diverse limbi. presupun ca si in engleza. sunt curios daca il gasesc si la noi in magazine.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 29 123411 ... LastLast