brat X-COM: Enemy Unknown - Page 6
Page 6 of 19 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 373

Thread: X-COM: Enemy Unknown

Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Un pret mai mic ca pe Steam ? 50 euro mi se pare cam mult la lansare. 10x
    XCOM: Enemy Unknown | PC game | Download discounts at Green Man Gaming

mai arunca un ochi din cand in cand , acum o saptamana cred era la 39 dolari , un chilipir dar l-am ratat. avea -20 % .
    Am avut niste probleme cu card-ul .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 , Gigabyte GTX 770 , Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

Registered User Terror's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    a aflat cineva cate ore dureaza sa termini jocul ? Auzisem niste zvonuri ca ar fi 24h , dar am dat google si nu am gasit nimic ...

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 7 Home Premium 64bit

Quote Originally Posted by Terror View Post
    a aflat cineva cate ore dureaza sa termini jocul ? Auzisem niste zvonuri ca ar fi 24h , dar am dat google si nu am gasit nimic ...
    sper din suflet sa nu ai dreptate. Da-o dracu meritam mai mult de 24 ore amarate. Oricat ar fi de simplu, tot nu cred ca poti cerceta tot in 24 ore. Meritam macar 48 )
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 , Gigabyte GTX 770 , Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

Registered User mtz2007's Avatar
    Oi fi eu mai prost dar cum naiba rotesti camera? Sunt in demo si nu pot sa joc daca nu arunc o privire in jur sa studiez mai bine locatia

LE: nvm, merge mai tarziu dupa ce parcurgi putin misiunea

Dupa ce-am jucat si eu demoul, lasand la o parte consolizarea cat de poate de evidenta trebuie sa spun ca control e pur si simplu dezgustator.

Nu pot sa rotesc camera cu mouseul, mult prea mult focus pe taste, in hangar nu pot sa dau zoom din rotita cum te-ai astepta dar merge daca dau click pe rotita, in loc sa fie folosita sa faci pan etc. Oribil.

Si mai vine si partea de gameplay iar jocul ar putea sa se numeasca x-com:cover warfare. Cover, cover, fucking cover. Si dash si sprint intre cover. Jocul pare sa fie o lupta din cover dupa alta lupta din cover. Ce s-a intamplat cu explorarea? Ce s-a intamplat cu notiunea de a merge de la A la B doar ca sa fii intrerupt la mijloc de un alien, si surprins ca o caprioara de farurile tirului sa nu stii ce te-a lovit. Ce s-a intamplat cu notunea de a-ti intoarce soldatul ca sa te uiti in stanga si-n dreapta sa fii sigur ca nu-i nimeni acolo? Oamenii mei alearga de la a la b si stau intorsi asa cum le permite coverul dar sunt multe instate in care pot a zic "dar daca era unu in partea aia, sau in partea aia?" Eu de unde sa stiu? Nu pot sa-mi intorc soldatul sa se uite si el ca tot omul in jur.

Sigur, e cam devreme sa-mi dau prea mult cu parerea dar din gameplay sessionul ala al lor combinat cu demoul nu am o parere foarte buna.

Cred ca o sa fie genul de joc in care trebuie sa ignori faptul ca e un remake doar sa eviti comparatiile cu originalul net superior, un joc pe care dupa ce il termini o sa-ti vina sa zici "simpatic jocul, mi-a adus aminte de x-com, cat de tare ar fi un x-com HD remake?"

Sper macar xenonauts sa-i faca seriei dreptate.
    Last edited by mtz2007; 02-10-2012 at 22:08.

Registered User Terror's Avatar
    Q sau E
    daca imi aduc bine aminte

Intel Core i7-4770k, Gigabyte G1.Sniper5, 2xCorsair Vengeance 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit, Gigabyte GeForce GTX 680 2GB DDR5 256-bit ,Mouse gaming SteelSeries Diablo III Mouse, Monitor LCD Asus VG236H 23 inch 2ms + Nvidia 3D Vision Kit, boxe Logitech z5500 OP: Windows 7 Home Premium 64bit

Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    Oi fi eu mai prost dar cum naiba rotesti camera? Sunt in demo si nu pot sa joc daca nu arunc o privire in jur sa studiez mai bine locatia

LE: nvm, merge mai tarziu dupa ce parcurgi putin misiunea

Dupa ce-am jucat si eu demoul, lasand la o parte consolizarea cat de poate de evidenta trebuie sa spun ca control e pur si simplu dezgustator.

Nu pot sa rotesc camera cu mouseul, mult prea mult focus pe taste, in hangar nu pot sa dau zoom din rotita cum te-ai astepta dar merge daca dau click pe rotita, in loc sa fie folosita sa faci pan etc. Oribil.

Si mai vine si partea de gameplay iar jocul ar putea sa se numeasca x-com:cover warfare. Cover, cover, fucking cover. Si dash si sprint intre cover. Jocul pare sa fie o lupta din cover dupa alta lupta din cover. Ce s-a intamplat cu explorarea? Ce s-a intamplat cu notiunea de a merge de la A la B doar ca sa fii intrerupt la mijloc de un alien, si surprins ca o caprioara de farurile tirului sa nu stii ce te-a lovit. Ce s-a intamplat cu notunea de a-ti intoarce soldatul ca sa te uiti in stanga si-n dreapta sa fii sigur ca nu-i nimeni acolo? Oamenii mei alearga de la a la b si stau intorsi asa cum le permite coverul dar sunt multe instate in care pot a zic "dar daca era unu in partea aia, sau in partea aia?" Eu de unde sa stiu? Nu pot sa-mi intorc soldatul sa se uite si el ca tot omul in jur.

Sigur, e cam devreme sa-mi dau prea mult cu parerea dar din gameplay sessionul ala al lor combinat cu demoul nu am o parere foarte buna.

Cred ca o sa fie genul de joc in care trebuie sa ignori faptul ca e un remake doar sa eviti comparatiile cu originalul net superior, un joc pe care dupa ce il termini o sa-ti vina sa zici "simpatic jocul, mi-a adus aminte de x-com, cat de tare ar fi un x-com HD remake?"

Sper macar xenonauts sa-i faca seriei dreptate.
    Demo-ul ala e de toata jena.Mi-e teama ca nu au scos ceva cam de gen 2 ore din joc ca descopereai mai multe.
    Practic este cover vs cover cu mici elemente tactice ce variaza , gen sa stii cand folosesti unele abilitati . In mod clar nu ai sa scapi de sentimentul de scenariu deja stabilit , daca te uiti atent explorarea hartii se face prin anumite puncte de interes. De exemplu ajung in punctu X apar 3 inamici ce adopta instantaneu niste pozitii defensive. Ce ma deranjeaza este ca nu trag , adica la primul contact de observi atent , AI-ul nu ia deciziile cele mai bune . De exemplu omul tau ajunge in camp deschis , aia nu trag in el desi poate sunt 3 , sigur ti l-ar topi pe Gogu instant , chiar cu riscul de a ramane descoperiti . Nu , ei fug si se ascund dupa o lada pierzand ocazia . E clar ca inamicul dispune de un singur lucru si ala e resurse aproape nelimitate de verzituri , pe cand ai tai sunt limitati . Si totusi nu profita , un bun x-com stia ca cel mai usor sa pierzi jocul era sa iti provoace pagube maxime . Chiar daca ai terminat o misiune si ai toti oamenii raniti , inseamna o performanta proasta. Totul se desfasoara parca prea scriptat , intr-adevar dupa ce isi ocupa locul dupa ladita incep parca sa se destepte , gen daca faci o mutare gresita te taxeaza , dar primul contact intotdeauna e standard .
    Ceea ce urasc insa groaznic este camera aia 3d mode , sa te fereasca dumnezeu sa ajunga vreo leguna in spatele tau . nici o sansa sa se intoarca sa traga , nici o sansa ca in alea vechi ca soldatu sa traga cand aude o miscare in spatele lui. Neah . Trebuie sa il muti intorcandu-l cu fata eventual, pierzand movement-ul si apoi sa te rogi sa il omori . De aia de multe ori e mai convenabil sa fugi decat sa tragi in vreunu ce iti respira in ceafa.

Registered User Mr.KiLLeR's Avatar
    uite aici discutia de pe STEAM :

Steam Community :: X-Com: Enemy Unknown Pre-Purchase

cica 20 de ore normal ...

joci mai mult pe alt nivel de dificultate
    e acolo si un filmulet in care cica un staff de la x-com zice de 20 de ore..
    I must not fear.Fear is the mind-killer.I will face my fear.I will permit it to pass over me and through me.Where the fear has gone there will be nothing.Only I will remain

S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    acum primesti civ5 si pe gmg iar cu voucherul de 25% off, jocul ajunge undeva la 32$, chiar la 25$ daca ati luat ultimul joc free de acum cateva zile si ii dati trade-in

Hey gamers,
    We can now announce that all GMG customers who pre-purchase XCOM: Enemy Unknown from Green Man Gaming will receive Civilization V as a bonus! This also applies to everyone who has already pre-purchased XCOM from us.
    The bonus Civilization V keys will be sent out at the same time as the release date for XCOM: Enemy Unknown in your region, not before.

First and foremost, we have a 25% voucher available for one week from october 1st, valid for use across hundreds of digital titles from Green Man Gaming:

GMG25-EVFWS-4Z4ZN
    VAND JOCURI STEAM (daily updated) VAND WITCHER 3 steam id check homepage link

Note : niste troli posteaza si fac scandal folosind numele meu prin comentarille stirilor de pe CG , ignore them, eu nu postez deloc pe site

mobutu's Avatar

Quote Originally Posted by mobutu View Post
    yeah right / 10

Registered User droopy_ro's Avatar
    Excelent !

R9 280x|3770k|P8Z77-V pro|8GB 2133|U2713HM|XFI|G9X etc.

Registered User Galvayra's Avatar
    Asa si ce vedem? " This video is private"

Registered User droopy_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by Galvayra View Post
    Asa si ce vedem? " This video is private"
    Cand am pus linkul nu era private ...
    Excelent !

R9 280x|3770k|P8Z77-V pro|8GB 2133|U2713HM|XFI|G9X etc.

Registered User
    Nu era. L-am vazut si eu dar probabil a aparut prea devreme.

stern's Avatar
    Si eu l-am vazut si dupa 5 minute a aparut ca private.
    reputation is the cornerstone of power

RPS review: Wot I Think – XCOM: Enemy Unknown (Singleplayer) | Rock, Paper, Shotgun

Si asta e cea mai mare problema a mea cu jocul

Where X-COM’s turn-based ground missions were hide and seek, an often frightening hunt for murderous lurkers concealing themselves across dense environments, XCOM’s are more like a war. Unlike those desperate, chilling hunts across cornfields and through barns in X-COM, in XCOM where the aliens are is rarely in question. Their precise location is unknown and of course ever-changing, but their approximate position tends to be self-evident.

Sper ca fani ai originalului care au de gand sa-l cumpere sa-si dea cu parerea si poate o sa ma conving sa-l iau si eu ca pana atunci, nici macar varianta de la matusa n-o sa vreau s-o joc.

mobutu's Avatar

Registered User Elendoras's Avatar
    Si asta e cea mai mare problema a mea cu jocul
    De ce ti se pare o problema? Desi am jucat destul de mult EU si TFTD, cautatul 20 de min prin tot felul de cabanute, toalete de o patratica si pereti dupa ultimul alien nu era ceva tocmai distractiv cand o faceai a suta oara.

nici o sansa ca in alea vechi ca soldatu sa traga cand aude o miscare in spatele lui.
    Nu stiu cat ai jucat tu "alea vechi" dar asta nu se intampla niciodata fiindca LoS ul era piramidal si nu vedea niciodata in spate; ca sa poata face reaction shot 1. trebuia sa-ti intre in campul vizual 2. trebuia sa ai TUs cat sa tragi si inamicul sa aiba TUs sub un anumit prag corelat cu cele ale soldatului tau. Nu ti s-a intamplat niciodata sa-ti vina chrisalidu din spate si sa-ti curete baietii fiindca nu ai acoperit bine toate unghiurile?
    while(horse==dead)
    {
    beat();
    }

Quote Originally Posted by Elendoras View Post
    De ce ti se pare o problema? Desi am jucat destul de mult EU si TFTD, cautatul 20 de min prin tot felul de cabanute, toalete de o patratica si pereti dupa ultimul alien nu era ceva tocmai distractiv cand o faceai a suta oara.
    Pentru ca frica era un element omniprezent in acele lupte ( si ma gandesc ca intr-un joc cu alieni e ceva destul de bun) . Inaintai cu frica si cu precautie si-ti sarea pantalonii de pe tine cand dadeai de un interupt si tragea alienul din umbra.

Pe cand aici zburzi din cover in cover ca o caprioara prin poienita si luptele seamana mai mult a gears of war / ME2 / ME3 decat vechiul x-com. In ala vechi explorarea se facea cu multa atentie pe cand aici mergi lejer pan la trigger, baga animatie cu 2-3 alieni si mai fiecare lupta pare sa inceapa cu cele 2 grupuri fata in fata, ascunsi dupa cutii sau ziduri.

Registered User thor76's Avatar
    Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    Pentru ca frica era un element omniprezent in acele lupte ( si ma gandesc ca intr-un joc cu alieni e ceva destul de bun) . Inaintai cu frica si cu precautie si-ti sarea pantalonii de pe tine cand dadeai de un interupt si tragea alienul din umbra.

Pe cand aici zburzi din cover in cover ca o caprioara prin poienita si luptele seamana mai mult a gears of war / ME2 / ME3 decat vechiul x-com. In ala vechi explorarea se facea cu multa atentie pe cand aici mergi lejer pan la trigger, baga animatie cu 2-3 alieni si mai fiecare lupta pare sa inceapa cu cele 2 grupuri fata in fata, ascunsi dupa cutii sau ziduri.
    Dude, get Xenonauts si da-ne o pauza; neah neah doar complaints.
    L-ai cumparat, l-ai jucat, nu-ti place?
    Ce dracu, vorbim aici pe un demo slabut si 3 filme pe youtube si ne dam cu curu pe pamant. Vechiul X-CoM se gaseste pe GoG, enjoy, si lasa-ne pe noi restul sa ne bucuram impreuna cu Eurogamer, RPS, PCGamer, etc de un joc excelent.
    Dumnezeu a facut Arrakis-ul pentru a-i pregati pe credinciosi..
    F.H.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 6 of 19 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast