Page 1 of 56 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1119

Thread: Warhammer 40.000: Dawn of War

1. Back To Top | #1

Warhammer 40.000: Dawn of War

Mai e cineva in beta?
    Ce pareri aveti?

Mie momentan mi se pare cel mai bun RTS de la Warcraft III incoace, cu un univers original si cu un gameplay cel putin interesant. N-am apucat sa joc inca online (transferarea unui patch de 16 mb de pe dial-up ridica oarecare obstacole) dar skirmish-urile mi-au creat o impresie placuta
    God I hate people. There is not a bus big enough to run over all of the people that I hate - Sebudai.

2. Back To Top | #2
    Administrator Assassin's Avatar
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

3. Back To Top | #3
    Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Am jucat demo-ul, mi se pare absolut bestial.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

4. Back To Top | #4
    Gameaholic Wiggins's Avatar
    Da, frumusel jocul, nu stiu daca chiar absolut bestial. Mi se pare ca ocupa prea mult spatiu cladirile, si e nevoie de f mult micro-management, nu ca ar fi un lucru rau, dar sa schimbi stance-ul la fiecare unitate care iese din productie intr-un multiplayer rapid e cam enervant. De asemenea anumite unitati sunt facute nasol. Nu vorbesc de poligoane & shit, asa ca concept. De ex uratul ala cu dintii cariati din cut-scene-ul de la inceput e pitic si mai degraba starneste rasete decat sa arate "rau". Si aceeasi pb. o au si alte unitati.
    There is no place like 127.0.0.1

5. Back To Top | #5
    Crusader Black Knight's Avatar
    tocmai am facut rost de warrhamer40k - chaos gate
    il caut de ceva ani. asta vine ca o surpriza placuta.
    daca as gasi si incubation full sau ar aparea o cintinuare... ar fi super
    il arecineva?
    people among people, love among love, sin among sin

6. Back To Top | #6
    Registered User
    Si mie mi-a lasat o impresie foarte buna dupa ce am jucat demo. Vine cu chestii noi, cel mai mult imi place faza cu squadurile care pot fi upgradate cu arme, lideri etc. Cu 4-6 squaduri echipate corespunzator plus artilerie poti face ravagii. Imi place si sistemul de resurse, te determina sa explorezi harta, astfel nu poti defini un perimetru de aparare in jurul "resurselor" pt ca sunt imprastiate si... sa fim seriosi cateva turele nu fac decat sa incetineasca fortele inamice. Nu am jucat foarte mult dar promite.

7. Back To Top | #7
    /set DebugMode 1 Drakon's Avatar
    Jocul "arata" bine intr-adevar, vine cu 2 chestii interesante (jump-ul si faza cu squad upgrade-ul), dar strict din pct de vedere al gameplay-ului si poate si al design-ului unitatilor, e sub WC3 (nu ca as fi fan). Cel mai enervant, parerea mea, e ca dureaza prea mult skirmish-urile (unitatile mor prea greu). In rest arata bine.

8. Back To Top | #8
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Daca nu ma insel, seamana foarte tare cu vechiul Space Crusade, sau, cel putin, are multe chestii imprumutate de la acesta.
    Intr-adevar, o continuare la Incubation ar fi extraordinara.....
    I work for the Government. I'm a teacher.

9. Back To Top | #9
    Registered User StarForce's Avatar
    Nici nu e greu sa semene cu Space Crusade din moment ce se bazeaza pe acelasi univers si aceleasi reguli (adica Warhammer 40k pt cine nu s-a prins).
    Tot la fel cum ar trebui sa semene (cel putin dpdv al regulilor) si cu Final Liberation sau Chaos Gate
    The conquest of the fear of death is the recovery of life's joy.

10. Back To Top | #10
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    cate cd-uri e jocu asta? (warhammer 40k - dawn of war)

Remember Tukayyid!

11. Back To Top | #11

12. Back To Top | #12
    Am jucat 4 misiuni de la campanie. Jocul e foarte misto. Da' sunt doua chestii care m-au enervat:
    - zoom-ul, nu poti sa dai zoom out prea mult, si asta poa' sa fie stresant daca luptele se duc pe o arie mai extinsa
    - nu prea are poveste jocu' asta pana acuma, intrii in mijlocu' luptei asa complet aiurea, ar fi mers o poveste acolo gen Warcraft ... Starcraft maybe.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

13. Back To Top | #13
    Registered User
    Si eu sunt la a 4-a, aia cu asediul orasului. Marfa rau. Nu am simtit nevoia de mai mult zoom out iar povestea este... vezi daca nu ai jucat campania din demo? Orcii aia nu-s de capul lor acolo, sunt interese ascunse, este un cult/organizatie cu propria agenda, un fel de Dark Sith din StarWars sau Burning Legion din War3, oricum evil. Povestea eu cred ca abia dupa 4-5 incepe.

14. Back To Top | #14
    punisher PYRO!'s Avatar
    Dap misto jocul. Faza cu capturatul punctelor alora imi aduce aminte de Z. Am jucat doar demo-ul...m-a dat pe spate elefantul ala (sau ce-o fi) al orcilor. Stateau pe el 4 divizii de marines si vro cateva tancuri si nu-i faceau aproape nimik. Cu 2 din aia faci praf 3 linii de aparare... Abia astept sa-l joc full.
    Respect to the men in the ice cream van!

15. Back To Top | #15
    B(.)(.)by Trapped Gizăs's Avatar
    Il rupi cu Predator Tanks bine dotate
    The greatest trick the Devil ever pulled out was democracy.

16. Back To Top | #16
    Sunt pe la a 10-a misiune. Jocul are poveste, da' dureaza ceva sa se desfasoare

17. Back To Top | #17
    Registered User
    Pai mi se pare normal, doar nu vroiai din prima misiune sa-ti povesteasca ce si cum, asa e si la war3 si la starcraft. Si eu tot la a 10-a sunt

18. Back To Top | #18
    punisher PYRO!'s Avatar
    Cat de lung este jocul asta exact? Din reviewul de pe gamespot am inteles ca are o singura campanie de 10 misiuni...wtf?
    Respect to the men in the ice cream van!

19. Back To Top | #19
    Registered User
    Cu parere de rau trebuie sa te anunt ca are exact 11 misiuni. Ma asteptam sa se continue cu campania Chaos apoi cu campania Eldar dar... n-a fost sa fie. 11 misiuni cu humanii, atat. Si se termina exact cand devine interesant, au lasat astia loc de continuare evident dar cam aiurea. Pacat... In rest, frumos joc.

20. Back To Top | #20
    Singurul lucru bun din jocu asta e intro-ul...fucking amazing
    If you think you know everything and think you've done everything, I know you're an idiot.

1.  
Page 1 of 56 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks