Page 2 of 56 FirstFirst 123451252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1119

Thread: Warhammer 40.000: Dawn of War

1. Back To Top | #21
    punisher PYRO!'s Avatar
    Jocul e misto, pacat insa ca e asa scurt. Poate vine vreun addon si mai lumineaza situatia.
    Respect to the men in the ice cream van!

2. Back To Top | #22
    B(.)(.)by Trapped Gizăs's Avatar
    Crap. L-am terminat aseara si nici macar n-am transpirat Doar 11 misiuni pt 3 cd-uri? Intr-adevar, intro-ul e bestial.
    The greatest trick the Devil ever pulled out was democracy.

3. Back To Top | #23
    Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Mda, asta fiind Warhammer 40000 - Dawn Of War, poate urmeaza Warhammer 40000 - War Itself, in care vom avea campanii cu Eldar si/sau Chaos, ca orcii-s de umplutura.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

4. Back To Top | #24
    Registered User
    Pacat, mi-ar fi fost mult mai usor sa joc cu toate rasele in campanie ca sa le invat pe fiecare pt multiplayer decat sa le iau asa dintr-o data fara sa stiu cladiri/unitati/abilitati/upgrade-uri. Vorba ta, trebuie sa vina WH40K - War Itself

5. Back To Top | #25
    Registered User the_ragman's Avatar
    Ma da servere de Warhammer DOW in romania nu exista inca ? e foarte distractiv la multiplayer (LAN).
    Mac OS 10.6.3 for PC

6. Back To Top | #26
    Alternativ va puteti apuca de Warhammer 40k pe tabletop si va garantez ca nu se mai termina.
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

7. Back To Top | #27
    FuZzMaster Kek's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul si mi-a placut, arata/suna bine si universul gen steampunk e super misto. Cineva zicea ca cere micro prea mult. WTF? Mie mi se pare ca nu cere micro mai deloc: iti alegi heavy weapons, commander-ii/seargent-ii, pui stance-uri, grupezi armata si ii trimiti la macel. Cand incepe lupta nu prea mai ai control asupra unitatilor, se desfasoara singura. Nu poti ca in war3, de exemplu, sa scoti la limita o unitate care era pe rosu la HP, ceea ce sux. Oricum astept sa fac rost de el si imi pare rau ca nu am retea sa-l joc in multi...

8. Back To Top | #28
    Registered User
    am jocul dar nu am cd key-ul ptr.el;va rog unde gasesc un generator sau un cd key potrivit sau cum sa-l fac sa mearga?

9. Back To Top | #29
    4124-350f-ab81-ac52
    Today's SPAM was brought to you by Darth_Paul, enjoy!

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Kek, nu ai micro clasic de warcraft dar AI! Daca tu ii pui pe "set and forget" asta e treaba ta, fiecare joaca cum stie/ii place. Eu de exemplu sunt foarte concetrat la batalie si deseori iau decizia de-a schimba un stance, de-a reloca un squad mai in fata, mai in spate in functie de stance, abilitati, rezistenta, versatilitate, moral. Si parerea mea este ca modul in care stii sa te retragi, cand, ce squaduri lasi in urma ca sa le faci pe celelalte scapate conteaza foarte mult. Ca sa nu mai zic de actiunile uzuale cum ar fi click to build squad member dar si mai important (joc cu Space Marines) cu ce arma reechipezi squadul, in functie de situatie. De exemplu ai squad echipat cu plasma guns si vezi ca are mai multe vehicule decat credeai si ti-l face bucati, iti mor sa zic 2-3 care aveau plasma guns, poti sa incerci sa le faci rocket launchere pe loc daca squadul in cauza e cat de cat ferit sau nu este "tintit" de unitatile inamice (inamicul poate prefera sa-ti tinteasca force commanderul si sa-ti lase squadul cu plasma in pace), poti deasmenea sa il retragi (sau ma rog toata armata in functie de situatie) si le faci rocket launchers, relansandu-ti squadul in 15-20 sec pe campul de batalie cu ranged stance si un singur rocket launcher, celelalte fiind in productie. Ca sa nu mai zic de grenade, foarte important din CARE squad dai grenada! De exemplu poti lua decizia sa dai grenada cu un squad echipat cu heavy bolters sau rocket launchers (sa zicem ca ai dat grenade cu squadurile de melee/inaintare si are mai multi infanteristi decat te asteptai si vrei sa imprastii/spargi squadurile inamice). DAR asta inseamna ca squadul tau trebuie sa se apropie pentru ca rocket si heavy bolters sunt long ranged si stationare, astfel intrand in raza de foc a unitatilor inamice. Exemplele pot continua: daca joci pe o harta de 2 si vrei sa dai un rush atat cat sa nu isi poata masa prea multe squaduri, te duci cu un force commander si un squad de space marines echipat initial cu 2 flamere (maxim de heavy weapons pana la upgrade) si cu versatile stance, avand in spate 3 squaduri de scouts echipati cu sniper rifles (acestia eu ii fac initial pentru capturarea strategic points-urilor). Poti lua decizia, in functie de cum se prezinta inamicul sa lupti cu force commanderul atasat squadului de space marines pe versatile stance sau sa te arunci cu commanderul separat la melee, fiind suportat de squadul de space marines cu flamere de la semidistanta (setat de preferat pe versatile stance) si cele de sniperi de la mare distanta. Odata upgrade-ul facut, poti echipa squadul cu plasme (pastrand flamerele sau nu, in functie de cum AI CONTROLAT squadul in lupta pana in acel moment). Sunt multe de facut la acest nivel, deci AI micro!
    Last edited by Slasher; 14-10-2004 at 02:24.

11. Back To Top | #31
    Registered User OTSEGO UD's Avatar
    misto joc...pacat ca are doar 11 misiuni intr-adevar ar fi putut sa puna si ei macar vreo 7 misiuni de caciula pe 3 cduri ce dreq... .Si eu m-am gandit ca se continua cu eldar sau orci dupa ce am vazut army painterul ala.ata ete poate le zice cineva sa-si bage mintzile in cap si sa bage misiuni la greu.Eu chiar asteptam sa-mi fac Shoota Boyz de la orci ))
    [B]"All men hate the wretched, how, then, must I be hated, who am miserable beyond all living things" Mary Shelley's "Frankenstein"

12. Back To Top | #32
    Registered User
    Ba da' nimeni nu-l joaca ma? Pacat!

13. Back To Top | #33
    Registered User
    Quote Originally Posted by Slasher
    Ba da' nimeni nu-l joaca ma? Pacat!
    Daca ai chef de un joc pe direct connect da-mi un pm sau ma gasesti pe icq la nr 157477661

14. Back To Top | #34
    Jocul este BESTIAL! De mult astept un RTS gen Starcraft care sa fie 3D si cu lideri dar care nu dezechilibreaza jocul, ca la Warcraft, si cu aspectul moralului in batalie; de asemenea cu mare varietate de unitati, upgrade-uri si implicit combinatii ale acestora la fiecare din cele patru specii unice, ceea ce ii confera un mare dinamism si profunzime. Pe langa toate astea are o grafica si un sunet excelente. Eu cred ca se va impune si poate, cine stie, il vedem la anul la WCG, pentru ca este prea spectaculos.
    Dragoste cu fosila nu se poate.

15. Back To Top | #35
    warhammer e, in mare, cam mizerios drept joc pentru ca nu implica prea mult micro. atunci cand numarul minim de unitatzi pe care potzi sa il selectezi este.. pm.. o grupa ( care intr-un joc normal are vreo 10 unitatzi ), deja libertatea de miscare itzi este oleaca ingradita. cat despre eroii care 'nu dezechilibreaza jocul' err.. lol.

jocul asta abia sare de gc2 ( just barely ), e mult sub starcraft si la o generatzie de warcraft. dar e un pas in directzia buna, pana la urma xD
    Pour la carotte, le lapin est la parfaite incarnation du Mal

16. Back To Top | #36
    Unitatile (infanteria) sunt organizate in celule numite plutoane (squad) care au intre 4 si 10 oameni ; mai multe plutoane le poti pune in aceasi grupa (ctrl+1) sau diferite (ctrl+1/ctrl+2) iar in timpul luptei ai micro la greu - vezi postul lui Slasher de mai sus; si cladirile le poti pune in memorie.

Inainte de a posta mai citeste ce s-a scris si inainte.
    Dragoste cu fosila nu se poate.

17. Back To Top | #37
    bai astia de la relic sunt talambi? cum dreq scoti joc in care te bati in campanie cu toate 4 rasele si sa nu ti le dea in multiplayer...astia or fi vrut sa ne dea asa un mizilic pana scot ei jocul full cu toate rasele in campaign si mp.Daca asta a fost scopul lor atunci pe barba mea... IT WORKED !! de-abia astept varianta full ca asta are iz de trial version
    [B]"All men hate the wretched, how, then, must I be hated, who am miserable beyond all living things" Mary Shelley's "Frankenstein"

18. Back To Top | #38
    INTUNERICITUL, citeste postul din nou, intzelege-l, si revino. daca tzie itzi place sa te joci de-a mia de soldatzei, treaba ta. i can't find the appeal in it
    Pour la carotte, le lapin est la parfaite incarnation du Mal

19. Back To Top | #39
    Galaxy Commander Azmodan's Avatar
    l-am terminat. super jocu. f bine realizat. very polished.
    drept ca campania are numa o rasa, dar chiar nu stiu cum ar fi putut spune povestea asta jucand cu toate 4. clar ca o sa mai fie o continuare, mai ales daca se vinde bine.

in fine. cred ca cel mai mult mi-au placut vorbele pe care le zice Force Commanderu

"Walk softly, and carry a big gun"
    "Venerate our immortal Emperor"
    "An open mind is like a fortess unbared and unguarded"
    "Knowledge is power, hide it well"
    etc

Remember Tukayyid!

20. Back To Top | #40
    mie imi place cum vorbesc terminatorii aia mari

1.  
Page 2 of 56 FirstFirst 123451252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks