Page 5 of 56 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1119

Thread: Warhammer 40.000: Dawn of War

1. Back To Top | #81
    Registered User music4ever's Avatar
    Da am rezolvat problema trebuia sa am instalat si down of war si winter assault ..:P

2. Back To Top | #82
    Registered User real's Avatar
    Exista jucatori de Warhammer 40K Dark Crusade pe aici ? tare as vrea sa joc un multiplayer

3. Back To Top | #83
    Tin sa contrazic pe cei care au spus ca Warhamer 40k nu are poveste.
    Universul warhammer este cel mai bine detaliat unviers sf de la star trek incoace(jocuri si carti). Acest ,,univers,,a dat nastere la peste 30 de carti.+ peste 100 de rulebooks care sa completeze povestea raselor. Eldar,Dark Eldar, Space Marines, Chaos Space Marines, Imperials, Tau, Typhoid, Orks, NEcrons., Witch Hunters, Ordo Malleus, etc...toate astea is rase...care au cate 3 sau 4 rulebookuri care sa le descrie
    Humans(Space marines[10 legiuni+2 pierdute], Impreium,Ordo Malleus,witch hunters) is impartiti fi in chaptere(marines), fie deivizi(imperium) fie clanuri...ordo si hunters...
    Chaos space marines[10 legiuni tradatoare..wordbearesrs, thousand sons,alpha legion, sons of horus, etc....]
    Eldar impartiti in 6 craftworlds
    Orks impartiti in mi de triburi....Waaaagh
    s.a.m.d....ce vreau sa spun este ca universul war40k are potential mai mare ca star wars.....

Joc dow de cand a aparut si am jucat si inainte warhammer (nu 40 k ) ci simplu...care se aseamana din punct de vedere al gameplay-ului.
    Zicea cineva mai sus cum ca trebuie sa schimbi la fiecare unitate stance-il...se pare ca acea persoana nu a jucat niciodata...vb prosti...stance-urile se schimba automat...de la patch 1.01 asa ca numai daca a jucat chiar prima varianta are problema asta..(cea ce e imposibil ca patch-ul a fost lansat la o saptamana dupa ce a fost lansat jocul si orice cd facut dupa deja avea patch-ul. E imposibil sa fi avut varianta aia devreme ce au fost retrase de pe piatza toate cu 1.00]
    Cladirile nu's deloc mari....problema e ca uni is obisnuiti cu cladiri mici..big deal...

Cea mai mare prostie care am auzito aicea a fost faza cu micromanagement: Ala care a zis ca e mult de lucru e un bou...Sunt doar 2 resurse Requizition si power...daca asta numeste el micromanagement dificial...atuncea age of empires si alte jocuri cu cate 4.-5 resurece is imposibile pt el... JOCUL ASTA E EXTREM DE SIMPLIST LA MICROMANAGEMENT....upgrade la baza..pt a pune mana pe alte unitati..ca la star craft (zerg hatchery) sau construirea celorlalte cladiri....tare greu poate fi

4. Back To Top | #84
    Registered User Red_Dragon's Avatar

Warhammer 40,000: Dawn of War: Soulstorm

http://www.gamespot.com/pc/strategy/...om_clk=topslot

9 rase jucabile intr-un RTS campanii noi si multe altele intr-un nou capitol DoW, jocul se va lansa in primavara lui 2008
    Ignorand trecutul traim in prezent cu gandul la viitor

5. Back To Top | #85
    pacat ca nu au bagat Tyranids ....anyway...abea astept ..air units ,
    @real :exista jucatori de dark crusade...dar nu prea am timp acum de el

6. Back To Top | #86
    Registered User Isaiah's Avatar
    daca bagau Tyranids ar fi sarit altii ca au copiat zergii din starcraft. vorba vine, pentru ca universul warhammer e mai vechi decat cel de sc.

oricum... astept cu nerabdare soulstorm- o stire buna.
    nu-mi dau seama de ce totusi warhammerul 40k nu a prins la noi decat foarte putin?! metoda de comparatie subiectiva: threadul de pe cg are doar 5 pagini in comparatie cu alte jocuri...
    "Wherefore do ye spend money for that which is not bread? and your labour for that which satisfieth not? hearken diligently unto me, and eat ye that which is good, and let your soul delight itself in fatness."

7. Back To Top | #87
    Registered User Raool's Avatar
    La noi nu prea se joaca table top-ul din pacate.

8. Back To Top | #88
    Registered User IonutGhionea's Avatar
    Plus ca nici nu se gaseste de cumparat original. Eu l-as fi vrut in colectie. Poate asta nou va veni si la noi. Se stie ca va fi expansion, dar va rula si stand-alone ? Intreb fiindca gasirea originalului (Dawn of war) este aproape imposibila.
    I work for the Government. I'm a teacher.

9. Back To Top | #89
    Quote Originally Posted by IonutGhionea View Post
    Plus ca nici nu se gaseste de cumparat original. Eu l-as fi vrut in colectie. Poate asta nou va veni si la noi. Se stie ca va fi expansion, dar va rula si stand-alone ? Intreb fiindca gasirea originalului (Dawn of war) este aproape imposibila.
    Da va fi standalone, dar pe net vei putea juca doar cu rasele introduse in expansion, ca sa joci pe net si cu celelalte trebuie sa deti jocurile vechi

10. Back To Top | #90
    Registered User
    Le poti cumpara de afara.... Battlechest-ul Dawn of War + Winter Assault si separat Dark Crusade ..

11. Back To Top | #91
    Quote Originally Posted by Isaiah View Post
    daca bagau Tyranids ar fi sarit altii ca au copiat zergii din starcraft. vorba vine, pentru ca universul warhammer e mai vechi decat cel de sc.
    inafara de noobi nu cred ca sarea nimeni in sus...dar din ce am inteles eu..nu baga Tyranids deoarece nu le face dreptate actualul motor grafic..si or sa apara in Warhammer 40k 2

12. Back To Top | #92
    Da, misto cu DarckEldar "human slave" e destul de originala rasa, mi-a placut ultimul lor vehicul (ala cel mai uber) cu sclavele alea pe el, parca era din starwars (una din alea 2 e leia !! ce perfizi is DarckEldari astea ); una peste alta se anunta un joc misto. Apropo, pentru cine stie, care e adoua rasa in adon ?!

13. Back To Top | #93
    Huggable admin Bossman's Avatar
    Quote Originally Posted by Red_Dragon View Post
    Apropo, pentru cine stie, care e adoua rasa in adon ?!
    Sisters of Battle.
    This isn't a democracy. It's a benevolent dictatorship.

14. Back To Top | #94
    "Sisters of Battle" Oau, o factiune formata numai din femei intr-un rts creca toti bulangii "se vor juca" numai cu ele...

15. Back To Top | #95
    Registered User Raool's Avatar
    De fapt factiunea e witch hunters. Sisters of battle fiind doar o selectie de trupe din ea.

16. Back To Top | #96
    Registered User
    a aparut soulstorm

17. Back To Top | #97
    Quote Originally Posted by Costa View Post
    a aparut soulstorm
    acu descarc

18. Back To Top | #98
    Imi place ca au pastrat sistemul de campanie din DoW, un model extrem de reusit. Cu mai multe factiuni si cu mai multe terenuri de controlat, se anunta un add-on extrem de interesant. Pana acum am incercat doar Witch Hunters, care sunt demetiale, cel putin fluffwise (voci, animatii, armuri), altminteri fiind doar un chapter derivat din Space Marines.

De asemenea interesanta este aditia unitatilor aeriene. Foarte putine, dar adauga un plus de tactica imho.

Abia astept sa ma infig un pic si in Dark Eldari, sa vad ce au reusit sa faca si cu ei
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

19. Back To Top | #99
    Registered User URZI's Avatar
    jucat si eu aseara 30 de min.
    f misto!

20. Back To Top | #100

Dawn Of War: Complete Collection

Stie cineva vreun site sau vreun magazin din RO unde as putea sa gasesc colectia cu toate cele patru jocuri?

1.  
Page 5 of 56 FirstFirst ... 23456781555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks