Page 191 of 193 FirstFirst ... 91141181188189190191192193 LastLast
Results 3,801 to 3,820 of 3857

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

1. Back To Top | #3801
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    mie UnGoro mi se pare chiar destul de echilibrat pana acum. Fiecare expansion a venit cu cancerul lui. Pana acum era satui cu totii de Pirate Warrior / Jade Shaman / Renolock ... nu stau eu foarte bine cu memoria ... dar inainte de asta era dragonii parca ... inainte de ei C'Thun Warrior ... inainte de C'Thun a fost Secretdin-ul ... etc

Ce mari mecanici aveau deckurile alea? La fel de braindead ca si cele din current meta ... cu singura deosebire acum (din punctul meu de vedere cel putin) ca momentan sunt mai multe build-uri care impart suprematia. Nu doar unul singur.
    E normal sa inveti mecanicile repede. Daca joci minim 10 meciuri pe zi ... intr-o saptamana ai facut lejer suta de meciuri. Cat sa-ti ia sa inveti 30 de carti?

2. Back To Top | #3802

3. Back To Top | #3803
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Si Romania tocmai a fost eliminata in prima runda la Global Games. GG.

4. Back To Top | #3804
    Nick anterior: Shepard76 LoneWanderer's Avatar
    Ai reducere la PC Garage daca folosesti voucherul SQKRAJWC !!! Multumesc

5. Back To Top | #3805
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Nerf lich king!...wtf?!...Am incercat azi noapte 12 deck-uri, ce aveam p'acolo...wow...he got game!
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

6. Back To Top | #3806
    Registered User ciocanul's Avatar
    Pb mare e ca nu au anulat cartile de Old Gods cum au crezut multi. Stiu ei de ce, era prea mult dust si nu mai erai tentat sa cumperi carti. Rezultatul ? Daca vrei sa ai un deck competitiv pe fiecare clasa trebuie sa cam arzi 100-150 de euro minim la acest addon. Si fara cartile de addon nu ai nici cea mai vaga sansa in ladder. Au dat in schimb moca solo play-ul si tada... iti da si un pachet in fiecare saptamana. Eu zic ca daca nu prea te-ai mai jucat in ultima vreme acum e momentul sa te bagi in faliment sau sa te lasi de acest joc muuult prea scump deja pt ce ofera.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

7. Back To Top | #3807
    Sau poti sa faci misiunile + 100g/zi, sa bagi totul in arena si in cam o luna sa strangi suficient de mult praf (4-5-6000) pt 1-2 deck-uri de urcat in ladder si sa nu mai plangi ca o femeie, ce zici?

8. Back To Top | #3808
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Si Romania tocmai a fost eliminata in prima runda la Global Games. GG.
    Nu ai ce sa faci ! Nici la pacanele nu suntem buni . Au manarit ruleta bo$$.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

9. Back To Top | #3809
    Quote Originally Posted by Alkin View Post
    Sau poti sa faci misiunile + 100g/zi, sa bagi totul in arena si in cam o luna sa strangi suficient de mult praf (4-5-6000) pt 1-2 deck-uri de urcat in ladder si sa nu mai plangi ca o femeie, ce zici?
    Nu stiu cum sa zic dar cand a venit ungoro si f multe legendare au iesit p e tusa, m am pomenit cu 23000 dust Hearthstone: Heroes of Warcraft l am spart pe ce deckuri vedeam pe ladder . Dustul nu e o problema asa mare daca le ai cu arenele investesti in arene si iti scoti dustul la loc , problema e ca devine foarte boring de la un expansion la altul.

Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

10. Back To Top | #3810
    Mie arena mi se pare o aiureala slaba. Tot jocul de arena e ce noroc ai la cartile ce intra si cam atat. Daca iese o combinatie decenta te-ai scos, daca nu poti sa dai quit direct, nu are rost. Toata arena e ce tragi la inceput, ala e tot jocul. Pacanele 100%. Sincer prefer sa iau pachete pe gold si sa joc in competitiv. E clar ca si aici ai rng dar ai deck-uri cu 2-3 variante de castig, strategie cat de cat. Strategiile se mai modifica in timp, poti sa mai surprinzi un meta, o maslina. In arena e goanga mare ia toti banii.
    --
    Eu as fi vazut arena ca ceva de genul: uite 10 deck-uri ale saptamani sau 20 ale lunii, te uiti prin ele, nu le poti modifica, te gandesti care e treaba si alegi unul cu care te bagi la scandal. 10 deck-uri meseriase, balansate si era unsa arena. Sa simt ca pierd cumva pe joc si nu ca am tras un cacat la inceput. Eu intru, aleg 3 murloci si dupa aia la mijloc am niste pirati si la sf nimeresc niste dragoni. Si nu am nici o sinergie.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #3811
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Mie arena mi se pare o aiureala slaba. Tot jocul de arena e ce noroc ai la cartile ce intra si cam atat. Daca iese o combinatie decenta te-ai scos, daca nu poti sa dai quit direct, nu are rost. Toata arena e ce tragi la inceput, ala e tot jocul. Pacanele 100%. Sincer prefer sa iau pachete pe gold si sa joc in competitiv. E clar ca si aici ai rng dar ai deck-uri cu 2-3 variante de castig, strategie cat de cat. Strategiile se mai modifica in timp, poti sa mai surprinzi un meta, o maslina. In arena e goanga mare ia toti banii.
    --
    Eu as fi vazut arena ca ceva de genul: uite 10 deck-uri ale saptamani sau 20 ale lunii, te uiti prin ele, nu le poti modifica, te gandesti care e treaba si alegi unul cu care te bagi la scandal. 10 deck-uri meseriase, balansate si era unsa arena. Sa simt ca pierd cumva pe joc si nu ca am tras un cacat la inceput. Eu intru, aleg 3 murloci si dupa aia la mijloc am niste pirati si la sf nimeresc niste dragoni. Si nu am nici o sinergie.
    Nu e mare strategie . Stai linistit ca sunt programele din astea ce iti spun ce sa alegi din alea 3 carti ca sa fii cat mai eficient, daca nu stii ce. Dar da e un rahat de bulan . Dar nu iti bate capul, problema e ca ti se face scarba de grind. Din momentul anuntarii noului expansion oamenii strang gold. Un amic a luat 120 pachete numai din goldul strans deci nu asta e problema ca te obliga sa platesti. Altele sunt problemele la el sunt unele carti absolut fucked up gandite cu cucul. Si 90 % inutile ce au sinergie 0 cu altele , umplutura din aia ieftina.am bagat 300 carti noi , bine coawe dar cate folosim ? Pai 20 , restul sunt din expansionul trecut. Ar trebui sa se focuseze pe mecanici noi , pe sinergii si balance. Dar stai linistit ca nu mor astia de foame. Ce m a uimit e ca in plm la 3 4 5 dimineata duduie de jucatori frate stai 5 s la coada.

12. Back To Top | #3812
    Nu prea mai duduie. Joc de la lansare. Am o lista mare de prieteni si majoritatea nu mai intra. S-au lasat multi. Dar serverele de conexiune sunt beton, imediat gasesti intr-adevar.

13. Back To Top | #3813
    Registered User
    La Arena conteaza mai mult cat de bine iti vin cartile in joc (draw RNG) si RNG-ul din joc decat draft-ul. Rar ai de ales intre 3 carti praf.

Eu am ajuns sa joc mai mult Tavern Brawl decat orice altceva. Adventure-ul "free" la fel mi s-a parut fun. Pacat ca de cele mai multe ori solutia e sa castigi pana in turn 7.

In schimb ranked e cam restrictionat de druid de la expansion.

14. Back To Top | #3814
    Judeci din spectrul tau ingust hombre. S au lasat multi dar cati vin din urma ? Intra rar dar cand intra dau cu cardul . 99 % din jucatori sunt casual si cand raman in urma dau cu cardul ceea ce pt ei e perfect. F multi il joaca de pe telefoane si tablete in metrou sau pe la munca. Ii doare pe ei la basca de legendare si altele . Tocmai astia care nu au nici o treaba sunt dispusi sa cheltuie 5 10 euro, e cat o bere . Se enerveaza ca le o da vreun veteran si ia sa vezi cum decarteaza sa recupereze. Ca orice mizerie free to play vrei ca sa ai cat mai multi fraieri ce joaca pt ca fiecare e un potential buyer. Crede ma ca jocul asta invarte banii cu excavatorul.

15. Back To Top | #3815
    Pai cred ca eu am dat un 200 de euro pe pixeli in timp. Si joc zilnic si fac toate questurile si mi-ar mai trebui vreo 5000-6000 de dust pt 6 eroi completi si toate legendarele. Am "ars" tot rogue, druidul si priest-ul.
    Dupa lvl 13 deja au cam toti tot ce trebuie: legendare, deck-uri beton, experienta de joc. Aia de joaca casual raman la rank 20-24 sau cat e limita de sus.

16. Back To Top | #3816
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Pai cred ca eu am dat un 200 de euro pe pixeli in timp. Si joc zilnic si fac toate questurile si mi-ar mai trebui vreo 5000-6000 de dust pt 6 eroi completi si toate legendarele. Am "ars" tot rogue, druidul si priest-ul.
    Dupa lvl 13 deja au cam toti tot ce trebuie: legendare, deck-uri beton, experienta de joc. Aia de joaca casual raman la rank 20-24 sau cat e limita de sus.
    Te obosesti prea tare . Au mereu o strategie in caz de ai observat , in fiecare expansion este un cancer deck extrem de enervant. In ungoro a fost cacatu ala de pirate warr. Acum vine druidul vad cu plague si priestul ala idiot ce da 2 dmg cu hero power de cate ori vrea . Ai doua solutii fie joci mizeria aia de deck fie iti faci draci dai cu cardu si faci tot un cacat pt ca astia rar sunt in stare sa faca un balance decent. In zilele cand shamanu rula , erau deckuri special vs ala dar total inutile vs alte clase. In mod normal fiecare clasa ar trebui sa aiba carti vs toate celelalte clase dar nu merge asa. Nici la linia de mijloc nu stau bine , in Ungoro mi a placut taunt warr pt ca nu era exagerat si se tinea bine vs aggro dar acum au avut grija de el cu rahatul ala de priest ce incepe sa devina op dupa ce ani la rand a fost pelea peleului. Probabil s au saturat sa nu il mai joace nici dracu.

17. Back To Top | #3817
    The Sunk Cost Fallacy. The Misconception: You make rational decisions based on the future value of objects, investments and experiences. The Truth: Your decisions are tainted by the emotional investments you accumulate, and the more you invest in something the harder it becomes to abandon it.

Cred ca asta e realitatea. Va trebui sa renunt "cold turkey" si sa nu ma mai apropiu vreodata de f2p, p2w ca nu am limita. Poate am dat mai mult de 200 de gauroi, cred ca un 250-300 ar fi real. A fost si fun dar nu prea mai e.

18. Back To Top | #3818
    Pe mine ma distreaza . Da i in plm de sarantoci sa stea la coada furcii Hearthstone: Heroes of Warcraft in hs se simte banul , nu e sentiment mai inaltator decat sa umilesti amaratii . Nu trebuie sa te simti rusinat , asa cum sunt si oameni ce halesc din tomberoane trebuie sa existe si faliti . Daca asta te face fericit.. stai linistit ca tot ce este 10 + rank e un fel de nobil sau chinez in beci. Restul sunt pwlimea , se bucura ca s a facut recolta si a fatat vaca sau a dropat vreo legendara din deckul daily. Lasand caterinca deoparte , cand m am intors am asa o rupere ca abia imi fac questurile. Am deschis 5 pachete cu totul din frozen throne si mi a dat 2 legendare.

19. Back To Top | #3819
    Registered User faraverete's Avatar
    Nu inteleg de unde exagerarile astea: si eu joc casual, imi fac questurile mereu si eventual maxim 10-20g din winuri, dau o arena la 1-2 zile, si am 5 deckuri decente/expansion. Aproape mereu am fost rank8-9-10-11. N'am bagat niciun ban, decat cate o arena extrem de rar (poate de maxim 5 ori)
    Am un prieten, le stie gandi, poate joaca putin mai mult decat mine ( sa faca 40-50g zilnic in afara questurilor) si e legend. N'a bagat 1cent in joc.

p.s. el joaca de la release, eu dupa un an de la release.
    Diablo 3 battle tag: Faraverete#2252

20. Back To Top | #3820
    Am ajuns lvl 3 si m-am plictisit cand am vazut ca trebuie jucat o tona de ore pe zi, sa farmezi win-uri. Si tot am zis ca macar o data sa ies legend dar nu cred ca se mai arata.

1.  
Page 191 of 193 FirstFirst ... 91141181188189190191192193 LastLast

Bookmarks

Bookmarks