Page 193 of 193 FirstFirst ... 93143183190191192193
Results 3,841 to 3,859 of 3859

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

1. Back To Top | #3841
    Registered User ciocanul's Avatar
    Paladinul cu murloceala era op clar. Pe la tura 5 cu 4-5 mormoloci si dinozaurul ala de evolve e stop joc. Da, e tare si druidul ca tot creste dar macar o lalai pana in tura naispe si mai ai ce sa-i faci oarecum. Rush-urile astea de cacat trebuie sa dispara. Nu ai carti, tura 5 concede. Nu e ok.
    Skulking Geist - Hearthstone Cards asta face ceva treaba contra druidului dar ar mai trebui ceva. 42% din top e druid acum.
    32.03% within Legend.
    38.13% at Rank 2.
    Sunt deck-uri ce sterg la fund cu druidul dar mai apoi sa fie sterse la fund de restul deck-urilor. E penal asa jocul.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

2. Back To Top | #3842
    Registered User TheSpecialOne's Avatar
    Asa e, ciocanul.
    Asta aduce bun Frozen Throne - macar poti juca ajungand pana la tura 8-9-10. Labareli gen Pirrate Warrior si Paladin cu sute de murloci, care te elimina in tura 5, n-au ce cauta si e foarte bine ca expansion-ul asta e gandit in directia asta.

3. Back To Top | #3843
    Registered User strumfi's Avatar
    Voi cred ca jucati alt joc. Pe bune. Mid range nu e un deck asa usor. Se numeste mid range nu early range. Asta inseamna ca leaderul nu o sa vina in tura 3 in 90 % din cazuri decat daca esti tampit. Ala e pus pe masa in tura 5 cel mai devreme si numai daca pe masa sunt cel putin 2 - 3 murloci. Scuze dar pana atunci , tu ca oponent ce ai facut ? Te ai uitat la paladin cum toarna murloci si astepti sa scada ? Cazurile in care aduni 4 murloci pe masa sunt destul de rare. Pt ca nu te lasa niciun jucator decent sa aduni murloci ca nebunul.mi se pare inutil nerful. Sunt multe chestii ce fac ca un midrange deck sa se lege nu ai nevoie de mizeriile astea. Murlocii , sa fim seriosi stiti care sunt sansele sa ai un murloc de 1 mana , unu de 2 si warleaderu de 3 si eventual un dino de 5 la inceput ? Cred ca f mici. Poaate la fel de bine sa vina tyrion si esti fucked . Oricat de aiurea suna murlocii erau un deck fun. Nu Op , fun. Nu stiu cate deckuri fun mai sunt in jocul asta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #3844
    Deci ai si warleader si dinozaurul si ce o mai fi ca la runda 5 sa dai headshot. Prea multe bucurii si sanse mari pt runda 5. Cred ca Blizz asta urmareste, jocuri mai lungi nu neaparat egalitate de sanse.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

5. Back To Top | #3845
    Si care sunt sansele sa ii ai ? Concret , procentual. Eu zic ca mici. Sincer din 20 meciuri nu am prins warleader si dino in mana mai devreme de tura 5 decat in vreo 3. Si daca ai astea doua carti , trebuie sa ai si doi murloci de 1 sau 2 nu ? Nu crezi ca deja se aduna cam multe?

Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #3846
    Eu in ultima vreme am jucat mult cu vrajitoarea(am peste 1000 de victorii acum). Asta are multe gloante de scos minioni mici si nu prea am treaba cu viermuiala paladineasca. In schimb mi-o iau des pe cocoasa de la la druid.

7. Back To Top | #3847
    Fmm de joc , cand zburda imputitul ala de pirate warr de toti inaptii au ajuns legendele toamnei ca brad pitt si inaintea lui shamanii aia infecti nu dadeau un nerf, dintr o data i a lovit harnicia si ,, balance,.

8. Back To Top | #3848
    Registered User faraverete's Avatar
    Te plangi de murloc pe tura 5, la care ai counter cat vrei; atunci ce te faci la exodia mage cu burst infinit de fireballuri sau OTK priest?

A se vedea ca aggro murloc paladin e 0 vs un matchup de midrange sau cu early strong. Eu tot ce am mentionat a fost de MIDRANGE pala unde ai in jur de 7-8 carti de sinergie pe murloc, atat. Faptul ca ai un burst bun pe tura 5 daca oponentul n'are ce sa'ti faca e alta mancare de peste.
    Faptul ca i'a mancat +1health la murloc warleader mi se pare de prost gust pentru ca erau carti suficiente care sa'l impiedice sa'si umple bordul (ceea ce se intampla probabil foarte rar pe murloc pala)
    Diablo 3 battle tag: Faraverete#2252

9. Back To Top | #3849
    Exodia mage ?
    ASta ?
    [METABREAKER]Exodia Mage, KoFT version - LEGEND BY BRAIN - Hearthstone Decks
    Pana se aliniaza toate planetele universului sa scoti ceva bun din deck-ul ala plangi. In general deck-urile in care depinzi de o carte(antonidas) sunt deck-uri de cacat. Nu zic ca nu e fun, e fun ca lungesti, iti vin tot felul de vraji, e divers, bla bla. Nu e insa competitiv, e de rang 2-3. Alea competitive trebuie sa aiba macar 2 cai de finish sau mega combinatie de cancer gen golemii/murlocii. Aici trebuie sa se faca toate vrajile ca sa obtii turul 2 de dat si apoi tada... antonidas. Cred ca ai sansa mai mare sa castigi la 6/49 decat sa ajungi legend cu asa ceva.

10. Back To Top | #3850
    trippin' duKeZZ's Avatar
    De ce nu runda 5 out? De vreo 4 zile ma distrez la maxim cu face-hunterul (da, ala din era naxxramas), cred ca pierd cam 1 din 3 sau 4 meciuri dar e fun-fun. Rush to face, runda 4-5 lethal. Multi nici nu stiu ce ii asteapta, ca toti joaca actual meta.

Nerf-ul de la Warleader nu pare asa impactant, cel putin pt mine. Pui cartea jos cand ai deja 3+ murloci pe masa pt un buff de damage, nu ma intereseaza ce se intampla dupa ))
    Ma freaca insa innervateul, abia ce incepusem si eu sa joc cu druidul.. Pe care nu prea l-am atins niciodata.. am 50 wins pana acum cu el )

11. Back To Top | #3851
    Registered User faraverete's Avatar
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Exodia mage ?
    ASta ?
    [METABREAKER]Exodia Mage, KoFT version - LEGEND BY BRAIN - Hearthstone Decks
    Pana se aliniaza toate planetele universului sa scoti ceva bun din deck-ul ala plangi. In general deck-urile in care depinzi de o carte(antonidas) sunt deck-uri de cacat. Nu zic ca nu e fun, e fun ca lungesti, iti vin tot felul de vraji, e divers, bla bla. Nu e insa competitiv, e de rang 2-3. Alea competitive trebuie sa aiba macar 2 cai de finish sau mega combinatie de cancer gen golemii/murlocii. Aici trebuie sa se faca toate vrajile ca sa obtii turul 2 de dat si apoi tada... antonidas. Cred ca ai sansa mai mare sa castigi la 6/49 decat sa ajungi legend cu asa ceva.
    Da, acela e o varianta.
    Daca ai posibilitatea, chiar te rog sa'l incerci si apoi mai discutam . deckul este unul foarte viabil, are destule mecanici de draw care sa te faca sa supravietuiesti si sa ajungi sa dai OTK vs orice deck mai controlish. vs aggro/fast decks da, e destul de slab.
    Diablo 3 battle tag: Faraverete#2252

12. Back To Top | #3852
    Am 1003 victorii cu vrajitoarea. Am incercat tot ce era de incercat, am toate cartile si combinatiile posibile pe mage. Mi se par viabile in meta-ul asta secret mage si elemnetal mage cu cartea de dark shiet. Elemental mage e chiar fun.
    Asta bag acum la greu:
    Hinamori'''s Frost Lich Kazakus Quest mage [Legend] - Hearthstone Decks
    Ai gate, alexandra, lich, Kazakus, mama, tata. Cred ca ar merge si un Andonidas. Astea sunt deck-uri faine. Rar sa semene jocurile intre ele cand ai asa deck.

13. Back To Top | #3853
    Registered User warpath's Avatar
    Te bat deckurile agro de te urca pe toti peretii . E amuzant ca gigelul care a postat buildul l-a jucat dupa ce a ajuns la legend ( unde nu ar fi ajuns cu deckul asta la fel de usor pariez ) si unde dai de oameni care nu se mai agita foarte tare si testeaza deckuri slow as fuck.

Poate dupa nerfuri la pirate war /agro druid sa fie putin mai bine dar nu as conta pe asta.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

14. Back To Top | #3854
    Registered User
    Innervate o sa afecteze Jade Druid. Spreading Plague mai putin, tot o sa-l joace. Probabil: Razakus Priest #1, Jade Druid ramane tier 1-2. Priest o sa joace Geist in continuare impotriva Jade. Deci Evolve/Token Shaman nu o sa o duca prea bine. Si asta speram sa joc dupa nerfs.

15. Back To Top | #3855
    Registered User EXxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Cos2k View Post
    Innervate o sa afecteze Jade Druid. Spreading Plague mai putin, tot o sa-l joace. Probabil: Razakus Priest #1, Jade Druid ramane tier 1-2. Priest o sa joace Geist in continuare impotriva Jade. Deci Evolve/Token Shaman nu o sa o duca prea bine. Si asta speram sa joc dupa nerfs.
    am mai citit ca vai daca joaca cineva Jade, daca ai Geist esti scos. say what?
    1) turn 6 minim, deci ala are jades pe board
    2) daca nu l-ai tras pana atunci te papa.

also conceptul de a crea un card care sa mearga impotriva unui deck(aka sa il "distruga") e gresit undeva la fundatie.
    Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole. Prove me wrong...

16. Back To Top | #3856
    Registered User
    Nu esti scos. Nici pe departe. Doar ca Priest poate sa castige impotriva Jade daca are suficiente board clears. Suficiente pentru Jade infiniti e imposibil sa ai, de-asta joci Geist.

Geist face mai multe victime colaterale in loc sa ajute match-ul impotriva Jade Druid oricum. In opinia mea, Evolve Shaman e mai vulnerabil impotriva Geist fiindca vs Jade Druid oricum nu te ajuta decat in Fatigue (dar trebuie sa fii in deck suficient de lacom incat sa ajungi pana acolo vs aggro si sa ai si lategame impotriva Jade; Priest e singurul care se incadreaza aici acum).

17. Back To Top | #3857
    Desigur ca este . Ajungeai ca acum cateva sezoane sa joci freeze mage vs shaman si sa ti o dea toti ceilalti. Chestia asta merge dar numai cand ajungi intr oanumita zona , cum stiai de ex ca e full de pirate warr intre rank 5 si legenda . Intre 10 si 5 erau rari caci deckurile de cancer nu le gasesti in zona de mijloc, sunt fie la varf unde se musca unii de altii de cur fie pana in 10 unde ii dau blana sa urce repede.

18. Back To Top | #3858
    Registered User
    Cineva dispus sa imi imprumute un account cu cards pentru cateva ore Sambata dupa masa? As participa asa casual la un turneu lan, modul standard dar nu as juca doar cu cartile basic.

19. Back To Top | #3859
    Registered User
    Trebuie sa cauti la un cunoscut. Nu o sa iti dea nimeni un cont pentru ca poti da disenchant.

1.  
Page 193 of 193 FirstFirst ... 93143183190191192193

Bookmarks

Bookmarks