Page 3 of 193 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 3859

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

1. Back To Top | #41
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Closed beta pentru North America, South America, Australia, New Zealand, si Southeast Asia a inceput.

2. Back To Top | #42
    Registered User strumfi's Avatar
    nu mi se pare deloc uluitor , ai deja un joc de genul asta free , heroes of might and magic duels of the champions , interfata e mai aerisita . Urasc cum se vad cartile ce le ai in mana , sunt extrem de mici . De asemenea mi se pare extrem de simplist jocul , redus parca la elementele necesare doar ca sa placa cat mai mult unor jucatori . Nici la capitolul lore nu straluceste , la concurenta , de exemplu magic 2014 cand selectezi cartea pe langa ca ii poti da zoom , iti spune si 2-3 vorbe despre creatura , asta creaza un sentiment placut. Aici ai niste carti mici aruncate pe o masa si niste spelluri ce din cate am vazut dau doar fie dmg , fie heal . Sper sa le mai diversifice. In schimb imi place , ca poti sa iti pui frunze pe masa de joc , aia e baza la un board game ) nu il vad bine serios , poate ca o sa dea lumea buluc in el datorita ca e fratele mai mic si mai mucos al vedetei rock , dar crede-ma ca de la cascat gura pana la bagat mana in buzunar e cale lunga.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

3. Back To Top | #43
    vreo "sursa" de unde putem face rost de key-uri ?

4. Back To Top | #44
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    De asemenea mi se pare extrem de simplist jocul , redus parca la elementele necesare doar ca sa placa cat mai mult unor jucatori . dar crede-ma ca de la cascat gura pana la bagat mana in buzunar e cale lunga.
    Reteta clasica. Fuck `dem people, avem nevoie de tot fraieru` fanboy-drone-ul aburit sa marce benutu!

E Blizzard nu? Dar nu conteaza, eu sunt hater!

5. Back To Top | #45
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Strumfi, am incercat Heroes of might and magic duels of the champions. Dupa 2-3 batalii m-am lasat pagubas. Prea multe reguli, prea multe cerinte pentru fiecare chestie in parte. E cel putin greoi si slab.

6. Back To Top | #46
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Reteta clasica. Fuck `dem people, avem nevoie de tot fraieru` fanboy-drone-ul aburit sa marce benutu!

E Blizzard nu? Dar nu conteaza, eu sunt hater!
    simplist nu inseamna neaparat prost, si nu consider ca pana in momentul de fata blizzard a dat chic la vreun joc din ce a scos.

singura dezamagire poate fi considerata introducerea ah-ului in diablo care a dat peste cap piata/inflatia...in rest consider ca toate release-urile lor sunt jocuri memorabile.

7. Back To Top | #47
    Registered User strumfi's Avatar
    daca tie d3 ti se pare un joc memorabil , e ok . Insa e imposibil sa nu remarci directia cel putin dubioasa in care compania se indreapta. Facil in cele mai multe cazuri inseamna plictisitor. Crede-ma, oamenii nu apreciaza lucrurile obtinute usor.
    Clopotel, nu e deloc greu , eu nici nu am facut tutorialul si am mers direct in multiplayer , deci nu stiu cat de usor ai vrea sa fie Si e primul meu joc de genul , am recurs la el din o plictiseala crancena.Pana la urma tot la grind o sa se rezume totul o sa vezi , din pacate . LA jocurile astea totul se rezuma la ce deck ai .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

8. Back To Top | #48
    Registered User Raziel01's Avatar
    Are dreptate omu, spre exemplu povestea (si nu numai) din Starcraft 2 si Diablo 3 este memorabil de proasta, personal nu cred ca o sa pot uita cum Blizzard a transformat doua story-uri interesante si cu potential intr-un cheese fest.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

9. Back To Top | #49
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    daca tie d3 ti se pare un joc memorabil , e ok . Insa e imposibil sa nu remarci directia cel putin dubioasa in care compania se indreapta. Facil in cele mai multe cazuri inseamna plictisitor. Crede-ma, oamenii nu apreciaza lucrurile obtinute usor.
    Clopotel, nu e deloc greu , eu nici nu am facut tutorialul si am mers direct in multiplayer , deci nu stiu cat de usor ai vrea sa fie Si e primul meu joc de genul , am recurs la el din o plictiseala crancena.Pana la urma tot la grind o sa se rezume totul o sa vezi , din pacate . LA jocurile astea totul se rezuma la ce deck ai .
    diablo 3 l-am abandonat dupa 2 luni si nu m-am apucat din nou datorita faptului ca introducerea ah-ului pe real money a fost un epic fail din punct de vedere economic, neputand cei de la blizzard sa gestioneze inflatia creata. Acest lucru in schimb nu ma face sa nu il consider cel mai bun hack and slash, si cred ca este si cel mai jucat la ora actuala. Putem critica faptul ca nu este o imbunatatire din punct de vedere al experientei de joc fata de D2, dar nici asta nu cred ca ii va clintii coroana.

starcraft este cred si el cel mai jucat joc de strategie in momentul de fata. sincer nu ma pasioneaza genul dar cred ca este si cel mai bun din punct de vedere al experientei de joc.

wow nu are rost sa argumentez cum a fost stalpul de temelie la mmo-uri, cei mai multi subscriberi, cel mai bun suport etc...

adevarat este si faptul ca blizzard incepe sa se orienteze din ce in ce mai mult catre venituri si standardele release-urilor a scazut, dar asta inseamna piata, economia, momentul in care traim...

nu cred ca hearthstone va fi un fail. este probabil mai simplist, mai user friendly, fapt care va atrage jucatori de toate categoriile de varsta si gust.

10. Back To Top | #50
    Si eu care credeam ca stalpii de temelie pentru mmo-uri au fost Ultima Online, Everquest, DAoC si alte cateva jocuri din care WoW s-a inspirat la greu.

Problema cu tcg-urile este cam peste tot aceeasi, sunt grindfest pentru carti sau pay to win (ca si in realitate). Blizzard sunt recunoscuti cu jocurile lor gandite pentru chinese farmers.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Si eu care credeam ca stalpii de temelie pentru mmo-uri au fost Ultima Online, Everquest, DAoC si alte cateva jocuri din care WoW s-a inspirat la greu.

Problema cu tcg-urile este cam peste tot aceeasi, sunt grindfest pentru carti sau pay to win (ca si in realitate). Blizzard sunt recunoscuti cu jocurile lor gandite pentru chinese farmers.
    bun, atunci wow a perfectionat ideile altora, iar wow killer inca nu a aparut. poate doar faptul ca sunt avizi si nu vor sa scoata taxa lunara sa ii duca in situatia de a fi surclasati la un moment dat.

in hearthstone inca nu stiu cum este, d-aia caut key

12. Back To Top | #52
    Pe mine nu ma intereseaza wow killers, mmo-urile pe stilul clasice sunt moarte pentru mine, innovation>everything (ca la sc2 ), pe langa asta oamnilor le e frica de schimbare motivul pentru care WoW inca este asa popular.

Quote Originally Posted by frame View Post
    in hearthstone inca nu stiu cum este, d-aia caut key
    Din ce am vazut pe la streameri, baga bani pentru carti in draci.

13. Back To Top | #53
    Registered User vTGS's Avatar
    Jocul acesta nu primea asa mare atentie, fuga dupa beta keys, daca nu era marca Blizzard. Asta face ca jocul sa fie supraapreciat, peste adevarata lui valoare. Mie mi se pare doar un quick cash-in din partea companiei. Nu e nimic nou, nu improspateaza genul, e doar setat in universul warcraft .

14. Back To Top | #54
    Lol cum scoate Blizzard o clona proasta, cum toata lumea il joaca si-l considera o capodopera. Jenibil.

15. Back To Top | #55
    O clona proasta dupa ce?Mai multe detalii te rog.Ce e asa prost la hearhstone?

16. Back To Top | #56
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Din ce am vazut pe la streameri, baga bani pentru carti in draci.
    Sa cheltuie milioane pe carti, nu ma afecteaza , in arena e random si nu iti face draft cu cartile care le ai

17. Back To Top | #57
    Uh.. Şi arena e paid.

18. Back To Top | #58
    Registered User emptylica's Avatar
    Cine te pune sa cheltui bani pe carti? Cine te pune sa platesti pentru Arena? Poti sa intri si cu goldul pe care il faci doar jucand jocul... facand daily quests. Timp sa ai...
    From all the things I lost
    I miss my mind the most!

19. Back To Top | #59
    Registered User ultkas's Avatar
    si de unde luam si noi key? sa vedem cat de prost e

20. Back To Top | #60
    Quote Originally Posted by ultkas View Post
    si de unde luam si noi key? sa vedem cat de prost e
    nu am vazut nicaieri, probabil d-aia si tot hype-ul asta...

1.  
Page 3 of 193 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks