brat Dubstep - Page 2
Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 203

Thread: Dubstep

Ray
    Ray is offline
    Soul rebel Ray's Avatar

The Tenacious Fruit mANGo's Avatar
    Daca tot a-ti dat startul cu remixuri dupa La Roux bag si eu preferata mea
    YouTube - La Roux - Bulletproof (Zinc Remix) [Non-Radio Edit]
    Below 90 Hz

Ray
    Ray is offline
    Soul rebel Ray's Avatar
    chiar mai faina decat remixul foamo

Nick anterior: S|rEminem
    Trebuie sa recunosc ca dubstepul nu m-a prins niciodata . Sincer sa fiu nici nu i-am acordat foarte multe sanse. In schimb dnb mi-a placut si inca imi place , chiar daca este adevarat ca stilul este repetitiv. Daca vreau ceva nou ma duc pe beatport si gasesc ceva ce suna ok :P.

Below 90 Hz

Nick anterior: foom Cristian N.'s Avatar
    anyhow , a fost rupere la Borgore .
    se anunta si Nero cu Dj Lee pe 15 , sweet

Registered User Disco Man's Avatar
    Toata lumea asculta numai remixuri si productii din mainstream (adica superhituri) Prea multa lume vb de aceasta scena desi nu stie mai nimic din ea. Oricum e o scena care o sa se duca de rapa tinand cont ca mai nou se "infiltreaza" cocalari de talie internationala gen Britney Spears. Nu am nimic impotriva cu superhiturile doar ca, ce e prea mult....e prea mult. Un parlit de rmx la o piesa din top e in stare sa faca orice amarat cu putina indemanare la mouse. Sa nu uitam de oamenii care scot adevaratele productii dubstep si sunt prea putin bagati in seama.
    Dau si eu link la o piesa care imi place mie la ora actuala

SRC - Peanut Punch
    The ladies cornered me several times throwing pussy and ass on me simultaneously.

Registered User Disco Man's Avatar
    Dubstep News - Your Dubstep Cocalari...tipic
    The ladies cornered me several times throwing pussy and ass on me simultaneously.

Registered User prodygal's Avatar

Charlie don't surf Monier's Avatar
    step.. na una YouTube - Milanese - Mr Good News
    downtempo.. ca sa ma dau rotund niste psy breaks YouTube - kilowatts - monument
    versus dubstepu dvs care nu cunosc! spuneti-mi de unde sa incep, i'm open minded and all that
    our true enemy
    has yet
    to reveal himself

Dubstep-ul este perceput diferit de fiecare, de exemplu ce asculta userul mANGo, mie nu imi spune nimic acel dubstep, si probabil si invers.
    Eu ascult dubstep de relativ putin timp , prima data am ascultat acest mix : 16bit - 16bit - THE MILKY PIE MIX - SoundCloud , mix pe care si acum il ascult cu placere , si cam tot de la 16bit.
    In general se asculta nume mari cum ar fi Borgore, Bar 9, Rusko, Sub Focus ..etc mai multe detalii poti sa le obtii de la mANGo
    Eu sunt mai aproape de deep dubstep , cum ar fi : Wedge, Swarms, Synkro , Von D, Gemmy, Lung, Faib, Joker ... de exemplu :

YouTube - Dubstep - Swarms - I Gave You Everything
    YouTube - Lung - Time
    YouTube - Synkro & Faib - Inhale
    YouTube - Wedge - Detached reality - Dubstep
    YouTube - Indigo - Fading

Dubstep - Wikipedia, the free encyclopedia

Quote Originally Posted by Disco Man View Post
    Dubstep News - Your Dubstep Cocalari...tipic
    Aoleo ce gogoasa a putut sa scoata omu' din gura...Ce sa zic, si PuPharell a inventat drum and bass-ul nu?

@Monier: Dubstep-ul si bpm-ul acestuia ofera producatorilor o libertate destul de mare iar ca sa ai succes ca producator trebuii sa vii cu ceva relativ original. De aici si atatea stiluri, fiecare producator cu sound-ul lui. Eu le incadrez in, light, middle si dark. Majoritatea care cand aud de dubstep si au un singur cuvant, respectiv "Borgore", sunt pustani de 14-15-16 ani care descriu genul: "drujbaaaaa". Aud ceva diferit si se regasesc in asta, de aici si succesul lui. Nu mi-a placut Borgore la inceput, acum a inceput sa scoata si el melodii mai ok. Eu ascult cam din toate categoriile de mai sus dar mai mult inspre light unde zic eu ca gasesc un sound mai complex. Oricum ar fi, daca iti place muzica heavy bass o sa iti placa dubstep. Oricum a inceput o isterie acum cu acest stil muzical, toata lumea e innebunita dupa downtempo, bass si kick-snare pe 1-3. Pot sa zic ca usor, usor devine rock-ul muzicii electronice.

@Prodygal: In primul meu post pe acest thread am incercat sa pun dubstep de cat mai multe feluri. Acum se poate ca tie sa nu iti spuna nimic pt ca ori nu iti plac, ori unele melodii/unii producatori nu ii stii si la fel si in cazul meu pt ca din cele 5 melodii pe care le-ai pus doar cea a lui Synkro o stiu. Dar, toate imi plac, prima, ultima si cea a lui synkro chiar mi se par geniale si cred ca suntem relativ pe aceiasi lungime de unda in ceea ce priveste preferintele. Oricum mersi pt ca ai postat melodiile, nu am auzit niciodata de acei artisti. Acum pot sa caut mai multe de la ei.

Printre artistii mei favoriti, cel putin care imi vin acum in minte, sunt: Hyetal, Joy Orbison, Subscape, Jakes, Skream, TRG, Synkro, Silkie si multi multi altii. Dar Hyetal este pur si simplu...fenomenal!! Am avut norocul de a-l descoperi cand era abia la inceput. Asculta si spune-mi ce parere ai, eu zic ca e undeva apropiat de ce iti place si tie.

YouTube - Hyetal - We Should Light A Fire
    YouTube - Hyetal - Neon Speech
    YouTube - Hyetal - Gold Or Soul
    YouTube - Hyetal - The Last Time We Spoke
    YouTube - Hyetal & Shortstuff 'Ice Cream' Punch Drunk
    YouTube - Hyetal & Shortstuff - Don't Sleep (DRUNK015) - Punch Drunk Records
    YouTube - Hyetal - Armour
    YouTube - Hyetal - Phoenix
    YouTube - Hyetal - Pixel Rainbow Sequence (HQ)

Edit: Asta e tare rau de tot!! Am luat-o si eu acum de pe chemical.
    Edit2: La fiecare ascultare piesa asta e din ce in ce mai incredibila. BIG UP!
    Below 90 Hz

Da, uite ca nici eu nu stiam de Hyetal ; la mine pe locul 1 este Joker.
    Asculta si piesa asta : Wedge & Aesoteric - A Night On The Wonk ( nu este pe youtube , decat remix-ul de la Gemmy )
    Si daca tot ai pomenit de Jakes ... YouTube - ? - Xterminate!

1.  
Page 2 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast