Page 120 of 620 FirstFirst ... 2070110117118119120121122123130170220 ... LastLast
Results 2,381 to 2,400 of 12397

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #2381
    astazi am.. constatat decesul la perechea de cx300 din dotare. pur si simplu casca stanga nu mai pleaca, am scuturat-o, am miscat-o in toate pozitiile, nu haraie nu nimic. doar nu merge.

ceva recomandari cu ce s-o inlocuiesc?
    nu cred ca mai am timp sa comand ceva din tara, am vazut px100 la `110roni, si shure e2c la ~230. ceva alternative viabile? ma gandesc la ceva portabil, le voi folosi la mp3 player si mi se pare aiurea sa nu incapa in buzunar...

2. Back To Top | #2382
    audiophile billy boy's Avatar
    hd 595 si cu audiotrak prodigy hd 2 fac o combinatie foarte buna!
    aveti un sunet foarte bun si pretul nu trece de 8000.000
    te poti duce si lua altele de la magazin(muzica) SIR CHRIS

3. Back To Top | #2383

plz help

Salut.Eu am avut pana de curand un set de casti Sennheiser PX200 pe care l-am folosit cu un iRiver clix2.Am fost destul de multumit de ele dar din anumite motive nu pot sa le mai folosesc.Asadar trebuie sa imi cumpar alte casti pentru playerul mai sus numit si vreau sa cer si eu un sfat.Ce anume pot sa imi iau fara sa dau o avere pe ele? si trebuie sa mentionez ca as prefera sa fie intra-aurale, iar eu ascult mai mult rock.

4. Back To Top | #2384
    Registered User adirere's Avatar
    Sir Christian iti recomand Ultimate Ears super.fi 3 pro... singura problema ar fi ca nu prea au bas(cu anumite playere, de exemplu Cowon D2, dar se poate schimba situatia prin ajustarea setarilor...). Sunt de detaliate, muzica clasica se aude foarte bine pe ele... dar parerea mea este ca PX 100 se aud mai bine(-nu cu mult- parere personala, adica au alt timbru, alt sunet mai placut pentru mine), dar nu iti recomand sa mergi cu px-urile prin zone aglomerate ca nu mai intelegi nimic din muzica pe care o asculti.... in schimb super.fi izoleaza excelent si se aud foarte bine pentru cat dai pe ele(e incredibil ce sunet pot sa produca niste "chestii" asa de mici). Din cate am inteles prin review-uri pe net E2c au mai mult bas... si atat(nu pot sa dau cu parerea deoarece nu le-am ascultat personal).
    uite aici o comparatie scurta facuta intre ele si e2c:
    http://www.pcmag.com/article2/0,2817,1863932,00.asp
    Mai am si CX300 daca vrei o comparatie... pur si simplu nu le poti compara, CX300 se aud foarte metalic, au mult, mult bas(BOOOM), sunetele sunt foarte aglomerate si izoleaza si mai prost . In schimb sunt foarte mici, foarte rezistente si le manevrezi mai usor... a.. si mai stau si dupa gat, practic le poti purta mult timp fara sa stii ca le mai ai... in schimb UE-urile trebuie sa le pui in cutia/gentuta cu care au venit, nu le poti pune dupa gat caci cablurile sunt simetrice...

5. Back To Top | #2385
    billy boy, nu-s din bucuresti, si nu prea o sa am timp sa au o fuga pana la muzica din pacate. pe langa asta un hd 595 e destul de departe de ideea mea de "portabil".

adirere problema e ca basul imi cam place, si mai am si cowon d2. nu ma intelege gresit, am multe genuri pe mp3 player, pana si ceva muzica clasica, insa pentru autobuz nu-l gasesc potrivit pe mozart. .

voiam ceva cat mai portabil cu putinta, sa le pot infasura in jurul playerului, si da, la cx 300 am apreciat foarte mult ca veneau dupa gat si foarte rar ieseau din ureche, iar sa le pun in cutiuta mereu mi se pare destul de nepractic. vad ca nici e2c nu-s asimetrice, mi se pare aiurea sa-mi cada mereu din urechi.

6. Back To Top | #2386
    poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat sau o parere in alegerea unei perechi de casti, folosite pentru auditii muzicale si movies, pe un receiver AV JVC RX-5062, neaparat inchise, supraaurale si la un buget undeva la 200-300 ron.
    Merci pt. cei ce-mi vor raspunde

7. Back To Top | #2387
    Sir Christian
    1)daca iti palce basul cumpara V-Moda Bass Freq.
    2)Shure E2C este o alegere buna, daca te iei dupa review-urile de pe net, dar vezi ca astea se baga mai adanc in ureche, nu stiu daca te vei obisnui cu asa ceva.
    3)PX100 sunt de asemenea o alegere foarte buna, dar nu le recomand intr-un spatiu aglomerat, unde este multa galagie. Trebuie sa le dai aproape de maxim ca sa mai auzi ce asculti. Se aud foarte bine pe un Cowon D2...

8. Back To Top | #2388
    eu am zis despre hd595 si audiotrak asa,ca fapt divers,sa stie lumea!ca multi stau cu hd595 si audigy se.

9. Back To Top | #2389
    Banned
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    astazi am.. constatat decesul la perechea de cx300 din dotare. pur si simplu casca stanga nu mai pleaca, am scuturat-o, am miscat-o in toate pozitiile, nu haraie nu nimic. doar nu merge.

ceva recomandari cu ce s-o inlocuiesc?
    nu cred ca mai am timp sa comand ceva din tara, am vazut px100 la `110roni, si shure e2c la ~230. ceva alternative viabile? ma gandesc la ceva portabil, le voi folosi la mp3 player si mi se pare aiurea sa nu incapa in buzunar...
    PX100 incape in buzunar, se pliaza intr-un mod dragut, suna bine. Intraauralele imi dau dureri de urechi.

10. Back To Top | #2390
    steakhunter... fiecare cu preferintele lui. Eu de exemplu ma impac mai bine cu castile "in-ear", chiar "uit" ca le mai port dupa o perioada de timp si aud si sunete in plus care sunt cam imposibil de auzit cu cele mari portabile.

11. Back To Top | #2391
    Banned
    Evident, doar ca la uz portabil ti se cam rupe de detalii. Cel putin mie asa mi se pare. De ascultat analitic e acasa, nu pe drum

Ce casti ti-ai luat pana la urma, ca n-ai mai raspuns la PM
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by johndunbar View Post
    poate ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat sau o parere in alegerea unei perechi de casti, folosite pentru auditii muzicale si movies, pe un receiver AV JVC RX-5062, neaparat inchise, supraaurale si la un buget undeva la 200-300 ron.
    Merci pt. cei ce-mi vor raspunde
    Umm de ce vrei supraaurale? Nu prea exista ce vrei tu, inchise si supraaurale, din ce stiu, sunt doar HD25-1, care sar serios de buget.

Altcumva, sunt destule Audiotehnica circumaurale inchise decente pana-n 3 milioane (audiomall.ro, au magazin si pe Decebal).
    Last edited by SteakHunter; 28-12-2008 at 10:20. Reason: Automerged Doublepost

12. Back To Top | #2392
    am achizitionat castile akg k518dj.sunt usoare,foarte confortabile sunet de calitate,dar se aud cam incet,cam 70% fata de celelalte casti care le am avut.e normal?

13. Back To Top | #2393
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Quote Originally Posted by cccrys View Post
    am achizitionat castile akg k518dj.sunt usoare,foarte confortabile sunet de calitate,dar se aud cam incet,cam 70% fata de celelalte casti care le am avut.e normal?
    pe Audigy SE-ul din semnatura? cred ca da

14. Back To Top | #2394
    si celelalte casti dc se aud mai tare?

15. Back To Top | #2395
    depinde si de impedanta lor.

16. Back To Top | #2396
    Quote Originally Posted by Licaon_Kter View Post
    pe Audigy SE-ul din semnatura? cred ca da
    se aud foarte prost castile alea pe audigy se

17. Back To Top | #2397
    si ce placa de sunet recomanzi tu?

18. Back To Top | #2398
    prodigy hd 2
    Music is the mediator between the life of the senses and the life of the spirit.

19. Back To Top | #2399
    Banned
    Quote Originally Posted by adirere View Post
    depinde si de impedanta lor.
    Nu chiar, depinde in aceeasi masura de sensibilitate (se masoara in db/mw, parca)

In plus, astea de impedanta mica au cea mai mare nevoie de amplificator pentru sunet bun. Diferenta dintre audigy se si integratul de pe un NAD e IMENSA pe HD555-uri de 50 de ohmi.

Cu ceva de 250 de ohmi poti scapa cu calitate decenta fara amplificator de calitate, pe cand cu ceva de 32... o sa se auda tare si atat direct dintr-o placa de sunet cu buffere nasoale

20. Back To Top | #2400
    la 250 ai nevoie de amplificator ca nu se aude bine deloc
    Music is the mediator between the life of the senses and the life of the spirit.

1.  
Page 120 of 620 FirstFirst ... 2070110117118119120121122123130170220 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks