brat Cu si despre CASTI audio din/in Romania - Page 255
Page 255 of 440 FirstFirst ... 155205245252253254255256257258265305355 ... LastLast
Results 5,081 to 5,100 of 8795

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

Registered User Whisker's Avatar
    Cum sun superlux-urile?E genul acela de casti care taxeaza orice piesa, incercand sa-i gasesca defectele sau iti da un sunet care nu e taxeaza melodie ci mai degraba o face placuta auzului?
    Scuza-ti-mi analogia

Registered User zugurudumba's Avatar
    Stie cineva unde gasesc Sennheiser MX 760?

La noi in tara nu are nimeni, am intrebat la toti dealerii autorizati si neautorizati, e de groaza. Iar pe site-urile de licitatii e plin, plin de casti contrafacute la preturi care sunt prea frumoase ca sa fie adevarate.

Registered User
    Daca intereseaza pe cineva vand Klipsch S4 white folosite aprox 3 luni max jumate ora pe zi. Pret foarte bun. Info pe PM

Registered User Marius The Boss's Avatar
    Ce recomandati intre G-Cube ip-1000bk si casti originale samsung IN-EAR?

Registered User Hayden's Avatar
    Quote Originally Posted by Hayden View Post
    Vroiam sa iau HD 428, le vreau pentru muzica, filme, sa fie circumaurale, sa aiba ceva bas, ce alternative am pana in 200 RON? Sursa e un revo 5.1.
    Nimeni?

Stiu ca tot s-a mai discutat pe dar tot sunt nelamurit. Vreau sa imi iau niste casti pentru muzica, filme, sa aiba un bass accentuat. Placa de sunet este revo 5.1.Castile asi vrea sa fie circumaurale si inchise, ma intereseaza izolarea fonica si comfortul. Bugetul este de ~300 RON. Cineva mi-a recomandat BEYERDYNAMIC DT 770, dar sunt peste buget si necesita amplificare separata. Singurul model care pare adecvat e HD 215, dar unii spun care are bass, altii nu. Am rasfoit prin cateva review-uri si am vazut ca se recomanda si alte modele de Beyerdynamic, Denon, Akg, Audio-Technica, dar sincer nu stiu ce sa cred. In principiu asi vrea ceva gen HD 205 numai circumaurale. Asi fi dispus sa iau niste casti open supra-aurale daca chiar nu am alta solutie, de exemplu BEYERDYNAMIC DTX 910.

Registered User
    daca vrei bass , atunci closed ( fata de open ) , am HD 428 si nu au cine stie ce bass din pacate ( vorbesc din perspectiva pura a basului , calitatea este foarte buna pentru pretul lor ) cauta pe head-fi.org ( printre topicuri ai sa gasesti si top-uri de casti in functie de bass de la cele mai ieftine la cele mai scumpe :P )

idr
    idr is online now
    Registered User
    Are cineva casti Plantronics audio 655 usb? M-am impiedicat de cablu si s-au desprins firele de pe placuta si nu stiu cum sa le lipesc.
    PM pls .

ams
    ams is offline
    Registered User ams's Avatar
    Se ocupă cineva de recondiţionare de căşti? Am nişte beyerdynamics 770 la care s-a cam stricat acoperitoarea buretelui exterior. De asemenea, peste difuzor vine o pâslă subţire albă, şi pe deasupra, însă un burete foarte subţire e toată suprafaţa difuzorului, de intră în contact direct cu urechea. M-ar interesa măcar de unde pot lua nişte burete din acesta foarte subţire să-l inlocuiesc.

Registered User
    E cineva din Cluj care sa aiba Sennheiser IE/IE8 sau orice alte casti care se poarta dupa ureche si au ear hooks solid si nu doar memory wires?

Registered User j01nt's Avatar
    Salutare baieti!

Am o pereche de casti Sennheiser HD 238 si sunt multumit de ele, dar vreau sa trec la "nivelul urmator".
    Tind spre un model cu Noise Canceling si din ce m-am uitat la review-uri pe net imi plac modelul Sennheiser PXC 450 sau ceva de la Beats by Dr Dre (Detox). Calitativ, din review-uri, PXC-urile par a fi superioare.
    Vreau si o parere a voastra. Tinand cont ca am sa dau ~1200RON pe niste casti, vreau sa fiu sigur ca alegerea facuta este cea buna.
    A avut cineva ocazia sa asculte PXC-urile?

Registered User scutyjunior's Avatar
    Quote Originally Posted by ams View Post
    Se ocupă cineva de recondiţionare de căşti? Am nişte beyerdynamics 770 la care s-a cam stricat acoperitoarea buretelui exterior. De asemenea, peste difuzor vine o pâslă subţire albă, şi pe deasupra, însă un burete foarte subţire e toată suprafaţa difuzorului, de intră în contact direct cu urechea. M-ar interesa măcar de unde pot lua nişte burete din acesta foarte subţire să-l inlocuiesc.
    Incearca aici, poate gasesti ce cauti: Pad-uri pt. C_ti - PlayMusicStore.com .

Registered User eroarex's Avatar
    Quote Originally Posted by j01nt View Post
    Salutare baieti!

Am o pereche de casti Sennheiser HD 238 si sunt multumit de ele, dar vreau sa trec la "nivelul urmator".
    Tind spre un model cu Noise Canceling si din ce m-am uitat la review-uri pe net imi plac modelul Sennheiser PXC 450 sau ceva de la Beats by Dr Dre (Detox). Calitativ, din review-uri, PXC-urile par a fi superioare.
    Vreau si o parere a voastra. Tinand cont ca am sa dau ~1200RON pe niste casti, vreau sa fiu sigur ca alegerea facuta este cea buna.
    A avut cineva ocazia sa asculte PXC-urile?
    in banii aia nu iti recomand pxc450 ori dr dre!?

ath a 900 AUDIO-TECHNICA HiFi-Kopfhörer ATH-A900: Amazon.de: Elektronik
    sau beyer dt 1350 daca vrei ceva mai mic ori Casti Sennheiser HD 25-1 II | Video-S.ro rivalul lor
    ce ai enumerat iti zic sigur ca e sub astea si astea cel putin nu necesita amplificare dedicata daca vrei sunt altele si mai bune precum HD650 de la senn si beyer dt880/990 in pretul acela dar care au nevoie de inca pe atat pentru amplificare

i AMP music ♪ DarKu's Avatar
    +1 pt ce a spus eroarex, ori HD 25-1, ori beyer DT1350
    "Without a Dream to light your way, the world is a very Dark place."
    -Marrion Zimmer Bradley

Registered User dansysro's Avatar
    Vreau si eu o recomandare de casti pentru un pian digital (YDP-161 - daca conteaza)
    sa fie comode, nu prea scumpe (50-200) si "sa acopere urechea"

merci !!!

ASRock Z77 Pro3, Core i5 3570k, Scythe Mugen 2, 2x4G Geil 1600 CL9, WD 6400AAKS, SanDisk SDSSDP128G, Radeon HD-7950, ToughpowerXT-850W-SPEDOEdition, Horizon2206, Nexus Caterpillar 3x120mm

din ceruri mnezo's Avatar
    HD25, la mana a doua chiar. Au noise canceling de la mama lor astea Excelente casti din toate punctele de vedere.
    Your ad here!

keep calm and ride on Croocodillul's Avatar
    Am luat nişte Sennheiser PC330, mai mult pentru microfon şi pentru faptul că sunt închise. Pe partea de calitate audio, sunt încă îndrăgostit de SR80i . Sunt decente, dar cam atât.

Registered User
    [QUOTE=j01nt;43606389]Salutare baieti!

Am si eu o pereche de casti HD 238 si le-am scos buretii. Am pus protectia de panza fara bureti si se aud mult mai bine. Poti sa incerci varianta asta si vei descoperii alte casti. Daca faci operatia da un semn pe forum. Eu le-am scos buretii deoarece am vrut sa vad cum arata membrana si asa am ascultat fara. Diferenta e mare. Cei care mai au modelul pot face operatia si sa posteze rezultatul. Chiar va rog! Cei care au mai ascultat si alte casti mai tari poate pot face o comparatie cu HD 238 sa ne spuna si noua rezultatul. Eu sunt mai mult decat multumit de cum se aud(in varianta fara bureti) si as fi tare curios sa aud si alte pareri. Mai am si HD 100 PXII si HD 205 dar HD 238 se aud mai bine. Ii rog pe Darku sau Savu_Superstar sa ne spuna parerea.

din ceruri mnezo's Avatar
    Am avut si eu HD238 acum vreo doi ani si se aud intr-adevar mai bine cu buretii aia scosi, dar tot distorsioneaza basul. PX100-II sunt mai ok, dupa parerea mea, in zona asta de pret, desi HD238 au un sunet mai fin si mai aerisit. Poate nici nu le ascultam la ce trebuie pe vremea aia, dar le-am dat destul de repede mai departe. Cu alte casti "mai tari'' nu se compara, insa.
    Your ad here!

Banned
    Are cineva un headband de HD650 in plus ?

Edit: Exclus reprezentanta ca n-am casco...
    Last edited by Goangă; 15-11-2011 at 03:07.

audiophile billy boy's Avatar
    vezi la dealerul autorizat sennheiser.eu acolo am reparat hd598.
    Music is the mediator between the life of the senses and the life of the spirit.

1.