Page 570 of 643 FirstFirst ... 70470520560567568569570571572573580620 ... LastLast
Results 11,381 to 11,400 of 12845

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #11381

2. Back To Top | #11382
    Registered User Baracuda's Avatar
    Sunt sigur ca toti ne-am uitat putin ciudat la forma finala
    I wasn't born to follow.

3. Back To Top | #11383
    Registered User rex's Avatar
    da si mai ales la prima poza. deja colegul de langa mine se uita putin cam ciudat la mine cand a vazut pe display poza.
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

4. Back To Top | #11384

Cu si despre CASTI audio din/in Romania

Hehe Cu si despre CASTI audio din/in Romania Nu asta a fost intenția mea. Pt mine e practic și mi-a plăcut modelul asta ca pot agata și cablul. Iar "capul" e un fel de opritor sa nu cada căștile dacă dau peste ele din greșeală Cu si despre CASTI audio din/in Romania

Inițial voiam sa fac ceva cu teava (asemănător cu a lui korby) insa era foarte greu și eu voiam să-l pun pe o placa de pal în 2 șuruburi.

5. Back To Top | #11385
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by AFX View Post
    20% TVA si 1-3% taxe vamale, nu stu exact categoria TARIC la care intra castile.

Trebuie vazut cand va fi activ drop-ul, exista sansa ca produsele sa fie livrate din EU warehouse, ocazie cu care nu mai vorbim de TVA si taxe de import.
    Massdrop livreaza si din EU? Share knowledge, please.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

6. Back To Top | #11386
    Pai nu e nimic de shareuit. Cand am scris eu mesajul nu incepuse drop-ul si nu se stia daca vine din US sau din EU; intre timp a fost activat, s-a si terminat si din US urmeaza sa vina castile, stiu de la un prieten care le-a luat. De cumparat sau urmarit chestii de pe massdrop am practicat si eu, la *unele* produse cand e activ drop-ul poti opta pentru livrare din EU. Mai de parte de atat nu cunosc, poate ca ar merita intrebat la unele produse, daca se poate face ceva la cerere, chiar si daca ar insemna sa platesti un transport in plus din EU in RO.

7. Back To Top | #11387
    Megalomaniac's Avatar
    Am înțeles, o să mă interesez, credeam că nu au deloc treabă cu UE

Envoyé de mon LG-D855 en utilisant Tapatalk
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

8. Back To Top | #11388
    In mod normal, HD6XX fiind construite in Irlanda, de catre o firma germana, mi s-ar parea chiar normal sa livreze din EU pentru cumparatorii EU.
    Insa Massdrop fiind americani, ei habar nu au ca nu e toata lumea America, hell yeah, deci ....

9. Back To Top | #11389
    Daca livreaza din EU sau US o sa va spun cu certitudine prin decembrie Asta daca se tin de cuvint la termenul de livrare.

Sale la Audeze de black friday, LCD-2 refurbished la 500$. Ajung la ~700$ cu toate taxele. Daca e pont sau nu e destul de discutabil, cred ca se pot gasi SH mai ieftine in EU.
    https://www.audeze.com/promotional-p...y-b-stock-sale
    "So, l learned, while collecting $, that audiophiles are all insecure little worms, who probably never have sex with their wives."

10. Back To Top | #11390
    probabil le livreaza din SUA, chiar daca sunt fabricate in EU. pretul mai mic la care le arunca Sennheiser pe piata e ajutat si de faptul ca doar le varsa pe toate intr-o cutie si le trimit la Massdrop sa se spele cu ele pe cap si sa le trimita peste tot in lume.

cu audeze-le alea e cam loterie ca nu stii exact ce primesti: "LCD Collection headphones are sold as-is with no way of knowing what headband/earpad color or materials you’ll receive."

despre hifiman he400i ce parere aveti? sunt pe headamp.com la $224 (+$25 shipping in RO, au fost cu free shipping pana ieri) si pe un alt site samtechonline.com la $229, aparent cu free shipping (?)... ar ajunge pe la $300 la noi, cu taxe. merita?

11. Back To Top | #11391
    Am primit castile Fidelio X2 si le ascult in paralel cu AKG K612 Pro.....ce sa spun,la un scurt test Fidelio este departe de a ma da pe spate.Leonard Cohen si Anouar Brahem parca imi plac mai mult cum suna pe AKG,nu stiu, poate obisnuinta.Pun Dire Straits si.... surpriza,Fidelio X2 este parca de pe alta planeta.Basul este incredibil,puternic,coboara destul de jos,dar neasteptat de placut.
    Pe scurt,scena:612 Pro sta mai bine,scena este mai mare pe lungime,Fidelio in schimb are o scena limitata pe lungime dar castiga in adancime (as spune un sunet 3D,iar 612 Pro mai aproape de 2D).
    De remarcat la Fidelio X2 constructia si materialele,arata incredibil.Este varianta Gipson (unii se plang de imperfectiuni ale constructiei) dar nu este cazul,totul este perfect.
    Desi initial doream niste casti cu o scena mai mare,sunt multumit.AKG au un sunet analitic,iar Fidelio sunt excelente pe rock,chiar cateodata pe anumite melodii mi se parea ca AKG suna rece,ceea ce nu e cazul la Fidelio.
    La sfarsit ce pot sa spun: Fidelio sunt placute,dar in comparatie cu 612 Pro nu cred ca merita o diferenta asa mare de pret: 600 lei vs. 1600 lei (eu le-am luat la reducere cu 1100).
    Verdict:suna foarte bine si le pastrez.
    Last edited by tulceanul; 24-11-2016 at 15:43.

12. Back To Top | #11392
    Registered User
    Mai rodeaza-le putin, lasa-le sa mearga 3-4 ore. Si eu am zis in primele 30 de minute ca fac retur la ale mele, ma rog alte casti, dar la fel, am zis ca nu merita atatia bani

13. Back To Top | #11393
    Le-am ascultat eu 30 de zile, singura parere care s-a schimbat a fost cea legata de mirifica lor constructie care s-a dovedit a nu fi atat de mirifica, iar asta la varianta WOOX prima serie, care sunt, cel putin teoretic, "miez".
    Imi plac in continuare, dar pentru mine nu se ridica la nivelul mitului creat de grasul ala de la Z-Reviews.

14. Back To Top | #11394
    ce parere aveti de noile HD-598Cs? Din reviewuri par a fi cele mai comfy din seria 598 si sunt si la super pret pe amazon (89 gbp).
    https://www.amazon.co.uk/Sennheiser-.../dp/B01JP436TS

15. Back To Top | #11395
    Registered User rex's Avatar
    pe amazon.de sunt la 99 euro si iesi putin mai bine la bani, plus ca daca platesti cu card in lei nu iti face dubla conversie: RON-EUR-GBP
    https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-...dp/B01JP436TS/

tot pe amazon mai sunt si alte oferte interesante:
    Audio-Technica ATH-M50X la 119 euro: https://www.amazon.de/Audio-Technica...dp/B00HVLUR86/
    AKG K 701 la 119 euro: https://www.amazon.de/AKG-K-701-Büge.../dp/B000EBBJ6Y
    Audio-Technica ATH-AD700X la 209 euro: https://www.amazon.de/Audio-Technica.../dp/B009S332TQ

cred ca iar dau atacul la card
    GPL = ori zambesti in masina , ori zambesti in peco !!!

16. Back To Top | #11396
    Registered User Luc1aNo's Avatar
    Quote Originally Posted by tulceanul View Post
    Am primit castile Fidelio X2 si le ascult in paralel cu AKG K612 Pro.....ce sa spun,la un scurt test Fidelio este departe de a ma da pe spate.Leonard Cohen si Anouar Brahem parca imi plac mai mult cum suna pe AKG,nu stiu, poate obisnuinta.Pun Dire Straits si.... surpriza,Fidelio X2 este parca de pe alta planeta.Basul este incredibil,puternic,coboara destul de jos,dar neasteptat de placut.
    Pe scurt,scena:612 Pro sta mai bine,scena este mai mare pe lungime,Fidelio in schimb are o scena limitata pe lungime dar castiga in adancime (as spune un sunet 3D,iar 612 Pro mai aproape de 2D).
    De remarcat la Fidelio X2 constructia si materialele,arata incredibil.Este varianta Gipson (unii se plang de imperfectiuni ale constructiei) dar nu este cazul,totul este perfect.
    Desi initial doream niste casti cu o scena mai mare,sunt multumit.AKG au un sunet analitic,iar Fidelio sunt excelente pe rock,chiar cateodata pe anumite melodii mi se parea ca AKG suna rece,ceea ce nu e cazul la Fidelio.
    La sfarsit ce pot sa spun: Fidelio sunt placute,dar in comparatie cu 612 Pro nu cred ca merita o diferenta asa mare de pret: 600 lei vs. 1600 lei (eu le-am luat la reducere cu 1100).
    Verdict:suna foarte bine si le pastrez.
    De cand am facut upgrade la chord mojo de la nano idsd, castile deschise au soundstage mult mai mic, iar castile inchise au soundstage mult mai mare, cu alte cuvinte nu mai comparati castile la soundstage fara sa stim sursa. Unii pot avea rezultate total diferite fata de ale tale. Pe chord mojo, sunetul se extinde si pe inaltime si se aude in extremitati doar cand e nevoie. De asemenea in castile mele deschise exista sunet din spate cu chord mojo, o senzatie foarte ciudata. In schimb pe nano, sunetul e holografic cu sunete din toate partile. Cu alte cuvinte am schimbat doar sursa, dar sunetul s-a schimbat dramatic.

17. Back To Top | #11397
    Quote Originally Posted by Luc1aNo View Post
    De cand am facut upgrade la chord mojo de la nano idsd, castile deschise au soundstage mult mai mic, iar castile inchise au soundstage mult mai mare, cu alte cuvinte nu mai comparati castile la soundstage fara sa stim sursa. Unii pot avea rezultate total diferite fata de ale tale. Pe chord mojo, sunetul se extinde si pe inaltime si se aude in extremitati doar cand e nevoie. De asemenea in castile mele deschise exista sunet din spate cu chord mojo, o senzatie foarte ciudata. In schimb pe nano, sunetul e holografic cu sunete din toate partile. Cu alte cuvinte am schimbat doar sursa, dar sunetul s-a schimbat dramatic.
    Testele au fost facute pe doua surse, Fiio K5 (+Fiio X3 mk.II) si Marantz CD6005.La capitolul soundstage K612 Pro castiga,desi recunosc ca atunci cand am ca sursa CD-playerul ,Fidelio X2 castiga la capitolul soundstage ( scena se extinde pe lungime, pe undeva se aproprie de AKG).
    Asa ca este posibil sa ai dreptate.

18. Back To Top | #11398
    Registered User
    Am pus un DT770 Pro in cos pe amazon si as mai vrea sa iau ceva. Vreo recomandare la reducere cu bass?
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

19. Back To Top | #11399
    Registered User catanzaro27's Avatar
    Still Dre...
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...ccd8c88fba.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

~Curent~
    iPhone 5S

~Past~
    Nexus 4, 5
    Allview X2 Soul
    Samsung Galaxy Mega
    Samsung Galaxy Note 1, 2, 3
    Samsung Galaxy Nexus
    Acer S500
    Samsung Galaxy S, S3, S3 Mini, S5, S6 & A3
    Samsung Galaxy Xcover
    Samsung E100
    HTC Wildfire S
    iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S
    , 6, SE
    LG Chocolate, G Flex 2, G2
    Motorola W220
    Sony Ericsson W800,
    K810
    Sony Xperia Z Ultra, Z & Z2
    Nokia E52
    Nokia Lumia 520, 800
    Nokia E63, E52
    Nokia 6500 Slide
    Nokia 6131
    Nokia 6300
    Nokia E50
    Nokia 3220
    Nokia 3210
    Alcatel OT311

20. Back To Top | #11400
    Registered User Baracuda's Avatar
    Nu prea mai e Dre, bre
    Sa le stapanesti sanatos !
    I wasn't born to follow.

1.  
Page 570 of 643 FirstFirst ... 70470520560567568569570571572573580620 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks