Page 601 of 612 FirstFirst ... 101501551591598599600601602603604611 ... LastLast
Results 12,001 to 12,020 of 12222

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #12001
    Ah Kin TimmY's Avatar
    Ce combinatie de HD600 si placa de sunet ar fi recomandata? In afara de Xonar Essence ST/STX mai e ceva solutie ok?

2. Back To Top | #12002
    Placa de sunet e un concept depasit de ani de zile. Un DAC/AMP cu USB este o alegere mult mai buna.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

3. Back To Top | #12003
    Nu mai e la moda, asta vrea sa spuna Cosmin, depasit nu stiu in ce sens ar fi.
    Eu am 2 DAC-uri si am avut placa de sunet Essence ST, care mi-a placut foarte mult, iar acum am luat STX II. Nu are zgomot mai mare ca DAC-urile, la sunet imi place mai mult ca unele DAC-uri incercate, dar mi se pare un pic sub altele (care-s mult mai scumpe ca placa), cu diferente intre ele destul de mici. Avantajul e ca nu mai am cabluri aiurea in sistemul in care e integrata, deja mi-ajungea cutia si cablaria de la amp.

4. Back To Top | #12004
    Registered User bocosb's Avatar
    Ca si placa de sunet interna cred ca e cea mai ok pt hd600/650.. dar in locul tau as avea in vedere si un amp otl pe lampi pe viitor, hd600(650 in cazul meu) suna f bine cu o amplificare buna pe lampi si ai ca path de upgrade: 1. stx ca si dac/amp 2. stx ca dac si un amp pe lampi 3. un dac extern dintr-o clasa superioara + amp pe lampi - hd600/650 scaleaza f bine cu sursa/amplificarea si merita investitia (parere subiectiva )

5. Back To Top | #12005
    Registered User BobbyBlack's Avatar
    Salutare!Stiti cumva de unde imi pot cumpara,din tara, niste doape din spuma cu memorie pt.niste in-ear?

6. Back To Top | #12006
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Eu am aduse din afara unele bunicele, dar testand pe Fiio EX1 si Philips Fidelio S2 pot sa-ti spun ca modifica exagerat de mult sunetul. Sugestia mea ar fi mai degraba sa cauti niste doape mai moi compatibile cu castile tale daca nu vrei sa modifici mult sunetul.

7. Back To Top | #12007
    Dupa multe intrebari si cautari , mi-m ascultat inima si am luat o pereche de casti ATH-M40X( doar pentru atat am avut alocat buget). Prima impresie wow M40X+ Tidal, eu venind de pe traditionalele casti ,cele ce vin incluse la pachet cu telefoanele. Abia acum inteleg dorinta voastra de a evolua in sunet , tot citeam si ma minunam. Parca vreau sa scot mai mult din ele , revin in urmatoarele zile si cu poze.

8. Back To Top | #12008
    Castile incluse in pachet cu telefoanele sunt doar sa fie ceva acolo, chiar si cele Apple despre care ei zic ca sunt bune. Singurele casti decente in pachet cu telefonul au fost niste Sony venite la Xperia Z Ultra, dar era o editie limitata si mai tarziu am vazut ca acele casti se vindeau la retail cu 50-60 de euro, asa ca...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

9. Back To Top | #12009
    Ati inteles voi ce am vrut sa scriu.. Acuma de la ce am plecat eu , chiar pot sa zic ca e ceva wow pentru mine.

10. Back To Top | #12010
    Ati inteles voi ce am vrut sa scriu.. Acuma de la ce am plecat eu , chiar pot sa zic ca e ceva wow pentru mine.Mai ales cand le pun pe urechi si dau drumu la muzica nu mai aud nimic din juru meu. Acum ma intreb cum or suna oare cu un player dedicat.

11. Back To Top | #12011
    Stai sa vezi cand descoperi si cum suna un player dedicat fata de telefon. Ce-i drept, diferentele sunt mai subtile, mai putin violente ca la casti, dar totusi esentiale pentru un sunet de calitate. Eu cand am renuntat la Fiio X1 am incercat sa ascult muzica pe telefon, de la volum 20/30 auzeam distorsiuni clare si zgomot de fond suplimentar in timpul melodiei, iar volumul ala era inca mic, nu puteam asculta decat in liniste deplina. Acum ascult combinatia casti+telefon doar ocazional si in general pentru a bruia zgomotul metroului, nu pentru a ma bucura cu adevarat de muzica.

P.S. Sennheiser Momentum In-Ear + Lumia 435. Telefonul s-a mai schimbat, fara niciun rezultat pozitiv. Castile in schimb ma multumesc pe deplin, le am deja de peste 2 ani si probabil o sa le am pana or sa moara de batranete.

12. Back To Top | #12012
    Deocamdata ascult doar la laptop , azi mi-au sosit castile , si am doar 2 cabluri incluse in pachet ce nu se pupa cu telefonul,maine sau poimane o sa imi vina si cablul de 3.5 mm.Si la cum se aud , sigur duce mai multa putere . Im in love. Basu e acolo unde trebuie nici prea tare nici puternic , sunetu nu imi ataca urechile , au si un soundstage bunicel avand in vedere ca sunt casti inchise.

13. Back To Top | #12013
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Eu cand am renuntat la Fiio X1 am incercat sa ascult muzica pe telefon, de la volum 20/30 auzeam distorsiuni clare si zgomot de fond suplimentar in timpul melodiei, iar volumul ala era inca mic, nu puteam asculta decat in liniste deplina. Acum ascult combinatia casti+telefon doar ocazional si in general pentru a bruia zgomotul metroului, nu pentru a ma bucura cu adevarat de muzica.
    Foarte ciudat. Sigur telefonul este ok? Eu am un LG G Flex cu casti Sennheiser si pot merge cu volumul la maxim fara probleme.
    What's that? I may be paranoid, but no ...

14. Back To Top | #12014
    Nu ai inteles bine, la TOATE telefoanele aud distorsiuni dupa Fiio X1. Daca vrei lista de telefoane testate in cele 2 saptamani de dupa X1 (cand cautam un telefon decent sa inlocuiesc playerul) cred ca o pot aduna, dar nu va folosi la nimic.

Ca o paranteza, acum nu mai percep acele distorsiuni, sau le precep doar daca le caut atent. Urechea umana se poate obisnui cu multe, cred.

15. Back To Top | #12015
    Salutari , am un samsung a5 model 2015 , cablurile de la ATH M40X nu mi se potrivesc . Ce cablu mi-ar trebui ?

16. Back To Top | #12016
    Registered User bocosb's Avatar
    din cate vad ath m40x au cablu cu jack de 3.5 dar cu adaptor de 6.3 insurubat - e pus adaptorul cumva? incearca sa il desurubezi

17. Back To Top | #12017
    Am rezolvat , aveam mizerie in mufa de la telefon .

18. Back To Top | #12018
    Nick anterior: blue34
    A ascultat cineva Pioneer HDJ-2000 ? Ceva pareri?

19. Back To Top | #12019
    Nick anterior: blupaint Whitpaint's Avatar
    Am cumparat o pereche de casti a+ de la emag si calitatea materialului folosit este ... indoielnic
    Imi puteti recomanda o pereche de casti wirelles in ear pt sport?
    Buget max 200ron.
    P.s ce spuneti de acestea Casti audio in-ear, Skullcandy Ink'd, Microfon, Bluetooth, Pine Pink Pine - eMAG.ro
    Last edited by Whitpaint; 22-04-2017 at 16:55.

20. Back To Top | #12020
    Care mai aveti audio tehnica m40x , mi se pare mie , sau se aud cel mai bine la volum mediu ?? Si pe zi ce trece parca aud diferente in plus la calitate.

1.  
Page 601 of 612 FirstFirst ... 101501551591598599600601602603604611 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks