Page 608 of 608 FirstFirst ... 108508558598605606607608
Results 12,141 to 12,154 of 12154

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #12141
    Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by Nikon_rulez View Post
    Ni se pregătește ceva:
    https://www.massdrop.com/buy/massdro...tic-headphones
    (trebuie să fiți autentificat pentru a vedea pagina).
    Vad ca e bataie pe ele dar finish-ul cam lasa de dorit, probabil sunt modabile si nu si-au batut capul. Impresii?
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

2. Back To Top | #12142
    Nick anterior: blue34
    Pana in 400 de lei gasesc ceva mai bun decat Momentum in ear? Am vazut si ceva Shure si Fender dar nu stiu nimic despre ele.Vreau sa le folosesc cu un Fiio x1.

3. Back To Top | #12143
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Dpmdv Philips Fidelio S2 sunt mult mai bune decat Momentum in ear. Sincer, imi imaginez ca singurul motiv pentru care sunt asa populare e ca sunt Sennheiser, dar sunetul nu are treaba nici cu ce ofera concurenta in acea zona de pret, nici cu sunetul bun in general, trebuie folosit EQ la greu sa se apropie de realitate. Fiio EX1 mai sunt o alternativa de luat in seama, am avut mk1 iar acum ca au scos EX1 mk2 care cica ar fi o versiune imbunatatita.

4. Back To Top | #12144
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Momentum In-Ear M.2 sunt niste casti foarte echilibrate si nu e doar hype-ul ca sunt facute de Sennheiser. Le am de 1 an jumate si le folosesc zilnic cand ies din casa.
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

5. Back To Top | #12145
    Quote Originally Posted by life form View Post
    Pana in 400 de lei gasesc ceva mai bun decat Momentum in ear? Am vazut si ceva Shure si Fender dar nu stiu nimic despre ele.Vreau sa le folosesc cu un Fiio x1.
    Si eu spun sa te uiti la Fiio EX1 (EX1mkII). In categoria lor de pret (si chiar peste) nu cred ca au concurenta.

6. Back To Top | #12146
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Momentum In-Ear M.2 sunt niste casti foarte echilibrate si nu e doar hype-ul ca sunt facute de Sennheiser. Le am de 1 an jumate si le folosesc zilnic cand ies din casa.
    Mie mi se par niste gunoaie infecte, dezechilibrate groaznic, cu bas galeata si mult, sunet sters si spun asta cu toate ca apreciez brandul, chiar doresc sa achizitionez o pereche de HD600 si poate HD800 cand bugetul o sa-mi permita. A nu se intelege ca Fidelio S2 sau Fiio EX1 sunt perfecte, dar astea 2 au fost mult mai ok per total decat M2. S2 sunt mai naturale, mai echilibrate, EX1 sunt stupid de detaliate comparat cu tot ce am auzit in zona 100$, mai rapide, mai punchy, cu extensie mai buna la ambele capete, dar suna ceva mai nenatural si cu toate astea as putea trai cu ele fata de Momentum in ear. Momentum M2 over the ear de exemplu sunt alta mancare de peste, acolo chiar sunt competitivi Sennheiser. La fel si HD600, sunt destul de echilibrate. Ce ma fascineaza e cum apreciezi niste gunoaie, desi ai HD800, deci clar ai experienta. Cred ca fiind obisnuit sa platesti sume foarte mari pentru casti bune ti-ai decalibrat putin asteptarile in zona entry.
    Last edited by H_O_N_D_A; 19-06-2017 at 10:22.

7. Back To Top | #12147
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Fiecare are dreptul la o parere personala. Pentru pretul lor eu le consider destul de echilibrate si placute, desi bassul e un pic prea punchy pentru mine, unii l-ar aprecia. Nu poti face comparatie intre castile high end si niste casti in ear mainstream. Momentum M.2 le folosesc cand ies prin oras conectate direct la telefon, HD800 au ramas doar pentru gaming si pentru momentele mele mai posh, cand chiar am chef sa ascult cu atentie un album folosesc STAX SR-507 care sunt ireale la cum produc sunetul.
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

8. Back To Top | #12148
    Gunoaiele de Sennheiser Momentum in-ear (prima generatie) le am si eu si chiar le apreciez, cu toate ca sunt cam v-shaped; totusi am dat inaltele ceva mai jos pentru ca am urechea sensibila de la distanta asa mica, se pare, dar la bass nu am umblat. Cand le-am luat am stat 2-3 ore cu diverse casti pe cap la avstore, deci am ales in foarte cunostinta de cauza; nici azi nu regret cei ~400 ron dati pe ele, desi intre timp am vandut Fiio X1 iar pe telefon e cam moarta dinamica, plus alte lipsuri evidente. In general castile cu sunet echiilibrat (in masuratori dar si aprecieri subiective) nu mi-au placut in mod deosebit, prefer alt tip de sunet la casti fata de boxe. Acum intrebarea este ce tip de sunet isi doreste fiecare, ca in functie de asta se aleg castile, dupa dupa parerea mea, a lui Azazel sau a lui HONDA.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

9. Back To Top | #12149
    Mie nu mi s-a parut deloc punchy, doar mult si necontrolat, fara definitie. Eu unul chiar asta caut, punchy, definitie, articulat si nu am putut sa le apreciez sub nicio forma. Mult mai punchy e la Fiio EX1. Am fost cu batranele mele AKG K551 la auditie, am ascultat de acolo o gramada de casti, inclusiv HD600/HD700, Audio Technica AD1000x, iar Momentum in ear erau in lumea lor, nu semanau cu nimic care suna binisor. Nu zic, am ascultat si ceva iem-uri de la alte companii, cu review-uri bunicele, alea erau gunoaie si mai mari, mai ales la confort unele dintre ele. La final am plecat cu EX1, iar dupa un timp am facut swap cu un amic cu Fidelio S2 de curiozitate. Pana la urma fiecare preferam ceva si evaluam diferit, eu nu am tinut Sennheiser IE80, desi le luasem noi(sigilate) de la Emag cu vreo 400ron, pur si simplu nu mi-au placut, prefer niste Fidelio S2 la 50E noi.

P.S. Evaluarile le-am facut linistit, pe Fiio X5 mk1 + Fiio A5, cu muzica mea de test, pe care o cunosc foarte bine. Culmea, Fiio A5 a fost o mare surpriza placuta pentru mine, desi scopul meu era sa testez casti, am facut majoritatea testelor cu ajutorul lui A5 care face o diferenta notabila fata de amplificatorul lui X5, chiar si pe AKG K551 care nu cer amplificare sau pe Fiio EX1.

Daca ar fi sa trag o concluzie, aceasta ar fi sa cumparati strict dupa auditie, nu dupa review-uri sau parerile primite pe forumuri.
    Last edited by H_O_N_D_A; 19-06-2017 at 17:09.

10. Back To Top | #12150
    Registered User bakhus's Avatar
    Gasesc ceva mai bun ca astea: Casti Audio Technica ATH-AVC500 Black - PC Garage ?

Conditii:

1.Sa fie de la PC garage
    2.Sa nu le lipseasca bass-ul
    3.Sa fie over-ear
    4.Daca e ceva CONSIDERABIL mai bun pot plusa 50-100-150 lei, dar as prefera sa nu

Le voi tine pe un RX-V467, rar pe telefon sau altceva. Foarte rar.
    Le voi folosi in primul rand la muzica (mult rap, rock, oldies, clasica) dar si la jocuri, unde nu am mari pretentii.

Initial voiam ceva wireless si cu microfon... apoi am vazut ca nu ma pot apropia de asa ceva si sa sune decent in buget.
    Cautarile le-am inceput de cateva luni, am ascultat cateva (nu si pe cele de mai sus) si dupa urechea mea singurele care mi-au placut cu adevarat au fost niste Bose de 1500lei... asa ca mi-am bagat mintile in cap si-am zis sa intreb pe altii mai pertinenti ca ce-mi place mie nu-mi permit asa ca poate reusesc sa iau cea mai buna varianta in ce-mi permit.

Din review-uri si ca aspect, imi plac si urmatoarele, dar nu ma pricep cat de bine se va intelege jack-ul TRRS cu amp-ul meu: Casti Sennheiser HD 4.30G Black - PC Garage
    My boy- I5 4690k, Arctic Liquid Freezer 240, AsRock Extreme4, 24Gb HyperX Blu, SF Leadex 750w, GTX1070, Phanteks Eclipse P400S
    My girl- Phenom IIx4 965BE, MSI 870-C45, 8Gb HyperX Blu, Sirtec HighPower 500w, GT430,InWin BUC

11. Back To Top | #12151
    Quote Originally Posted by H_O_N_D_A View Post
    Mie nu mi s-a parut deloc punchy, doar mult si necontrolat, fara definitie. Eu unul chiar asta caut, punchy, definitie, articulat si nu am putut sa le apreciez sub nicio forma. Mult mai punchy e la Fiio EX1. Am fost cu batranele mele AKG K551 la auditie, am ascultat de acolo o gramada de casti, inclusiv HD600/HD700, Audio Technica AD1000x, iar Momentum in ear erau in lumea lor, nu semanau cu nimic care suna binisor. Nu zic, am ascultat si ceva iem-uri de la alte companii, cu review-uri bunicele, alea erau gunoaie si mai mari, mai ales la confort unele dintre ele. La final am plecat cu EX1, iar dupa un timp am facut swap cu un amic cu Fidelio S2 de curiozitate. Pana la urma fiecare preferam ceva si evaluam diferit, eu nu am tinut Sennheiser IE80, desi le luasem noi(sigilate) de la Emag cu vreo 400ron, pur si simplu nu mi-au placut, prefer niste Fidelio S2 la 50E noi.

P.S. Evaluarile le-am facut linistit, pe Fiio X5 mk1 + Fiio A5, cu muzica mea de test, pe care o cunosc foarte bine. Culmea, Fiio A5 a fost o mare surpriza placuta pentru mine, desi scopul meu era sa testez casti, am facut majoritatea testelor cu ajutorul lui A5 care face o diferenta notabila fata de amplificatorul lui X5, chiar si pe AKG K551 care nu cer amplificare sau pe Fiio EX1.

Daca ar fi sa trag o concluzie, aceasta ar fi sa cumparati strict dupa auditie, nu dupa review-uri sau parerile primite pe forumuri.
    Detin sennheiser in ear si am aceasi parere , pretul lor corect ar fi 40-50 euro.Imi plac mult mai mult phillips tx1, care au costat 30 euro.

12. Back To Top | #12152
    Registered User
    A ascultat cineva HD6XX?

Oare merita, din punct de vedere al sunetului? Il puteti descrie?

https://www.massdrop.com/buy/massdro...m_medium=email

13. Back To Top | #12153
    Au cateva persoane pe aici chiar HD6XX, s-a discutat, cauta si tu.
    Oricum, au marit pretul cu 50$ fata de drop-ul trecut, frumos

14. Back To Top | #12154
    Suna fix la fel ca HD 650, fiind HD 650 cu alt headband si alta cutie.

Legat de pret: practic l-au marit cu $35, acum e livrare gratis. Cu vama cu tot iese pe la 1200-1250 de lei desi asta depinde un pic si de cat o sa fie cursul cand ajung in vama. Ar fi vreo 100-150 de lei sub cat le poti gasi la oferta, dar nu stiu daca merita asteptarea. Plus ca ajung in mod sigur in vama unde risca sa intarzie suplimentar pana iti trimit recomandata cu mandatarea postei ca reprezentant vamal.

1.  
Page 608 of 608 FirstFirst ... 108508558598605606607608

Bookmarks

Bookmarks