Page 610 of 643 FirstFirst ... 110510560600607608609610611612613620 ... LastLast
Results 12,181 to 12,200 of 12843

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #12181
    Salut , dupa 4 luni de zile , utilizare intensa ATHM40X , azi sunt posesorul unor casti MSR7 culoare rosie .Nu cred ca cuvintele mai isi au rostul ( ca sa fac o paranteza la ce nelamuriri am avut in postarile de acum 2-3 zile , castile nu deranjeaza , pe altii atat de tare cum o faceau m40x, tramvaie , autobuze , metrou..... as dori sa ma opresc la astea cel putin pentru un an - doi. Ca sa nu mai fac upgrade la casti odata la 4-5 luni , stiu ca trebuie si un player dedicat. Ma intereseaza in special , sa stie streaming online-offline. buget 2000lei .

2. Back To Top | #12182
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Floris850 View Post
    Salut , dupa 4 luni de zile , utilizare intensa ATHM40X , azi sunt posesorul unor casti MSR7 culoare rosie .Nu cred ca cuvintele mai isi au rostul ( ca sa fac o paranteza la ce nelamuriri am avut in postarile de acum 2-3 zile , castile nu deranjeaza , pe altii atat de tare cum o faceau m40x, tramvaie , autobuze , metrou..... as dori sa ma opresc la astea cel putin pentru un an - doi. Ca sa nu mai fac upgrade la casti odata la 4-5 luni , stiu ca trebuie si un player dedicat. Ma intereseaza in special , sa stie streaming online-offline. buget 2000lei .
    FiiO X5 III de departe, sau eventual un X7 SH. Amandoua au Android, deci ai la dispozitie tot ce se poate in materie de aplicatii si amandoua salveaza Tidal offline pe card.

3. Back To Top | #12183
    Mersi,o sa revin cu o mini-recenzie si la ce mi-ai recomandat tu. Sa vezi recenzie facuta de un novice .

4. Back To Top | #12184
    Registered User Luc1aNo's Avatar
    Quote Originally Posted by Floris850 View Post
    Chord Mojo si folosesti telefonul ca player.

5. Back To Top | #12185
    Am un raci de A5 2015 , deja il lasa incheieturile .. spatiu de stocare e foarte mic , plus de asta mie frica sa nu ma lase de tot. Playeru e facut doar pentru ascultat muzica si nimic altceva. Macar atat am inteles si eu.

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

6. Back To Top | #12186
    Si din ce am vazut e bine construit.

7. Back To Top | #12187
    Plus urasc sa fiu sunat dupa ce plec de la servici , culmea tot de la servici ma suna, exact cand ascult o melodie care imi place..

8. Back To Top | #12188
    Registered User bocosb's Avatar
    Ceva recomandari de earbuds? Ve Monk+ mi le-a mancat pisica si nu am chef sa umblu sa le fac recabling Mai este ceva la fel de bun la preturi decente sa sa imi iau tot Monk?

9. Back To Top | #12189
    VE Monk Plus sunt bune in ideea in care costa 5 dolari si cam atat. Bine, costa vreo 10 cu transport cu tot daca le iei de pe Massdrop si inca vreo 5 dolari daca iei si expansion pack. Dar sincer doar soundstage e impresionant la ele, in rest nimic deosebit.

10. Back To Top | #12190
    Note: The second run of the Massdrop x Sennheiser HD 6XX Headphones will continue on July 10 at 6 a.m. PT for $199.99 with free shipping to the US and $15 shipping per unit internationally. For the full details, please see this discussion post.

An additional 10,000 units will be available for a total of 21,500 in the second run. Each member can now purchase up to three (3) HD 6XXs. All units will be serialized.
    WTF, Sennheiser face curat prin depozite si vrea sa vanda toate HD 650-urile?!

11. Back To Top | #12191
    Nick anterior: blue34
    Stie cineva un service pentru casti? Sa faca diagnosticare reparare tot ce trebuie.

12. Back To Top | #12192
    Service de casti? Nici macar producatorii nu repara castile ci le schimba. Poate doar asa, niste baieti de cartier care repara orice pe lumea asta...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

13. Back To Top | #12193
    Registered User Sima7x's Avatar
    Salutare!

Săptămâna aceasta as vrea sa cumpar o pereche de căști Bluetooth, pentru a asculta muzica atunci când călătoresc.

Am găsit pana acum următoarele, la preturi similare :
    1. Jbl e55bt - ~520 lei
    2. Jbl everest 300 - 500lei pe amazon.uk
    3. Sennheiser HD 4.40 BT ~535lei

Am tot citit reviewuri și toate au puncte minus : despre jbl sunt mulți care zic ca au multe probleme tehnice și ca se întâmplă des ca o casca sa nu mai funcționează; despre sennheiser review urile zic ca nu ar avea o calitate prea buna a sunetului.

Eu tind sa merg pe Sennheiser deoarece, în general, produsele lor sunt mai lăudate.

Voi ce părere aveți? Mai exista un alt model similar?

Mulțumesc!

14. Back To Top | #12194
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Sima7x View Post
    Salutare!

Săptămâna aceasta as vrea sa cumpar o pereche de căști Bluetooth, pentru a asculta muzica atunci când călătoresc.

Am găsit pana acum următoarele, la preturi similare :
    1. Jbl e55bt - ~520 lei
    2. Jbl everest 300 - 500lei pe amazon.uk
    3. Sennheiser HD 4.40 BT ~535lei

Am tot citit reviewuri și toate au puncte minus : despre jbl sunt mulți care zic ca au multe probleme tehnice și ca se întâmplă des ca o casca sa nu mai funcționează; despre sennheiser review urile zic ca nu ar avea o calitate prea buna a sunetului.

Eu tind sa merg pe Sennheiser deoarece, în general, produsele lor sunt mai lăudate.

Voi ce părere aveți? Mai exista un alt model similar?

Mulțumesc!
    Castile bluetooth si calitatea sunetului sunt doua linii paralele. Daca ai pretentii medii sau mai sus, vei fi dezamagit.

15. Back To Top | #12195
    Registered User Sima7x's Avatar
    Căștile se pot conecta și pe cablu la nevoie deși am citit ca utilizând cablul, calitatea este mai scăzută decât pe Bluetooth.

In cazul în care diferențele sunt majore, m-ați putea ajuta cu o recomandare pt alt model doar pe cablu în jurul aceleași sume? M-ar ajuta ceva foldabil.

Mulțumesc mult!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

16. Back To Top | #12196
    Registered User
    Nu este calitate mai proasta pe cablu, smecheria cu BT este ca producatorii folosesc o procesare DSP audio cand castile sunt active si se utilizeaza BT pentru a obtine un sunet mai spectaculos.Cand le conectezi pe cablu pierzi procesarea si pare, uneori chiar suna, evident mai prost.

17. Back To Top | #12197
    Registered User optick86's Avatar
    offtopic : daca e cineva interesat de castile astea i le pot aduce la 1800 ron ,sigilate.

ontopic : ce parere aveti de ele , ma bate gandu sa imi iau si eu ,am vazut ca sunt comparate cu modelul de la shure ,cel de ~1000 dolari .
    High expectations are the key to everything.
    S.W

18. Back To Top | #12198
    Nick anterior: WCg BMF's Avatar
    Quote Originally Posted by bocosb View Post
    Ceva recomandari de earbuds? Ve Monk+ mi le-a mancat pisica si nu am chef sa umblu sa le fac recabling Mai este ceva la fel de bun la preturi decente sa sa imi iau tot Monk?
    Depinde ce cauti. Mai sunt Philips SHE3800 care au un bass mai rotund ca VE dar pierd un pic pe medii si inalte.
    Eu unul folosesc cu succes niste Bluedio Q5 si mi se par amazing pe toata gama, mult peste VE sau Philips. Curios e ca am luat o a doua pereche si nu se aude asa profund ca prima. Dar sunt in-ear si bluetooth pe deasupra.
    Overall Monk-urile sunt cred ca cele mai bune casti mainstream ever. Am un coleg care baga ceva bani in audio si si-a bagat Monster Inspiration in sertar dupa ce i-am facut cadou o pereche de Monk. Asculta multe piese vocale si e f impresionat de ele.
    Last edited by BMF; 16-07-2017 at 20:04.
    I've never had problems interacting with smart people. Can't say the same about the others.

19. Back To Top | #12199
    Registered User Bylly's Avatar
    Quote Originally Posted by Crizatu View Post
    WTF, Sennheiser face curat prin depozite si vrea sa vanda toate HD 650-urile?!
    HD650 la 199$ + 15$ shipping? Cum fac sa cumpar si eu? E pe bune treaba asta?
    War does not decide who is right, but who is left.

20. Back To Top | #12200
    https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx

Dar ia in calcul si 19% TVA de care cel mai probabil nu scapi, deci ar veni vreo $250 total.

1.  
Page 610 of 643 FirstFirst ... 110510560600607608609610611612613620 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks