Page 636 of 644 FirstFirst ... 136536586626633634635636637638639 ... LastLast
Results 12,701 to 12,720 of 12873

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #12701
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Se refera la cablu, e evident ca sunt casti in-ear.

Nu cred ca vor fi avea probleme. Castile sunt foarte usoare, micute si greutatea lor e sustinuta in mare de ureche, nu de cablu. Plus ca si cablul e chiar ok fata de multe alte casti.

2. Back To Top | #12702
    Mulțumesc @H_O_N_D_A.

3. Back To Top | #12703
    Un coleg de la firma semi-cascofil si ochelarist zice ca si lui i se pare OK sistemul, ca ar trebui sa treaca fara probleme pe langa ochelari.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

4. Back To Top | #12704
    Perfect, mulțumesc mult.

5. Back To Top | #12705
    Registered User
    Am primit notificare de la Massdrop ca au fost livrate castile HD6XX , verificati si voi daca v-ati facut comanda ... pana acum aveau ETA 18 dec.... se pare ca s au miscat mai repede.

6. Back To Top | #12706
    A iesit review-ul din partea pustiului asta, care dpmdv cam stie ce zice, daca ma raportez la opinia sa despre HD600/HD650 plus alte casti pe care le cunosc si le-a facut review.

Sennheiser HD660S - REVIEW - YouTube

7. Back To Top | #12707
    Registered User
    Cam sumar , și scurt review -ul.
    Nu a zis nimic despre bas , doar ca sunt mai detaliate , și mai scumpe...
    Asteptam și alte păreri, ar trebui sa apară de acum mai multe review - uri.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

8. Back To Top | #12708
    Sunt altii care fac descrieri pompoase si audiofile, dpmdv el face descrieri pe bune, simple, clare. Basul se vede pe grafic cat e, de fapt raspunsul in frecventa si e un driver mai rapid, mai detaliat. A spus clar ca sunt peste HD600/HD650, cum ne asteptam cu totii, dar acum ramane sa evalueze fiecare daca merita pretul de 2250ron vs 1450ron HD600. As tinde sa cred ca e un veritabil upgrade de la HD600 cum am eu, daca luam in calcul ca sunt mai usor de amplificat, mai detaliate, mai rapide si pastreaza timbrul HD600, mai ales pentru cei ca mine care nu se omoara cu HD800 dar vor ceva mai rapid si mai detaliat decat HD600. Asta nu inseamna ca o sa vand HD600 ca sa iau HD 660s, sau cine stie, ramane de vazut sau mai bine zis, de ascultat.

9. Back To Top | #12709
    Registered User
    Aici e marea dilema , păstrăm Hd 600 , sau le vindem , punem diferența și facem upgrade.
    Sau păstrăm HD 600 pentru colecție, și cumpăram și HD660S.Cu si despre CASTI audio din/in Romania

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

10. Back To Top | #12710

11. Back To Top | #12711
    Quote Originally Posted by andreipadurean View Post
    Am o ultima întrebare legata de F9. Eu port ochelari, iar designul lor e over the ear. Sunteți vreunul in aceeași situație? Dacă da, deranjează în vreun fel?
    Bănuiesc ca depinde și de ochelari. Pe mine nu ma deranjează dar se simt mai bine fără ochelari. Mie mi-a luat ceva până m-am obișnuit cu firul după ureche, acolo îl simțeam și ma jena puțin, acum e mai ok dar pentru mine tot nu sunt căștile perfecte dpdv al comfortului. Nu vreau sa îl contrazic pe Honda, sunt ok, dar nu le-aș ridica în slavi cum face el.
    Cyanide & Happiness!

12. Back To Top | #12712
    Daca stii o casca mai comoda, astept recomandari. Eu am avut placerea sa incerc iem's de 500$ respectiv 2000$ si zau, F9 dau de pamant cu ele cand vine vorba de confort. F9 e cel mai comod iem incercat de mine pana acum. Bineinteles, fiecare are anatomia urechii diferita, eu chiar sunt pretentios la confort, dar nu port ochelari, deci nu ma pot pronunta. Din pacate, ca sunet, caut ceva superior, astept sa ascult F9 PRO.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

13. Back To Top | #12713
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by CubEdIn View Post
    Bănuiesc ca depinde și de ochelari. Pe mine nu ma deranjează dar se simt mai bine fără ochelari. Mie mi-a luat ceva până m-am obișnuit cu firul după ureche, acolo îl simțeam și ma jena puțin, acum e mai ok dar pentru mine tot nu sunt căștile perfecte dpdv al comfortului. Nu vreau sa îl contrazic pe Honda, sunt ok, dar nu le-aș ridica în slavi cum face el.
    Nu exista casti perfecte pentru toata lumea. Forma anatomica a urechii e unica de la individ la individ (putem fi amprentati dupa ureche mai eficient decat dupa degete). Din acest motiv sunt fix ZERO sanse sa existe un model potrivit pentru toata lumea.

Si mie FiiO F9 imi vin excelent, sunt cele mai confortabile casti in-ear pe care le-am avut pana acum, dar sunt convins ca nu se vor potrivi oricui la fel de bine. Oricum feedback-ul general este covarsitor pozitiv, atat din punct de vedere al confortului, cat si din punct de vedere al sunetului.

LE: Honda, iti recomand cu incredere JH Layla II, dar facute custom-fit cu mulaj pe propria ureche si tot ce trebuie. Mergi pe mana mea si nu mai pierde timpul cu cautari aiurea.

PS: Eu anul asta am trei chestii de cumparat. HD 660s daca sunt mai bune decat 650-urile mele, Fiio F9 Pro cand apar si binenteles 85mm 1.4 L IS, dar acest item dureros face subiectul altor sectiuni ale forumului.
    Last edited by Savu; 08-11-2017 at 01:17.

14. Back To Top | #12714
    Registered User bogdanozaurus's Avatar
    Quote Originally Posted by Savu View Post
    ...PS: Eu anul asta am trei chestii de cumparat. HD 660s daca sunt mai bune decat 650-urile mele, Fiio F9 Pro cand apar si binenteles 85mm 1.4 L IS, dar acest item dureros face subiectul altor sectiuni ale forumului.
    Tinind cont ca a mai ramas o luna jumate planul mi se pare foarte ambitios. Daca nu cumva te gindeai la 2018. Dar in fine, de fapt vroiam sa te intreb daca BF de la voi e in acest weekend.
    Hala Los Blancos El Mejor Equipo Del Mundo!
    Real Madrid Y Nada Más!

15. Back To Top | #12715
    660s 2200ron vs. Hd650 1300(sper)ron. Sau ambele... Grea decizie. Eu m-m hotarat pe hd660s. Sper sa nu fiu dezamagit.

16. Back To Top | #12716
    JH Layla II in vise poate, nu numai ca nu-mi permit, dar nici nu as lua iem asa scumpe. Diferenta de calitate intre Dunu DK3001 si Hifiman RE2000 a fost (foarte) mica pentru urechile mele. Daca Dunu DK3001 ar fi fost confortabile ca Fiio F9 le aveam deja si incheiam cautarile. Confortul din pacate e mediocru, dar sunetul e din alt univers fata de F9, pentru ca costa de 5x mai mult.

17. Back To Top | #12717
    Malkavian Azazell86's Avatar
    De ce nu iti HD800 la 2500 Ron?
    Era un anunt pe net
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

18. Back To Top | #12718
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Era un anunt pe net
    Am vandut eu HD 800 cu 2900 Ron, erau absolut impecabile. S-au dat relativ repede.

19. Back To Top | #12719
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Era un anunt pe net
    Am vandut eu HD 800 cu 2900 Ron, erau absolut impecabile. S-au dat relativ repede.

20. Back To Top | #12720
    De HD800 la 2500 am auzit si eu zilele astea de la un coleg, nu stiu unde vazuse anuntul, ala da deal bun.

1.  
Page 636 of 644 FirstFirst ... 136536586626633634635636637638639 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks