Page 656 of 657 FirstFirst ... 156556606646653654655656657 LastLast
Results 13,101 to 13,120 of 13124

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #13101
    Beats (by Dre sau fara Dre) spune chiar mai putin pe piata hi-fi audio decat Fiio, dar spune multe pe piata fashion audio.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

2. Back To Top | #13102
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Casti inchise HD820 de ce am o nevoie grava sa le cumpar?
    OMG HODLER

3. Back To Top | #13103

4. Back To Top | #13104
    Registered User edlund's Avatar
    Viata mea a devenit mult mai frumoasa, cu ajutorul vostru, de când am luat sennheiser momentum 2, ifi nano black edition și abonament la tidal.
    Întrebarea mea este, pentru ca niciodată nu avem de ajuns, cum as putea sa o fac și mai frumoasa? Un amp ar face diferența (dacă da, cam care ați sugera) ? Sau când nu voi mai fi mulțumit sa ma gândesc la alte căști (6xx sau chiar 660 se) ? Ce sugestii ați avea?
    Întreb din timp ca să pitesc de nevasta niște bani lunile următoare.

5. Back To Top | #13105
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Daca vrei un upgrade real, pune bani la ciorap pentru HD600/HD650/HD660. Cred ca HD660 le duci acceptabil chiar din iFi Nano black edition, avand sensibilitate ceva mai mare decat HD600/HD650, care ar necesita un amp pentru a suna aproape de potential. Oricum, trebuie sa faci o vizita la Avstore, sa alegi ce iti place mai mult. Upgrade-ul de la Momentum M2 over the ear la oricare dintre cele 3 modele Sennheiser deschise e foarte mare zic eu.
    Elac 210CE C2 de vanzare la 11.999ron http://forum.computergames.ro/217-mu...l#post49226610

6. Back To Top | #13106
    ce player portabil recomandati pt a fi cuplat la ifi micro si audeze lcd2 fazor? scopul fiind sa scot untul din casti
    portabil pt ca planuiesc achizitionarea unor iem de soi, senn ie800 sau ceva similar. Ca tot veni vorba, ce iem-uri ar fi de luat in seama?
    playerul poate fi si cu amp integrat poate scap de amp-ul aditional ca e cat 2 pachete de unt plus cablaraie, se alimenteaza la priza. pe de alta parte e f puternic.
    buget pt player max 3000-4000 ron. sau mai putin, important e ca lcd2 sa dea tot ce poate. preferabil cu android ca am abonament la google play, tidal nu mi-a placut, mai astept concurenta.
    m-am uitat pe recenzii la ibasso dx200, dx90, sony nw-1a, fiio x7ii etc. nu ma pot decide. parerile sunt impartite, ca ar fi construite perfect dar sunetul nu e la nivelul pretului, etc, etc. nu am cum sa le ascult. sa fie un upgrade de la fiio x5iii.

precizez ca varianta fazor sunt destul de usor de condus, fiio x3 prima generatie are amp inclus si scoate volum tare ca mai mult de 50% nu ridic sunetul.
    Last edited by andreim77; 17-01-2018 at 18:23.

7. Back To Top | #13107
    O varianta de player portabil in buget ar fi Astell & Kern AK70 mkII.

8. Back To Top | #13108
    ok, ar mai fi AK300 tot pe acolo, e un site care il are la 3400.
    Dar de un ibasso dx200 la 3000 de lei sh?
    de produsele cowon ce mai stiti? intr-o vreme rupeau piata

9. Back To Top | #13109
    Godlike Savu's Avatar
    Da, un AK70 cu ai sai impresionanti 37 mW la 32 ohms e fix ce trebuie sa amplifice niste LCD2 . Ca idee X3 prima generatie are 270mW...

BTW AK nu are Android, pentru asta trebuie sa te uit la FiiO, Onkyo, Pioneer sau Ibasso.

Sony nw-1a nu are nici macar WiFi, deci nici nu se pune problema de streaming, Tidal, Spotify sau alte chestii.

10. Back To Top | #13110
    Ca posesor de LCD2, era sa cad de pe scaun cand am citit ca cineva vrea un player care sa scoata untul din ele

11. Back To Top | #13111
    Revin cu poze cu colectia mea de casti, cel mai probabil o sa raman cu cateva si restul o sa le vand.
    Azi le-am vazut si eu prima oara pe toate impreuna.
    Cred ca mai aveam vreo 5-6 prin casa care au scapat de poza de grup.

Cu si despre CASTI audio din/in Romania-20180117_154215.jpgCu si despre CASTI audio din/in Romania-20180117_153823.jpgCu si despre CASTI audio din/in Romania-20180117_154146.jpgCu si despre CASTI audio din/in Romania-20180117_154049.jpgCu si despre CASTI audio din/in Romania-20180117_153848.jpg

12. Back To Top | #13112
    Quote Originally Posted by AFX View Post
    Ca posesor de LCD2, era sa cad de pe scaun cand am citit ca cineva vrea un player care sa scoata untul din ele
    Da, ai o solutie? Ce versiune de lcd2 ai? Cea originala are nevoie de mai multa amplificare. Ale mele sunt varianta fazor, mai usor de dus.
    Pt ca oricum nu-s portabile, pana la casti exista si un amp ifi micro. Dar sunt si playere cu amp inclus desi e clar ca pt a duce lcd ar fi semnificativ mai scumpe.

13. Back To Top | #13113
    Am avut initial 2.1, iar dupa ce mi-a crapat un driver mi le-am inlocuit cu Fazor. Am avut si Fiio X3, deci stiu ce si cum pot aceste scule. Ideea sa scoti ceva decent din ele doar dintr-un player pare cel putin hazardata, iar nici cu ifi nu mi se pare cine stie ce combinatie. ifi e o scula decenta, dar in opinia mea mai mult cu dinamice, pe casti gen LCD 2 sau 3, mai putin, tot esti departe de ce pot castile.

Eu ca player am Fiio X7 cu modului standard AM0 sau cum ii zice, deoarece ascult la el AKG K3003, pe care le "conduce" foarte bine. Daca e sa merg prin vacanta pe undeva, imi mai iau pe langa el fie Fiio E12, fie O2 amp care merge si el pe baterie, insa doar cu casti dinamice, LCD2 le tin exclusiv la amplificatoarele alimentate la retea.

edit: mai pe scurt, in opinia mea si pe baza gustului meu, nu exista solutie

14. Back To Top | #13114
    Ok, ifi micro e alimentat la retea, nu e portabil. Dar tu ce folosesti pt ca sa scoti maxim din ele?

15. Back To Top | #13115
    Godlike Savu's Avatar
    Am facut acum o proba cu X7 mark II si modul AM5 (500mw in 32ohmi). Le conduce bine, chiar mai bine decat ma asteptam, evident ca nu merge ca un iFi Pro iCan sau Burson Conductor, dar e mult mai bine decat ma asteptam.

16. Back To Top | #13116
    Quote Originally Posted by andreim77 View Post
    Ok, ifi micro e alimentat la retea, nu e portabil. Dar tu ce folosesti pt ca sa scoti maxim din ele?
    N-am de unde sa stiu daca scot tot untul din ele, dar cred ca scot destul Cel mai mult le ascult pe M2tech Marley la iesirea balansata.

17. Back To Top | #13117
    drunk audiofool DarKu's Avatar

Thumbs up

Quote Originally Posted by iulimonkey View Post
    Revin cu poze cu colectia mea de casti
    Multi dintre prietenii mei cred ca sunt dus cu capul cand vine vorba de casti

Tocmai am realizat ca sunt chiar foarte sanatos

Impresionanta colectie, a costat ceva, HD580, H600, HD540-II, K701 - nu au fost casti ieftine la lansare, presupun ca le ai de ceva ani.
    Multumesc pentru poze, m-ai linistit.
    "Without a Dream to light your way, the world is a very Dark place."
    -Marrion Zimmer Bradley

18. Back To Top | #13118
    Nick anterior: Necromonger Necro's Avatar
    As face o schimbare, nici nu stiu, sunt in dubii.
    Deci castile le folosesc pentru jocuri(shooters: Battlegrounds, CS GO, Battlefield) si ceva muzica(youtube).
    Momentam am niste AD 700X cu Xonar DX si ma gandeam la HD 650 cu Ifi Nano iDSD Black Label de care sunt constient ca suna mai bine, dar ma avantajeaza cu ceva in jocurile mele?
    Intreb pentru ca mi se pare ca nu mai aud la distanta cu setup-ul actual si suspectez placa de sunet care e cam vechiuta gen 8 ani.

Am testat AD700X cu Fiio E10K si pe CS GO cand trageam cu AK47 se auzeau prea violent pt urechi.

19. Back To Top | #13119
    Poate Xonar-ul avea activat SVN si limita artificial dinamica sunetului; in cazul asta ORICE altceva se va auzi prea violent pentru urechi. Ideea e ca eu folosesc DAC pentru jocuri de ani bun de zile, am trecut prin foarte multe jocuri, noi, vechi, CS: Source printre ele si nu am avut niciodata probleme cu sunete ciudate, de niciun fel. Ba chiar pot spune ca pe vremea placilor de sunet aveam clar mai multe probleme...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

20. Back To Top | #13120
    drunk audiofool DarKu's Avatar
    Quote Originally Posted by andreim77 View Post
    ce player portabil recomandati pt a fi cuplat la ifi micro si audeze lcd2 fazor? scopul fiind sa scot untul din casti
    Andrei,
    De multe ori un volum ridicat in casti nu inseamna ca stoti totul din ele si ca ai cea mai tare dinamica sau holografie.
    Case in point: LCD-4 si in trecut LCD-3F, am incercat de mai multe ori sa imi fac un setup portabil care sa sune macar ca 85-90% din cel desktop, am esuat de fiecare data si mereu am fost restrictionat si de sursa dar mai ales de amplificare (Headamp Pico Power este un amplif portabil extraordinar cu ce casti vrei tu, dar nu cu planare, la fel si Fiio A8, bun dar slabut pe planare si exemplele pot continua). Volumul era destul, bubuiau urechile, dar nu simteam ca pluteste muzica, suna mult mai in fata si mai fortat, mai incordat, lichiditatea disparuse complet.
    Solutiile actuale sunt decente spre bune, dar nu excelente.
    Fiio X7-II a fost cea mai rezoluta sursa mobila care am ascultat-o, insa sunt multe altele care inca nu le-am testat, sunt sigur ca sunt si cateva mai bune dar probabil si mai scumpe.
    iFi iCan prima generatie este destul de ok, dar nu ridica in slavi LCD-2...Cand ai treaba prin Bucuresti vino si aculta mai multe amplif-uri desktop cat si portabile sa iti faci o idee.
    Eu am renuntat la Audeze pe rig portabil, le ascult acasa si atat. Pe strada vezi IEM-uri de calitate, gasesti ceva pe placul tau.
    IE800 suna opus sunetului Audeze, cred ca ar fi ok sa te orientezi catre altceva, iSine 20 poate?
    "Without a Dream to light your way, the world is a very Dark place."
    -Marrion Zimmer Bradley

1.  
Page 656 of 657 FirstFirst ... 156556606646653654655656657 LastLast

Bookmarks

Bookmarks