Page 657 of 657 FirstFirst ... 157557607647654655656657
Results 13,121 to 13,129 of 13129

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #13121
    Quote Originally Posted by Necro View Post
    ma avantajeaza cu ceva in jocurile mele?
    Muzica si filmele clar vor suna semnificativ mai bine pe HD 650, dar in jocuri as utiliza tot AD700X. Seria 600 de la Sennhesier sta bine la multe capitole, dar nu la sounstage.

Cu toate acestea eu folosesc HD650 in jocuri unde nu ma intereseaza sounstage-ul dar vreau sa ma bucur de muzica

2. Back To Top | #13122
    Bun, m-ati aranjat, pana sa ajung sa ascult diverse dispozitive ies la pensie. recomandati-mi un amp pt lcd2. Burson soloist, Ha-160/160D, ceva de la audio gd, matrix ala copiat de audeze?

3. Back To Top | #13123
    Registered User
    Cat am avut LCD2, le-am folosit cu HA-160D, apoi am trecut la Conductor. Fac o pereche buna cu Burson. Deci, iti recomand Soloist sau HA-160 daca ai deja un DAC.

4. Back To Top | #13124
    Registered User BobbyBlack's Avatar
    Ray Samuels are niste amp-uri portabile capabile sa duca orice casca(chiar si HE6 ,cel balansat cel putin SR71-B) pt.o varianta sh REVIEW: Ray Samuels Audio SR-71B balanced portable headphone amp | Head-Fi.org

5. Back To Top | #13125
    Recenzia initiala e entuziasmanta, in urmatoarele pagini, cu trecea anilor au scris utilizatori care nu au fost impresionati de acel amp portabil.
    Quote Originally Posted by bogdan co View Post
    Cat am avut LCD2, le-am folosit cu HA-160D, apoi am trecut la Conductor. Fac o pereche buna cu Burson. Deci, iti recomand Soloist sau HA-160 daca ai deja un DAC.
    Din cate imi dau seama, 160D e acelasi produs ca 160 dar cu dac integrat, difera cu ceva calitatea amplificarii? Cum e Soloist fata de astea doua? E semnificativ superior?

6. Back To Top | #13126
    His practice of sanding the labeling off of the components in his amps, so users can't tell what parts are used, has also drawn a lot of fire over the years.

Va dati seama ca unii pun HE6 direct la stereo amps... daca era sa fie asa, nu se mai chinuia nimeni si lua o jucarie d-asta cat un pachet de unt, la care nici nu gasesti specificatiile

7. Back To Top | #13127
    Registered User
    Quote Originally Posted by andreim77 View Post
    Din cate imi dau seama, 160D e acelasi produs ca 160 dar cu dac integrat, difera cu ceva calitatea amplificarii? Cum e Soloist fata de astea doua? E semnificativ superior?
    Calitatea amplficarii nu va diferi intre HA160 si HA160D, poate cu mici nuante din partea DAC-ului. Soloist este mai puternic, deci ai control mai bun, un sunet mai relaxat, mai ales daca vrei sa urci volumul. Iar pe LCD2 urcam destul de des. )
    Totusi, daca ai vreo ocazie buna sa iei HA-160 sau 160D, vor fi suficiente, cu mentiunea sa le probezi inainte sa vezi cum te impaci cu potentiometrul in trepte. Uneori auzi si in casti comutatul intre trepte, ce se rezolva cu un spray de contacte sau un banal WD40

8. Back To Top | #13128
    Mersi, bineinteles ca nu am cum sa ascult, sunt pe olx cateva bursoane 160/D si un soloist dar nu vrea sa il trimita prin curier. Mai are si avstore soloist varianta mkII, ar putea aduce un plus? Se lauda ca e mai puternic cu 25% decat vers precedenta si sunetul e mai rafinat.

9. Back To Top | #13129
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Cea mai buna combinatie pentru un LCD 2, ar fi un Burson Conductor cu placa DAC -PCM 1704. Sunet smooth, detaliat si rafinat pe medii si inalte.
    OMG HODLER

1.  
Page 657 of 657 FirstFirst ... 157557607647654655656657

Bookmarks

Bookmarks