Page 661 of 663 FirstFirst ... 161561611651658659660661662663 LastLast
Results 13,201 to 13,220 of 13241

Thread: Cu si despre CASTI audio din/in Romania

1. Back To Top | #13201
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by andreim77 View Post
    Ai idee cum sunt fata de Sony XBA-N3AP?
    Da, chiar am facut niste comparatii zilele trecuite. XBA-N3AP sunt in stilul pe care-l are Sony la toate castile, adica clar un bas aruncat destul de mult in fata, ceea ce mie nu-mi place, desi sunt ascultator inclusiv de hip-hop, rap si alte genuri. Prefer oricand o prezentare mai finuta si mai echilibrata cum are F9 Pro.

La confort nu exista termen de comparatie, XBA-N3AP au o forma ciudata si nu-mi stau in ureche aproape deloc.

Inteleg ca exista si iubitori de bas in exces, am vazut oameni indragostiti de HD 630VB (cea mai proasta casca Senn din istorie) asa ca...gusturile sunt si ele destul de diferite.

PS: sunt aici pe topic mai multi posesori de Fiio F9 in diverse variante, poate mai auzim si alta pareri. Parerea generala auzita de mine este una extrem de pozitiva.
    Last edited by Savu; 14-02-2018 at 12:15.

2. Back To Top | #13202
    O sa iau atunci F9 Pro. Ele fiind primele casti , in-ear in segmentu asta. Am si o pereche de athmx40 , dar nu sunt nici pe departe facute sa fie ascultate afara . Deci F9pro. Sunt curios cum o sa se auda cu ceva de la Lara Fabian.Cu si despre CASTI audio din/in Romania

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

3. Back To Top | #13203
    Pe partea de izolare cum stau (Fiio f9pro)!?

4. Back To Top | #13204
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Floris850 View Post
    Pe partea de izolare cum stau (Fiio f9pro)!?

Nu izoleaza total, au un orificiu prin care se elimina presiunea din canalul urechii.

5. Back To Top | #13205
    Las’ca asa auzi traficul si nu da bolidu’ peste tine.

6. Back To Top | #13206
    Izolează destul de bine cât să dea mașina peste tine stai liniștit, era s-o comit. dar nu cât sa fii în lumea ta la metrou sau d-astea. E foarte ok.
    Cyanide & Happiness!

7. Back To Top | #13207
    pai da-ne si niste impresii despre sunet, confort, etc.

8. Back To Top | #13208
    Registered User edlund's Avatar

9. Back To Top | #13209
    Era prea frumos , sa fii in lumea ta ( pe tramvai si metrou) . Si eu sunt in cautarea unor perechi de casti in -ear , in care sa nu auzi nimic cand esti in tramvai -metrou'sau autobuz. Dar deocamdata ma axez pe f9pro.

10. Back To Top | #13210
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by Floris850 View Post
    Era prea frumos , sa fii in lumea ta ( pe tramvai si metrou) . Si eu sunt in cautarea unor perechi de casti in -ear , in care sa nu auzi nimic cand esti in tramvai -metrou'sau autobuz. Dar deocamdata ma axez pe f9pro.

Sa nu auzi nimic-nimic nu prea se poate. Noi nu auzim exclusiv timpanul, anumete sunete/vibratii ajung in urechea interna din vibratiile craniului, maxilarului etc. Oricand de tare sigilezi canalul urechii tot vei auzi cat timp nervul auditiv functioneaza.
    Last edited by Savu; 15-02-2018 at 11:00.

11. Back To Top | #13211
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Exista "casti" care transmit sunetul prin oasele din jurul urechii externe.
    Elac 210CE C2 de vanzare la 11.799ron http://forum.computergames.ro/217-mu...l#post49226610

12. Back To Top | #13212
    Godlike Savu's Avatar
    Quote Originally Posted by H_O_N_D_A View Post
    Exista "casti" care transmit sunetul prin oasele din jurul urechii externe.
    Alea au sigur un bas "zguduitor" la propriu

13. Back To Top | #13213
    Quote Originally Posted by Savu View Post
    Sa nu auzi nimic-nimic nu prea se poate. Noi nu auzim exclusiv timpanul, anumete sunete/vibratii ajung in urechea interna din vibratiile craniului, maxilarului etc. Oricand de tare sigilezi canalul urechii tot vei auzi cat timp nervul auditiv functioneaza.
    Fara timpan nu se intimpla nimic dpdv auditiv.

14. Back To Top | #13214
    ^that's simply not true. Nu se pierde auzul complet.
    Cyanide & Happiness!

15. Back To Top | #13215
    unul din colegii de pe forum a facut recenzie la Meze 99 classic in care spune ca nu-s agresive.
    ce inseamna, ca sunetul nu e strident? s-ar putea sa fie semnatura pe care o caut.

16. Back To Top | #13216
    Registered User bogdanozaurus's Avatar
    Nici mie nu mi se par deloc agresive, sunetul e echilibrat, pot sa le ascult multe ore fara sa obosesc. Sint foarte multumit de ele.
    Hala Los Blancos El Mejor Equipo Del Mundo!
    Real Madrid Y Nada Más!

17. Back To Top | #13217
    Mie mi se par exagerat de basoase si pe langa asta basul e necontrolat, prefer Momentum M2 over the ear sau ATH MSR7 daca ai cap si urechi mici-medii. Cele din urma suna mai viu, mai intepat, unii ar putea caracteriza asta ca agresiv, depinde de gusturi. Ce-i drept, cel putin in zona asta de pret nu am gasit casti inchise echilibrate.
    Elac 210CE C2 de vanzare la 11.799ron http://forum.computergames.ro/217-mu...l#post49226610

18. Back To Top | #13218
    Registered User bogdanozaurus's Avatar
    Exagerat de basoase? Nu mi se pare. Eu le ascult pe Burson HA-160D si NAIM DAC V1, nu stiu pe ce le-ai ascultat tu.
    Hala Los Blancos El Mejor Equipo Del Mundo!
    Real Madrid Y Nada Más!

19. Back To Top | #13219
    Registered User
    Quote Originally Posted by H_O_N_D_A View Post
    Mie mi se par exagerat de basoase si pe langa asta basul e necontrolat, prefer Momentum M2 over the ear sau ATH MSR7 daca ai cap si urechi mici-medii. Cele din urma suna mai viu, mai intepat, unii ar putea caracteriza asta ca agresiv, depinde de gusturi. Ce-i drept, cel putin in zona asta de pret nu am gasit casti inchise echilibrate.
    Exagerat de basoase?
    Nu ai ascultat Beats.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

20. Back To Top | #13220
    Fiecare cu pretentiile si urechile sale. Castile astea sunt optimizate pentru portabile, n-au nevoie de Burson sa cante bine, pe acel set-up poti pune linistit HD800. Le-am incercat din DAP-urile expuse la AVstore, care sunt grav limitate de aceste casti. Faptul ca unii au urechile formate pe Beats nu ma intereseaza sub nicio forma, iar aceste Meze sunt departe de liniare pe partea de bas mai ales. Poate n-ati ascultat versiunea cu pad-urile revizuite, care sunt mai basoase decat prima revizie. De la Meze mi s-au parut destul de competitive iem-urile sincer sa fiu, restul m-au dezamagit tare.
    Last edited by H_O_N_D_A; 17-02-2018 at 12:20.

1.  
Page 661 of 663 FirstFirst ... 161561611651658659660661662663 LastLast

Bookmarks

Bookmarks