Page 30 of 32 FirstFirst ... 20272829303132 LastLast
Results 581 to 600 of 625

Thread: Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!

1. Back To Top | #581
    Setupul de casti.

Audio-Technica MSR7

Cambridge Audio - DAC Magic XS

Fiio EX1 II

Attachment 1482963Attachment 1482964Attachment 1482965Attachment 1482966
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_1883.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_1882.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_1881.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_1878.jpg  
    Adevarul e dincolo de minciuna.

2. Back To Top | #582
    Registered User KentasdisONE's Avatar
    Sistem 1: Yamaha A-700 Yamaha CD-S300 Magnat Quantum 755

Sistem 2: Yamaha A-S500 DAC-Tube B&W 602
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0092.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_20032017_220834.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_28032017_163905.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_31032017_225330.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-img_20032017_115624.jpg  

3. Back To Top | #583
    KentasdisONE imi plac sitemele tale, o singura observatie, ar trebui sa lucrezi putin la amenajarea camerelor, cel putin din ce se vede peretii sunt goi, ceea ce nu e bine pentru muzica.
    Ca sa vezi lucrarile mele DIY da clic pe Homepage !

4. Back To Top | #584
    Registered User KentasdisONE's Avatar
    multumesc de sfat Ahegyes, am facut upgrade la yamana A-S500 cu Yamaha A-S700

5. Back To Top | #585
    Registered User Paladin's Avatar
    Atasez 2-3 poze cu setupul actual. E o combinatie interesanta intre vechi si nou: boxe T+A Criterion TAL X2 (magia o asigura niste difuzoare exceptionale Scanspeak ce se plimba prin spectrul de frecvente 33-50.000 hz) si amplificare Audiolab 8200P cu PRE/CD/DAC Audiolab 8200CDQ. Se aude mult mai bine decat arata, dar zic totusi ca arata binisor asa cu totul argintiu
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170706_114028_resized.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170706_114118_resized.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170706_114129_resized.jpg  

6. Back To Top | #586
    Arată super totuși. Nu știu dacă poziționarea aia nu te penalizează.

7. Back To Top | #587
    Daca te gandesti la boxa plasata in colt, nu asa mult cum ai putea crede, pentru ca exista ceva tratament acustic in spatele boxelor (si nu numai). Cand am ascultat eu Elac in acea camera nu am simtit ca boxa din colt "bubuie" sau face probleme, in raport cu cealalta.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

8. Back To Top | #588
    Multumesc c6t9, acum e mult mai simplu pentru ca la T+A bass reflexu este pe fata ...la Elac era pe spate si totusi se auzea fara penalizari de pozitionare, in special datorita panourilor fonoabsorbante din spate.

9. Back To Top | #589
    Mă gândesc la cum este influențat sunetul de toate suprafețele din zonă. De exemplu eu am văzut (auzit) cum ceva de genul modifică poziționarea scenei, furând din spațiu, profunzime și cum apar noi sunete când în locul televizorului a fost pus tratament. Din păcate acasă și eu am aceeași așezare nefericită pe care nu o pot modifica.

10. Back To Top | #590
    Quote Originally Posted by Paladin View Post
    Multumesc c6t9, acum e mult mai simplu pentru ca la T+A bass reflexu este pe fata ...la Elac era pe spate si totusi se auzea fara penalizari de pozitionare, in special datorita panourilor fonoabsorbante din spate.
    Boxele acestea T+A nu sunt bass reflex, sunt Transmissionline. Diferenta e subtila, dar totusi mare. Sistemul e frumusel, imi place.
    Ca sa vezi lucrarile mele DIY da clic pe Homepage !

11. Back To Top | #591
    Stiu ca sunt Transmissionline, dar parca daca spuneam altceva decat bass reflex mi se pare ca suna prea pompos. Sunt la prima auditie de T+A si cred ca brandul asta a avut si are foarte multe de zis in domeniul audio. Pacat ca pe la noi nu prea ajung, dar desigur ar costa ceva parale de noi...

12. Back To Top | #592
    DAC-ul DSD 8 este foarte bun. Cu alte produse nu prea sunt familiarizat.

13. Back To Top | #593
    jucariile mele pentru drum : Fiio X5 III la AVstore.ro + Casti Sennheiser Momentum M2 Wireless la AVstore.ro . Asa cum zicea cineva pe aici, castile sunt foarte comode....le-am avut si cate 8 ore pe avion si nu m-au deranjat deloc
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-fiio-x5-3rd.jpg  

14. Back To Top | #594
    Registered User
    Salutare,
    Iata si sistemele mele
    Sistem principal:
    Stereo:
    - CD Player NAD C542
    - Amplificator Vincent SV-237
    - Boxe Monitor Audio RX-8
    - cabluri boxe DIY Oehlbach Rattle Snake 6mm cu Oehlbach XXL FUSION, interconnect Audioquest Golden Gate

Multichannel:
    - HTPC
    - Blu Ray Player Philips BDP3000
    - AV Receiver Onkyo TX-NR818
    - Boxe Monitor Audio RX-8 + Monitor Audio RX Center + 2 x Monitor Audio GS10 (back)
    - Subwoofer JBL E250P

Racks: Norstone Bergen 2 + Norstone Bergen AV2
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-main_system_01.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-main_system_02.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-main_system_04.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-main_system_05.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-main_system_03.jpg  

15. Back To Top | #595
    Registered User
    Si sistemul din camera de lucru:
    - sursa: PC
    - REGA DAC
    - amplificator NAD 352
    - Boxe Wharfedale Diamond 9.1
    - cabluri: boxe DIY Oehlbach Rattle Snake 6mm, interconnects Wireworld Ultraviolet USB, Audioquest Golden Gate
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-system_office_01.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-system_office_02.jpg   Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-system_office_03.jpg  

16. Back To Top | #596
    Registered User S7E6E's Avatar
    Update de sursa, pre, power si boxe. Aceeasi locatie temporara insa.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-image1-4.jpg  

17. Back To Top | #597
    Quote Originally Posted by Vorph Sound View Post
    Si sistemul din camera de lucru:
    - sursa: PC
    - REGA DAC
    - amplificator NAD 352
    - Boxe Wharfedale Diamond 9.1
    - cabluri: boxe DIY Oehlbach Rattle Snake 6mm, interconnects Wireworld Ultraviolet USB, Audioquest Golden Gate
    Cum comuti boxele cand te uiti la un film de pe sistemul audio pe cel 5.1?Sunt intr-o situatie similara cu amplificator stereo si amplituner 7.1 doar ca am boxe pt filme separat,dar as vrea sa renunt la boxele frontale pt filme si sa le folosesc pe cele mari coloane de pe sistemul stereo(stereo Yamaha ax 596+ Quadral Rubin si 7.1 Yamaha rx v757+ sistem complet Wharfedale diamond 8.1).Mai am un Quadral centru si Quadral Rondo pt surround,deci chiar daca nu sunt din aceeasi serie le pot inlocui Wharfedale si corecta din receiver tonalitatea ca sa se potriveasca cu fronturile Rubin.Dar ce comutator folosesti?Exclus pt fiecare film sa scot mufele din boxe sa le schimb intre amplificatoare.Intrebarea era pt sistemul celalalt nu cel din camera de lucru.

18. Back To Top | #598
    Registered User cristi289's Avatar
    Cel mai probabil interconect intre pre-out front la Receiver Onkyo TX-NR818 si o intrare analog de pe Vincent SV 237.

19. Back To Top | #599
    Registered User
    Quote Originally Posted by gamer99 View Post
    Cum comuti boxele cand te uiti la un film de pe sistemul audio pe cel 5.1?Sunt intr-o situatie similara cu amplificator stereo si amplituner 7.1 doar ca am boxe pt filme separat,dar as vrea sa renunt la boxele frontale pt filme si sa le folosesc pe cele mari coloane de pe sistemul stereo(stereo Yamaha ax 596+ Quadral Rubin si 7.1 Yamaha rx v757+ sistem complet Wharfedale diamond 8.1).Mai am un Quadral centru si Quadral Rondo pt surround,deci chiar daca nu sunt din aceeasi serie le pot inlocui Wharfedale si corecta din receiver tonalitatea ca sa se potriveasca cu fronturile Rubin.Dar ce comutator folosesti?Exclus pt fiecare film sa scot mufele din boxe sa le schimb intre amplificatoare.Intrebarea era pt sistemul celalalt nu cel din camera de lucru.
    Ai intuit corect, comut boxele manual. Nu mi se pare mare deranj fiindca in principiu sistemul este folosit cam 80% muzica si 20% filme. Am avut optiunea sa cumpar un switch pentru 2 surse dar am renuntat ... nu m-a incantat ideea unei noi cutii + alte cabluri + mufe. Daca ti se pare incomod sa schimbi mufele ai putea sa incerci varianta de mai jos sau altele asemanatoare:
    Amazon.com: Niles DPS1 Black (FG00003) Amplifier/Speaker A-B Selector: Electronics

20. Back To Top | #600
    Registered User cristi289's Avatar
    Daca vrei comutator pentru boxele front, cauta ceva de genul acesta Dynavox amp / switch box black model AMP-S: Amazon.co.uk: Electronics

1.  
Page 30 of 32 FirstFirst ... 20272829303132 LastLast

Bookmarks

Bookmarks