Page 31 of 31 FirstFirst ... 2128293031
Results 601 to 610 of 610

Thread: Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!

1. Back To Top | #601
    In sfarsit,ceva ce doream Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0008.jpg: Hegel H80. In primavara fiind stramtorat cu banii am luat Cambridge Audio CXA 60 care mi s-a parurut ca suna cel mai aproape de Hegel,urmand sa cumpar Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0006.jpg H80 cand voi gasi unul la un pret decent (aproape 8000 lei era cam mult...)
    Absolut supeb,un sunet mare,desi nu prea sunt impresionat de DAC-ul lui,folosesc Fiio X7 ca DAC.
    Sistemul:
    Hegel H80
    Marantz CD6005
    Dali Ikon 2 mk.2
    Fiio X7.

2. Back To Top | #602
    Bravo,sa-l stapanesti sanatos!Spune-mi te rog,cum suna X7 comparativ cu dac-ul din Hegel.Am si eu un H80 de vreo 2-3 ani si ascult prin dac-ul intern de atunci cu rezultate multumitoare (boxe Dynaudio excite X16,sursa intel Nuc+Daphile).Poti descrie ce aduce Fiio in plus?Multumesc.

3. Back To Top | #603
    Și-a mai schimbat părerea între timp E mult mai bine poziționat în spațiu sunetul cu Hegel, vocea e unde trebuie, însă prima impresie te păcălește. Îmi păstrez încă părerea că H80 este un best buy. Păcat că n-am cât timp mi-aș dori și că îl țin în cutie acum. De asta m-am tot gândit să îl dau, dar...

4. Back To Top | #604
    Quote Originally Posted by dantt View Post
    Bravo,sa-l stapanesti sanatos!Spune-mi te rog,cum suna X7 comparativ cu dac-ul din Hegel.Am si eu un H80 de vreo 2-3 ani si ascult prin dac-ul intern de atunci cu rezultate multumitoare (boxe Dynaudio excite X16,sursa intel Nuc+Daphile).Poti descrie ce aduce Fiio in plus?Multumesc.
    Are dreptate Catalin,intre timp am revenit la sentimente mai bune vis a vis de DAC-ul intern al H80.La inceput,am remarcat ca este total diferit de tot ce am ascultat pana atunci,prin faptul ca vocile sunt aduse mult in fata,fapt ce mi s-a parut putin ciudat.
    Fiio sta mai bine la pozitionarea instrumentelor si adancimea scenei,DAC-ul Hegel este o idee mai muzical,si faptul ca "aduce" vocile in fata il face excelent pentru interpretarile vocale. Sincer, ambele imi plac la fel de mult,prin prisma faptului ca sunt diferite.
    Dac-ul Hegel pentru voci,Fiio pentru adancimea scenei si pozitionare (este excelent pentru jazz).
    Inca sunt in faza de testare.

5. Back To Top | #605
    Multumesc de raspunsuri.Am ajuns si eu la concluzia ca H80-ul n-o sa-l schimb prea curand,chiar daca timpul pentru mine e extrem de limitat cu 2 copii mici.E un amplif deosebit cu adevarat.

6. Back To Top | #606
    Nick anterior: b0SH bosh's Avatar
    Salut, cateva poze cu sistemul meu format din:

- Wharfedale 225
    - Marantz PM6006
    - Marantz CD6006
    Cablurile sunt de la Dynavox plus un interconnect de la QED.

Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170721_235353.jpg
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170721_235432.jpg
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-20170721_235416.jpg

Ignorati calitatea pozelor unui batran S6

7. Back To Top | #607
    Recunosc că rar am văzut o soluție atât de pretențioasă pentru cablurile boxelor. Și cum mergi acolo, A+B? Ai observat diferențe între un cablu și așa?

8. Back To Top | #608
    Nick anterior: b0SH bosh's Avatar
    da a + b, nu le am ascultat decat in modul bi wiring, probabil pe viitor voi incerca, insa am obsevat diferente intre cablul interconect cu care a venit cd6006 si cel QED Performance

9. Back To Top | #609
    In cele din urma am reusit sa ajung (cu foarte mult ajutor,trebuie sa multumesc pe aceasta cale) la o configuratie destul de placuta pentru urechile mele
    Dali Ikon 2 MK II
    Hegel H80
    Ayon cd 7's
    Fiio X7 mk I (folosit ca transport,cd playerul merge folosit si ca DAC pe coaxial sau usb,este peste Fiio)
    Standuri si rack Sonorus
    Conectica:
    Wireworld Solstice 52 boxe
    Wireworld Equinox 6 xlr si Black Rhodium Coda rca (desi montat folosesc doar xlr pentru dinamica mai buna )
    Wireworld Ultraviolet coaxial
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0006.jpg
    Boxele nu sunt in pozitie de auditie. Pe viitor sper sa fac niste schimbari si sa ajung la un doi metri intre ele (fata de aprox. 1,7 m cat am acum)
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0007.jpg
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0008.jpg
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0009.jpg
    Putin divertisment: POZE cu sistemele noastre!-dsc_0011.jpg

10. Back To Top | #610
    Registered User akos's Avatar
    Felicitari! un sistem foarte tare. Ceva din seria Ikon sau Opticon tot vanez si eu pe piata SH.
    Daca nu ma insel tu ai plecat de jos de la o pereche de entry level Mission + amplificare Denon, la fel ceva entry level.

1.  
Page 31 of 31 FirstFirst ... 2128293031

Bookmarks

Bookmarks