Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 23 of 23

Thread: Casti + Difuzoare Stereo + AMP pt amadoua

1. Back To Top | #21
    Fiio E10K este alimentat din portul USB, daca legi ambele iesiri o sa ramana ceva mai putina putere disponibila pentru amplificarea pe casti, asta era ideea. In practica n-am observat diferente dar nici nu am folosit mult combinatia asta.

Boxele alese fiind active e suficient un line out pentru ele, o placa de sunet nu ar face o mare diferenta fata de E10K. Eu as folosi E10K sau audio on-board in prima faza, pe acele boxe probabil oricum nu conteaza prea mult.

2. Back To Top | #22
    Asa am judecat si eu. Am facut configuratia pc`ului fara placa de sunet aici Help Request
    Au ajuns standurile Gorilla Studio Monitor Speaker Stands PAIR: Amazon.co.uk: Musical Instruments care sunt formidabile.
    Cand ajung boxele si E10K`ul revin cu detalii.
    Multumesc si orice alte idei sau intrebari sunt binevenite.
    Gusturile nu se discuta ... si nici lipsa lor!

3. Back To Top | #23
    Update:
    A ajuns Fiio`ul si e fantastic HD598-urile sunt in alta liga acuma Si in plus, Edifier R1800BT conectate la Fiio in paralel cu castile suna formidabil. Sa ai castile pentru inalte si medii si boxele sa fie pe un volum mai scazut (controlat din telecomanda) doar pentru bass si senzatie Superb pentru jocuri
    Pentru sfaturi multumesc. Sunt fericit cu alegerile si cumparaturile facute iar tot ansamblul e formidabil, recomand.

Boxe - Edifier R1800BT Edifier R1800BT Multimedia Speakers: Amazon.co.uk: Hi-Fi & Speakers
    Stand Boxe - Gorilla Stands Gorilla Studio Monitor Speaker Stands PAIR: Amazon.co.uk: Musical Instruments
    Casti - Sennheiser HD598 Sennheiser HD 598 Around-Ear Open Back Headphones - Cream/Brown: Amazon.co.uk: Hi-Fi & Speakers
    DAC/Amp pt casti/boxe - Fiio E10K FiiO - E10K Olympus USB DAC and Headphone Amplifier: Amazon.co.uk: Electronics

Poze aici:
    Help Request
    Gusturile nu se discuta ... si nici lipsa lor!

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks