Results 1 to 15 of 15

Thread: Tidal-Deezer-Itunes

1. Back To Top | #1

Tidal-Deezer-Itunes

Nu exista un topic adecvat despre serviciul streaming online , asa ca m-am gandit sa deschid eu unul . Tidal vs Deezer vs Itunes. Ce pareri aveti despre ele ? Eu folosesc Deezer in paralel cu Tidal . Si mi se pare ca Deezer suna mult mai viu .

2. Back To Top | #2
    Eu folosesc Deezer de cativa ani si sunt foarte multumit.
    Am trecut la el de la Zonga caruia ii lipseau foarte multe formatii pe care le ascultam des.
    Am asteptat Spotify sa apara acum la sf anului, insa n-a aparut, asa ca mi-am cumparat Deezer pentru ca tot era oferta la 1$ pt 3 luni. Sunt mega multumit acum .

Totusi, ma intreb daca google music era mai bun. Are cineva google music pe aici?
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

3. Back To Top | #3
    Am avut Google Music timp de 2 ani. Au optimizat foarte bine partea de sugestii, puteam sa-l las sa mearga si cate 2-3 ore fara sa dau skip la ceva. 320kbps suna decent.
    Calitativ Tidal e cel mai ok, au si ceva MQA pe langa CD quality dar la sugestii incearca sa-ti bage Jay-Z pe gat tot timpul. Pacat ca aplicatia e inceata de tot.
    Am avut si Spotify un timp, pe partea de sugestii playlist cam bate si Google Music.
    Acum incerc si eu Deezer, aplicatia de desktop e in beta. Mi se pare ca e cam stricat loudness-ul si nu doar in piesele lor...
    Musical Fidelity V90-DAC > ifi Micro iTube2 > Yamaha A-S500 > ELAC BS 184 - Ifi Micro iDSD BL > Sennheiser HD 650 - Tangent Booster DAC, Creek OBH-21, ATH-M50.

4. Back To Top | #4
    Eu n-am treaba cu calitatea muzicii. Folosesc aplicatia doar pe strada pe telefon si pe navigatia masinii si n-am simtit nevoie de ceva mai clar.
    Mie imi trebuie sa fie usor de folosit si sa aiba sugestii variate. De cand folosesc Deezer, mi-am gasit ceva formatii dragute
    De exemplu, acum aveam chef de niste colinde si vad ca Deezer a facut cateva playlisturi de colinde pe tip de genre, ceea ce e foarte tare.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

5. Back To Top | #5
    Nick anterior: cccrys ccrys's Avatar
    Pentru muzica electronica care ar fi cel mai bogat?

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by ccrys View Post
    Pentru muzica electronica care ar fi cel mai bogat?
    Cred ca soundcloud... :/
    Musical Fidelity V90-DAC > ifi Micro iTube2 > Yamaha A-S500 > ELAC BS 184 - Ifi Micro iDSD BL > Sennheiser HD 650 - Tangent Booster DAC, Creek OBH-21, ATH-M50.

7. Back To Top | #7
    Ii bun , Deezer a scos 1,411kb/s .Acum face streaming doar la 128kb/s si 320kb/s.

8. Back To Top | #8
    Registered User
    La Deezer nu exista vreo optiune care sa-ti scaneze muzica din PC si sa-ti adauge melodiile?
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

9. Back To Top | #9
    Exista asa ceva la vreun serviciu de streaming? Ar cam contrazice cuvantul "streaming" prezent acolo in denumire...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

10. Back To Top | #10
    Registered User
    M-am referit sa-mi recunoasca melodiile, nu sa urce muzica. Pai la Apple music parca asa am procedat, mi-a scanat toata muzica, cum ne cum am toata muzica disponibila pentru streaming la ei. Si parca ceva similar am vazut si la Google Music in trecut.

Ce trebuie sa fac eu acum la Deezer? Sa caut si sa adaug peste 2000 de melodii manual? No fucking thank you!
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Dpdv al calitatii si varietatii melodiilor care se descurca mai bine Tidal sau Spotify ?

12. Back To Top | #12
    Registered User
    Pentru calitate minim 1.411kbps adică CD audio, se poate folosi în RO abonamentul Tidal HiFi (39,9lei/lună) și abonamentul Deezer HiFi (13,99Euro/lună). Pe Tidal HiFi mai e disponibilă și calitatea Master (MQA) cu o ofertă limitată de piese la calitate mai mare (de ex.24bit/96kHz). Pentru calitate mai mică, gen 320kbps, puteți folosi orice. Pentru Tidal Master se poate folosi numai aplicația desktop sau un streamer care decodifică hardware formatul MQA, de ex . Bluesound Node 2.

13. Back To Top | #13
    aveti idee de ce nu imi accepta cardul ca modalitate de plata?
    pe google music merge. sa sun la raiffeisen?

14. Back To Top | #14
    eu am subscris cu paypal, a mers o luna doua, dupa care tot primeam mesaje si am trecut pe card. as zice sa incerci sa dezactivezi cardul, apoi sa il reactivezi.

15. Back To Top | #15
    Problema e ca nu accepta cardul deloc atunci cand il adaug. Sa fie de la 3d secure? E mastercard, am sa incerc cu unul visa, parca nu are 3d secure.

1.  

Bookmarks

Bookmarks