Page 1014 of 1014 FirstFirst ... 1451491496410041011101210131014
Results 20,261 to 20,271 of 20271

Thread: Echipamente Hi-Fi. Recomandari diferite bugete (sisteme stereo)

1. Back To Top | #20261
    Pai da, cautarea la auditii, nu de cumparat.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

2. Back To Top | #20262
    Buna dimineata. Un mic ajutor/sfat pentru octaviancip - daca doresti vintage , un sunet cald ( si ceva mai bun decat Technics ) recomand un amplificator Teac A H 500i... E format midi , dar suna mai bine fata de un Technics ( ca este amplificator , amplituner/receiver ). Spusele mele se bazeaza pe teste audio intre un Teac A H 500i si un set Technics ( putere si preamplificator ) Testele audio facute pe 4 tipuri de boxe de la diferiti producatori , Teac-ul m-i s-a parut ca suna mult mai bine fata de Technics la toate capitolele ( la bass nu mai zic... )
    Ceva cu sunet cald ar mai fi de la Marantz ( exemplu un DC 750 PM ) , la Philips ( un sunet bun ar fi la modelele de varf ). Am ascultat si ceva de la Yamaha ( ce-i drept nu multe aparate , cateva , dar mai spre varful de gama din seriile respective , si sincer sunetul de la Yamaha nu m-a impresionat deloc... )
    Pt boxele tale - Magnat 2000 - un Teac A H 500i s-ar potrivi .... Sau ceva nordic - ( Horsens , Scandyna , Rank Arena ).

3. Back To Top | #20263
    O sa țin cont de sfaturi,mulțumesc.

4. Back To Top | #20264
    Hello, ajutați-mă cu un sfat va rog.
    Care ar fi cele mai ieftine boxe pe care sa le asociez cu un sistem Cambridge Audio One, și sa se audă decent?

5. Back To Top | #20265
    Salut ma bate gandul sa-mi iau acum la oferta niste Q Acoustics 3050 , imi puteti recomanda un amplificator stereo sa se pupe cu ele ? Merita ceva nou gen Onkyo 9010 sau caut ceva sh ... ? Bugetul pentru amp ar fi cam de 1500 lei .

6. Back To Top | #20266
    Registered User Aly007's Avatar
    Eu am mers pe Cambridge Audio Topaz SR20

7. Back To Top | #20267
    Alexneo , nu stiu daca sunt cele mai ieftine,dar astea ar fi bune DALI Zensor 1 review | What Hi-Fi?
    Poate le gasesti SH. Sau astea Boxe Cambridge Audio SX50 la AVstore.ro
    Dali Zensor sunt incredibile in pretul lor.

8. Back To Top | #20268
    Nick anterior: pushtiulk stelian99's Avatar
    Salutare,

La birou detin un sistem stereo: Dali Zensor 3 & Nad D7050. As vrea sa schimb boxele cu o pereche B&W 685 S2. A testat careva 685 cu D7050? Dali-urile nu prea imi plac, suna cam rece.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Polishing paint is polishing paint, but detailing is getting the wax out of the crack!" - Mike Phillips

9. Back To Top | #20269
    Quote Originally Posted by tulceanul View Post
    Alexneo , nu stiu daca sunt cele mai ieftine,dar astea ar fi bune DALI Zensor 1 review | What Hi-Fi?
    Poate le gasesti SH. Sau astea Boxe Cambridge Audio SX50 la AVstore.ro
    Dali Zensor sunt incredibile in pretul lor.
    Merci frumos de sugestii. M-am uitat la Dali Zensor și erau prea scumpe. Mi-am luat pana la urma o pereche de Wharfedale 220, și în loc de sistem Cambridge Audio One am luat un receiver Denon AVR X540, ca detin deja un player Blu-ray pentru rulat CD-uri.
    Sper sa fie o alegere buna.

10. Back To Top | #20270
    Numai tu vei putea decide asta. Instalezi, asculți, compari cu altele, mergi mai departe în ce direcție ți se pare că trebuie.

11. Back To Top | #20271
    Invisible gopo2004's Avatar
    Quote Originally Posted by stelian99 View Post
    Salutare,

La birou detin un sistem stereo: Dali Zensor 3 & Nad D7050. As vrea sa schimb boxele cu o pereche B&W 685 S2. A testat careva 685 cu D7050? Dali-urile nu prea imi plac, suna cam rece.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Am ascultat acel nad impreuna cu Boxe Davis Acoustics Balthus 30 fac pereche buna! baga-l la subrat si da o fuga la auditie sa iti faci o idee. boxele sunt foarte rezolute si deschise.

1.  
Page 1014 of 1014 FirstFirst ... 1451491496410041011101210131014

Bookmarks

Bookmarks