Page 520 of 1020 FirstFirst ... 20420470510517518519520521522523530570620 ... LastLast
Results 10,381 to 10,400 of 20400

Thread: Echipamente Hi-Fi. Recomandari diferite bugete (sisteme stereo)

1. Back To Top | #10381
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Sa va mai spun ceva ciudat. In Chrome cand vizionez un clip pe youtube nu-mi apare nimic in Xonar DX Audio center ca activitate dar apare in windows mixer. Volumul merge modificat din ambele locuri. Daca am facebook deschis si primesc un mesaj apare stuttering. Acum chiar ma scoate din sarite, nu stiu ce sa-i mai fac. Cred ca o sa incerc un driver mai vechi.

EDIT: Am inchis chrome, am redeschis Facebook si youtube iar acum nu mai pacane.

2. Back To Top | #10382
    Quote Originally Posted by Andi View Post
    AFX, o opinie legata de Dragonfly in comparatie cu D2, de exemplu? Mersi
    Nu cred că am testat suficient să îmi dau cu părerea, pe HD595 am ascultat de câteva ori fără a implica amplificatorul și mi-a plăcut mai mult sunetul de pe Dragonfly. Voi încerca în weekend să montez din nou placa și să testez pe toate căștile și cu și fără amp.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

3. Back To Top | #10383
    Detin un amplificator Harman Kardon HK680 (2x85W/8 ohmi , 2x135W/4 ohmi) Harman Kardon HK 680 ,
    cu o pereche de Monitor Audio B2, intr-o camera de 13.5 mp, relativ bine incarcata ( mobilier, tv, masa de lucru).
    As dori sa trec la o pereche serioasa de bookshelf in gama max.de 1000 e (chiar sh).
    Muzica ascultata : pop, anii 80-90,ceva Pink Floyd, r&b, soul.
    O sursa buna momentan nu detin. Folosesc un mediaplayer WD Elements Play pe care-l voi schimba cu ceva recomandat tot de dvs, majoritatea muzicii fiind in format flac, mp3. Foarte rar folosesc un cd player Yamaha CDX-596 sau un Denon 1015.
    Din pacate nu pot sa merg la auditii, distanta fiind prea mare.
    Nu ma deranjeaza sunetul ceva mai deschis (bright), nu mi se pare obositor.
    Orice sugestie e binevenita, multumesc

4. Back To Top | #10384
    Ceva Elac cu tweeter JET ar merge foarte bine, poate BS184 sau BS243 la SH sau vreo oferta speciala de vara, daca se vor mai face anul asta. Oricum daca acel amplificator suna in tonul normal al marcii o sa fie cam imposibil sa ai un sunet "prea" bright, asa ca niste boxe cu sunet deschis ar merge bine la tine.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

5. Back To Top | #10385
    eu am avut problema pacanit ului cu arcam rdac /foobar /wsp
    Am frecat latente și setări luni de zile fără rezultat apoi nu mai știu pe unde a citit de am luat porturile usb ale laptop-ului cu pricina la rand pana am găsit unul în care a mers fără nici o problema, nu îmi mai amintesc explicația..

6. Back To Top | #10386
    Registered User
    O recomandare de cablu pentru un xonar D1 si Arcam a18? Multumesc~!

7. Back To Top | #10387
    Adica interconect jack-to-rca? Exista niste Audioquest pe stoc, sau era acum vreo cateva saptamani. Mai sunt si alte firme cu cabluri bune de acest tip, bani sa fie...
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

8. Back To Top | #10388
    Registered User
    Da, jack rca. Ca si buget nu as vrea sa depaseasca 20 euro

9. Back To Top | #10389
    Eu am luat recent cu 120 de lei Audioquest Forest (verde) 3.5mm --> RCA, cablu frumos lucrat, probabil printre cele mai ieftine brand.

10. Back To Top | #10390
    Da, este un model foarte bun pentru pretul cerut. Cred ca un sistem cu amplificator Arcam (si banuiesc si boxe cel putin decente) merita un interconect de calitate.

11. Back To Top | #10391
    Ca tot a venit vorba de cabluri, pentru Asus Xonar DX, Denon PMA-980R si Monitor Audio RS6 ce ar trebui sa iau in viitorul apropiat? Cabluri pentru boxe am momentan Cordial Speaker-cable 2x2,5mm highflex cls 225 de 3 sau 4m lungime fiecare daca nu ma insel iar jack-2rca am un cablu pe care scrie HQ Silver Series de 1,5m HQ 3.5mm Jack to 2x RCA Phono Audio Cable 10m - FutureShop.co.uk . Are rost sa schimb cablurile in viitorul apropiat? Nu stiu daca conteaza dar cablurile de boxe au vreo 6 ani vechime.

12. Back To Top | #10392
    Eu unul nu le-as schimba. Cu atat mai putin din cauza ca-s vechi.

13. Back To Top | #10393
    Registered User cristi289's Avatar
    Quote Originally Posted by H_O_N_D_A View Post
    jack-2rca am un cablu pe care scrie HQ Silver Series de 1,5m. Are rost sa schimb cablurile in viitorul apropiat?
    Mai exact cred ca este acesta: Cablu 3.5 tata - 2RCA tata 1.5m HQSS3458/1.5
    Parerea mea - este un cablu decent si nu necesita schimbat. Cel de boxe la fel, Cordial este un producator de cabluri raport calitate / pret greu de batut ...
    Succes!

14. Back To Top | #10394
    La mine cablul de la boxe e din vremuri imemoriabile, cam de cand mi-am luat Wharfedale Diamond 9.3 deci sigur mai mult de 6-7 ani.

15. Back To Top | #10395
    La fel si cablul meu cordial, a fost cumparat cu Diamond 9.2 acum multi ani. Oricum n-as fi sarit calul cu cablurile, mai mult de 150-200ron pe 2x4m n-as da la sh pe cabluri de boxe sau 100-150ron pe jack-2rca de 1-1,5m. In cazul acesta urmatoarea investitie va fi in tratament acustic fiindca bubuie bass-ul(cu porturile din spate infundate cu buretii din fabrica) si la volum mai mare mediile si inaltele devin agresive, iar la amicul meu cand le-am testat nu erau nici pe departe agresive, dar nici bass n-avea deloc camera. Cand o sa-mi treaca lenea o sa fac niste poze la camera mea sa va dati cu parerea. Ma bate gandul sa astup cu bureti si porturile din fata, o sa fac teste cand o sa gasesc bureti.

BTW: daca e cineva in cautare de sistem stereo de buget, cred ca e un deal mai mult decat bun la sectiunea de vanzari Boxe Phonar P30S si amplificator YAMAHA AX-892 pe titan
    Last edited by H_O_N_D_A; 24-07-2013 at 16:56.

16. Back To Top | #10396
    Registered User
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Da, este un model foarte bun pentru pretul cerut. Cred ca un sistem cu amplificator Arcam (si banuiesc si boxe cel putin decente) merita un interconect de calitate.
    Boxele sunt focal 714 V. M-am gandit sa nu investesc prea mult in acest cablu pebntru ca intentionez pe viitor sa imi iau un arcam rdac (am deja un cablu chord crimson vee 2rca to2rca). Am vazut in comert asa ceva Cablu audio HAMA AluLine 80865, 2m | ALTEX. iddeea este sa imi iau ceva decent cu care sa nu imi bat joc de sistem pana imi iau dac-ul.

17. Back To Top | #10397
    Ai putea sa-ti iei un cablu rca-rca mai bun si un adaptor to-jack. Eu asa am pe sistemul secundar, unde tot asa, un Asus se va transforma la un moment dat intr-un DAC cu RCA.

18. Back To Top | #10398
    Registered User
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Ai putea sa-ti iei un cablu rca-rca mai bun si un adaptor to-jack. Eu asa am pe sistemul secundar, unde tot asa, un Asus se va transforma la un moment dat intr-un DAC cu RCA.
    Pai am deja Chord Crimson VEE3 2 RCA to 2 RCA |Jack-fi. Adaptorul trebuie sa fie si el de o anumite calitate sau cele care le gasesc prin comert sunt ok?

19. Back To Top | #10399
    Cred ca tot ceva de la Hama ar fi OK. Eu am prins unul Audioquest dar acum (parca) nu mai sunt pe stoc.

20. Back To Top | #10400
    Banned
    Cei de la JRiver spun aici
    Audio Output Modes - JRiverWiki

ca pentru Xonar, ASIO is the only way to go, Wasapi nu face bypass total, ceea ce banuiam si am un feeling ca acelasi lucru e valabil si pentru foobar, de exemplu.

1.  
Page 520 of 1020 FirstFirst ... 20420470510517518519520521522523530570620 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks