brat Problema cu sunetul pe Windows 7
Results 1 to 11 of 11

Thread: Problema cu sunetul pe Windows 7

Registered User

Problema cu sunetul pe Windows 7

Salut! Am sa va explic foarte detaliat sperand ca ma puteti ajuta. Din noiembrie 2009 pana acum 1 luna am avut Windows 7, nu am avut nicio problema cu sunetul la PC. Toate bune si frumoase pana acum 1 luna cand am reinstalat aceeasi versiune de Windows 7 pe care am avut-o inainte, de pe acelasi DVD, insa am o mare mare problema: imi gajaie boxele in orice player de muzica sau atunci cand vad clipuri pe net si este foarte foarte enervat. In plus, cand dau de scrollbar se incetineste muzica si gajaie si mai rau, fie in Winamp fie in browser. Credeti-ma, e foarte enervat si nu pot asculta muzica asa.
    Mentionez ca am instalat driverul de la placa de sunet pentru Windows 7, la fel cum am facut si pana sa imi reinstalez Windows-ul si atunci era OK. Acum nu! A intalnit cineva problema? Stie cineva cum se rezolva?
    Multumesc anticipat!

ATB
    ATB is offline
    Trance GoD ATB's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Descarca programul asta si pune aici un printscreen cu rezultatul. Daca latenta este mare (rosu) incearca sa opresti perifericele (placa de retea, tv tunner, etc) si vezi care este de vina.
    "A man's ethical behavior should be based effectually on sympathy, education, and social ties; no religious basis is necessary. Man would indeeded be in a poor way if he had to be restrained by fear of punishment and hope of reward after death." Albert Einstein

Registered User tkaiw's Avatar
    imi pocnea si mie in boxe la scroll minimize. schimbarea driverelor nu a ajutat deloc.
    am incercat cu alt windows si acum merge bine.
    intel 2160, gigabyte p35 ds3, 2gb ram, 400 hdd, 8600gt, corsair 450w, al mx5021, creative audigy, microsoft habu,func 1030, samsung 226bw

Registered User
    Quote Originally Posted by ATB View Post
    Descarca programul asta si pune aici un printscreen cu rezultatul. Daca latenta este mare (rosu) incearca sa opresti perifericele (placa de retea, tv tunner, etc) si vezi care este de vina.
    Am facut testul. Uite rezultatul:Click image for larger version. 

Name:	soundtest.jpg 
Views:	70 
Size:	281.2 KB 
ID:	729302

Registered User
    Quote Originally Posted by tkaiw View Post
    imi pocnea si mie in boxe la scroll minimize. schimbarea driverelor nu a ajutat deloc.
    am incercat cu alt windows si acum merge bine.
    Am incercat si eu o alta versiune de Windows din noiembrie si degeaba. Acum am tot versiunea aia pe care a mers si inainte, dar acum nu mai merge

Registered User mitm's Avatar
    Imi cer scuze daca nu are nici o legatura cu problema ta, dar e ok sa ai 3 icoane de Yahoo! Messenger? (eu inca nu am folosit Windows 7)

Registered User
    Quote Originally Posted by mitm View Post
    Imi cer scuze daca nu are nici o legatura cu problema ta, dar e ok sa ai 3 icoane de Yahoo! Messenger? (eu inca nu am folosit Windows 7)
    Da, e ok. Nu e blocat, folosesc MultiMessenger, poti sa fi logat si pe 20 de ID-uri odata.

ATB
    ATB is offline
    Trance GoD ATB's Avatar
    Gajaie continuu sau numai cand apar barele acelea rosii? Din graficul ala nu pare a fi problema cauzata de periferice. Ai incercat si cu alte boxe sau casti pentru a fi sigur ca nu sunt de vina boxele?
    "A man's ethical behavior should be based effectually on sympathy, education, and social ties; no religious basis is necessary. Man would indeeded be in a poor way if he had to be restrained by fear of punishment and hope of reward after death." Albert Einstein

Registered User
    Quote Originally Posted by ATB View Post
    Gajaie continuu sau numai cand apar barele acelea rosii? Din graficul ala nu pare a fi problema cauzata de periferice. Ai incercat si cu alte boxe sau casti pentru a fi sigur ca nu sunt de vina boxele?
    Gajaie continuu si se aude si la casti la fel. Am conectat boxele la telefon printr-un adaptor si se aude bine, deci este de la PC/Windows si nu de la boxe.

Registered User
    nici mie nu-mi merge sunteul la windows 7 ,ce sa fac?E 64 biti.

Registered User audiofun's Avatar
    Cateodata ajuta dezinstalarea tuturor aplicatiilor redundante/inutile din punct de vedere al SO (inclusiv playerele de la terti) si a tuturor driverelor si reinstalarea driverelor de pe discul original al placii de baza in ordinea prestabilita de producator. Se verifica intai functionalitatea de baza cu diferite tipuri de fisiere pe Windows Media Player apoi se instaleaza playere de la terti cu setari "fancy". In cel mai rau caz se reinstaleaza SO. Verifica si calitatea cablurilor si conexiunilor (uneori o conexiune proasta pe cablurile de semnal mic introduce oscilatii si gajaituri).

1.  
    Telekom - 728 Last Post