Thread Introduction
Page 407 of 417 FirstFirst ... 307357397404405406407408409410 ... LastLast
Results 8,121 to 8,140 of 8333

Thread: Starcraft II - Discutii generale

1. Back To Top | #8121
    Ganker idiotz0r's Avatar
    Tocmai mi-a fost spart contu de sc2. nici o problema zic..dau recovery si raspund la sq si gata.Din pacate imi spune ca mailu nu este bun iar cand incerc sa ma loghez pe acel mai imi spune ca nu exista.. solutii? am cutia cu cd key daca ar conta
    Don't Hassel The Hoff !

2. Back To Top | #8122
    Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    poți sa scrii importatorului. Am pățit și eu ceva asemănător la total war. le-am dat datele de pe factura și mi-au dat alt key.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Time is on my side

3. Back To Top | #8123
    Ganker idiotz0r's Avatar
    ce treaba are importatorul cu faptul ca mie mi-a fost hackuit contul? cd keyul este deja folosit de catre mine. nu inteleg ce vrei sa zici?cei de la blizz imi spun ca mi-au trimis parola noua pe mail.. dar mailul nu exista pt mi-a fost hackuit si ala. ce mai pot sa fac??
    Don't Hassel The Hoff !

4. Back To Top | #8124

5. Back To Top | #8125
    Alexei
    Players Near You, so you can find other StarCraft II players on your local network

LAN support...? Finally? Really ?

6. Back To Top | #8126
    nici pe departe, nu o sa existe niciodata lan in sc2, blizzard nu vrea sa piarda 'controlul'

7. Back To Top | #8127
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Quote Originally Posted by idiotz0r View Post
    ce treaba are importatorul cu faptul ca mie mi-a fost hackuit contul? cd keyul este deja folosit de catre mine. nu inteleg ce vrei sa zici?cei de la blizz imi spun ca mi-au trimis parola noua pe mail.. dar mailul nu exista pt mi-a fost hackuit si ala. ce mai pot sa fac??
    Sa le zici chestia asta la cei de la blizz.

if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

8. Back To Top | #8128
    Nick anterior: rip_r Casbah's Avatar
    Cum vi se pare 2.0.4 ?

9. Back To Top | #8129
    aceeasi marie cu alta palarie

10. Back To Top | #8130
    Registered User GeneRules's Avatar
    Se netezeste trecerea la HOTS, unele chestii erau bine-venite, cum ar fi trimiterea workerilor la minerale (cine nu a patit sa fie distras o clipa iar meciul sa fi inceput), afisarea saturatiei, iar plus de asta Blizz a lucrat foarte "subtil" afisand noile achievments si portraits in interfata, pentru a-i impinge si mai mult pe nubi sa il cumpere
    "Pardon one offence and you encourage the comission of many" - Publilius Syrius

11. Back To Top | #8131
    Nick anterior: rip_r Casbah's Avatar
    Quote Originally Posted by yWAn View Post
    aceeasi marie cu alta palarie
    da ..dar ce palarie frumoasa. asta oricum venind de la o persoana care n-a prins decat 1-2h de jucat beta si asta acum multa vreme.

12. Back To Top | #8132
    Registered User Meggido's Avatar
    Quote Originally Posted by GeneRules View Post
    plus de asta Blizz a lucrat foarte "subtil" afisand noile achievments si portraits in interfata, pentru a-i impinge si mai mult pe nubi sa il cumpere
    Sa inteleg ca doar nubi cumpara hots? restu sunt prea pro si raman la wings of liberty?
    -You can't spell slaughter without laughter-

13. Back To Top | #8133
    Registered User Velkan's Avatar
    Nu, dar ăia prea pro îl cumpără oricum. Ăia nehotărîți sînt problema, iar ăia sînt în general jucători casual interesați de recompense, XP și poze nud cu Nova.
    Only the mediocre are always at their best. (Jean Giraudoux)

14. Back To Top | #8134
    Registered User Arhaeus's Avatar
    Quote Originally Posted by Velkan View Post
    Nu, dar ăia prea pro îl cumpără oricum. Ăia nehotărîți sînt problema, iar ăia sînt în general jucători casual interesați de recompense, XP și poze nud cu Nova.

Oricum e foarte buna schimbarea cu trimisul la minerale, mai ales pentru cei fara un computer de top. Mai mereu daca te uitai la replay adversarului, i se intorceau deja workers la baza pana ce tu apucai sa ii trimiti la minerale.
    In plus conturul colorat din jurul portretului ajuta la identificarea ligii adversarului, lucru de multe ori esential in anticiparea stilului de joc (nu ca nu s-au vazut cannon rush-uri in diamond/master dar nah...).
    Daca ar fi dupa mine, as pune ca optional un steag al tarii de provenienta (pentru EU/Asia mai ales) si chiar varsta, pentru ca altfel joci contra unuia de 16 ani sau a unuia de 40-50 (da, am intalnit si oameni "cu familie" care jucau din placerea de a juca).
    Steagul e bun sa-ti faci o idee de stilul de joc, fiindca pot spune din experienta, francezii joaca diferit de nemti si rusii de italieni si spanioli.
    Trebuie sa recunosc insa ca lucrurile acestea scad in consistenta in master/GM, acolo unde nationalitatea si mentalitatea specifica se retrage in fata rutinei si a buildurilor ultraexersate.

15. Back To Top | #8135
    Registered User GeneRules's Avatar
    Quote Originally Posted by Arhaeus View Post

si chiar varsta, pentru ca altfel joci contra unuia de 16 ani sau a unuia de 40-50 (da, am intalnit si oameni "cu familie" care jucau din placerea de a juca).
    Treaba cu steagul ar fi o optiune draguta, dar cu varsta ar intra prea mult in intimitarea fiecaruia, iar plus de asta nu are nici o legatura in privinta stilului de joc. Singura chestie pe care o poti cat de cat generaliza ar fi ca cei tineri au reflexe mai bune si apm mai mare, dar in rest varsta ar fi irelevanta. Te asigur ca nu isi pune nimeni costumul si cravata cand incepe un meci de Starcraft si se gandeste ca un 2rax-scv rush nu ar fi demn de varsta sa Exceptia s-ar putea face pentru un studiu social al cazurilor de nerd-rage cand aflii de la oponentul caruia i-ai plantat canons prin baza sau l-ai maturat cu un allin ordinar ca mata ta este defapt o curva care se vinde foarte ieftin, face sex si cu animale si/sau cu tine, vei muri in chinuri groaznice de sida, cancer, calcat de masina sau ucis cu sange rece dupa ce esti violat, aflii ca defapt esti un copil ratat de 10 ani care nu va realiza nimic in viata etc
    "Pardon one offence and you encourage the comission of many" - Publilius Syrius

16. Back To Top | #8136
    Nu cred că au relevanță naționalitatea sau vîrsta. EU o fi diferit ca stil de alt server, dar nu văd de ce ar juca spaniolii altfel decît danezii, de exemplu, pentru că toți joacă pe EU. A, că Empire joacă un stil specific și întîmplător sînt toți ruși e altceva, dar aia e pentru că joacă custom games între ei, n-are a face cu naționalitatea. Vîrsta nici nu ai cum să o implementezi pentru că ar trebui să crezi pe cuvînt ce scrie omul în căsuță.

Eu unul am dat peste exagerat de mulți ratați în ultimul timp, motiv pentru care am început să blochez tot de la începutul meciului, cu riscul de a-i ignora și pe cei cîțiva indivizi de treabă. Asta e. Deci nu mă interesează de unde sînt și ce au de zis.

17. Back To Top | #8137
    Registered User Arhaeus's Avatar
    Eu de obicei il intreb nationalitatea pe cel cu care joc, asa ca pot sa spun ca nationalitatea conteaza intr-o oarecare masura. Dar asta se vede pana in diamond/master, mai sus nu conteaza. Ca si la fotbal exista unele mentalitati strans legate de anumite regiuni geografice, care se regasesc si in stilul de joc. Ca o observatie pertineta vizavi de SC2 am observat ca nemtii au in general un buld bine pus la punct si nu prea fac greseli de macro.
    Pot spune ca cei mai multi "cheese-ari" pe care i-am intalnit au fost rusi, francezii joaca de multe ori defensiv, etc...

Nasol ca ai ajuns sa blochezi orice comunicare, pentru mine asta face parte din farmecul jocului de ladder, sa intalnesti oameni diferiti si modalitati diferite de a aborda jocul. Altfel ce diferenta e intre a juca contra AI si un oponent uman (ma refer la comunicare aici nu la challenge)?

M-am gandit ca ar fi interesant un thread cu chees-urile si tacticile all-in intalnite pe ladder, asta daca se mai trezeste lumea din amorteala si incepe sa joace HotS.

18. Back To Top | #8138
    Nationalitate? Varsta? Dc ar vrea cineva sa fie previzibil? Ca si cum ai ti-ai pune o pancarta mare deaspra avatarului "Sunt from X country and I do only 2 base allins, please blind counter me!"

19. Back To Top | #8139
    Quote Originally Posted by Arhaeus View Post
    Eu de obicei il intreb nationalitatea pe cel cu care joc, asa ca pot sa spun ca nationalitatea conteaza intr-o oarecare masura. Dar asta se vede pana in diamond/master, mai sus nu conteaza. Ca si la fotbal exista unele mentalitati strans legate de anumite regiuni geografice, care se regasesc si in stilul de joc. Ca o observatie pertineta vizavi de SC2 am observat ca nemtii au in general un buld bine pus la punct si nu prea fac greseli de macro.
    Pot spune ca cei mai multi "cheese-ari" pe care i-am intalnit au fost rusi, francezii joaca de multe ori defensiv, etc...

Nasol ca ai ajuns sa blochezi orice comunicare, pentru mine asta face parte din farmecul jocului de ladder, sa intalnesti oameni diferiti si modalitati diferite de a aborda jocul. Altfel ce diferenta e intre a juca contra AI si un oponent uman (ma refer la comunicare aici nu la challenge)?

M-am gandit ca ar fi interesant un thread cu chees-urile si tacticile all-in intalnite pe ladder, asta daca se mai trezeste lumea din amorteala si incepe sa joace HotS.
    Părerea mea e că vezi pattern-uri acolo unde nu sînt, pe baza unor stereotipuri idioate. Chiar dacă ar exista mentalitățile respective la nivel de joc, ți-ar trebui un eșantion imens ca să tragi concluzii.

Pentru mine e un joc, nu mediu de studiat psihologie socială. Că mai schimbi două cuvinte cu cineva e una, dar dacă alea două cuvinte sînt „marine op”, mă lipsesc.

Păi fă un thread.

20. Back To Top | #8140

1.  
Page 407 of 417 FirstFirst ... 307357397404405406407408409410 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks