Thread Introduction
Page 417 of 417 FirstFirst ... 317367407414415416417
Results 8,321 to 8,333 of 8333

Thread: Starcraft II - Discutii generale

1. Back To Top | #8321
    Quote Originally Posted by ENST Arhaeus View Post
    Sunt lower gold si acolo o sa raman. Nu am APM sa pot urca mai sus, chiar daca stiu ce trebuie facut.
    Nu tine de apm. Am fost master cu 120. Ok, poate pentru GM îți trebuie 200ish, dar...
    Uită-te la niște tutoriale, de exemplu la wintergaming pe twitch. Sa înveți cum sa grupezi unități, ce clădiri sa ții pe hot keys, PA ce sa fii atent și când, etc.

Cu mici excepții, sc2 nu depinde de micro intensiv, e mai important să ai unități care sunt 'counters' pentru ce face el. Și apoi trebuie să înveți niște build orders și timing.

Am jucat recent după pauza de 3 ani și tot mai bat oameni prin diamond deși sunt super încet, build orders de toată jena, etc. Dacă reușești sa produci constant, sa știi când sa iei expanduri și când sa pui presiune pe inamic te descurci.
    Cyanide & Happiness!

2. Back To Top | #8322
    Alexei
    120 nu e chiar putin daca sunt good actions...

3. Back To Top | #8323
    Nu e puțin dar e realizabil. Eu zic ca majoritatea celor care au sub 100 nu realizează câte trebuie sa facă, nu ca n-ar putea. D-aia ziceam ca niște tutoriale deschid ochii foarte repede.
    Cyanide & Happiness!

4. Back To Top | #8324
    Registered User ENST Arhaeus's Avatar
    O fi realizabil pentru cei nascuți cu mouse-ul si tastatura in brate. Eu sunt old school, am in mod normal 30-40 APM. Daca as avea 100, as juca in master.
    Buildurile ti le pot spune si pe alea din beta SC2 (pt terrans cel putin), dar nu ajuta daca nu poti gestiona 2 baze + push, sau drop in acelasi timp.
    Eu ma simt bine in gold, asa cand mai am timp sa mai dau un meci - doua.

5. Back To Top | #8325
    Registered User Raziel01's Avatar
    Crezi ca 100 APM te-ar duce in Master?

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #8326
    Registered User ENST Arhaeus's Avatar
    Nu, daca vorbim la modul general. Dar pentru mine, la cata experienta si cate meciuri de SC si SC2 am vazut, ar trebui sa-mi fie rusine daca n-as fi macar in master, cu un APM decent.
    Last edited by ENST Arhaeus; 22-06-2017 at 14:36.

7. Back To Top | #8327
    Alexei
    30APM e prea putin pentru un RTS.
    Nu am mai jucat SC2 demult, dar in Broodwar aveam (am) in jur de 100 daca sunt odihnit

8. Back To Top | #8328
    Hopa!

Starting November 14, you’ll have free access to the original Wings of Liberty single-player campaign and
    every Co-op Commander, and will be able to unlock access to StarCraft II’s competitive multiplayer
    content for free. Here is a specific rundown of everything that will be available to you for free:

us.battle.net/sc2/en/blog/21173629/starcraft-ii-going-free-to-play-explained-11-3-2017
    The truth is incontrovertible. Panic may resent it, ignorance may deride it, malice may distort it, but there it is.
    The fascists of the future will be the Anti-fascists. W.Churchill

9. Back To Top | #8329
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    Cinste celor care l-au cumparat...

10. Back To Top | #8330
    O decizie tembela si imbecila sa-l faca free-to-play, cu care Blizzard si-a tras cu Tesla in oua. Nici nu au idee ca decizia asta le va da RESPAWN la toti jucatiorii trisori banati anterior!
    O spun eu ca achizitionarul versiunii BattleChest ce include toata trilogia pentru care am cheltuit vreo 150 lei cand a fost la oferta, ca acum mi-e efectiv sila sa mai intru intr-un meci cand vad atatia trisori.

Nu stiu daca ii baneaza sau nu, dar daca ii baneaza, aia isi vor permite sa-si creeze noi adrese de email si noi conturi de Battle.net prin care sa obtina StarCraft 2 vanilla si in care vor continua sa triseze fara consecinte. Acum ca nu mai trebuie sa cheltuiasca 30 euro si nu mai stau cu frica in san ca ban-ul le va aduce restrictie permanenta la joc, pot trisa in voie pe mii de conturi pentru a ruina experienta celorlalti jucatori.
    Sa deschizi un cont pe gmail/yahoo si un cont pe Battle.net acum iti ia 3-5 minute.
    Ba chiar pot folosi si adrese de email temporale de 10 minute ca de ce nu ?
    Pot sa triseze la infinit acum ca jocul e gratuit.

Cine o sa cada drept prosti in toata treaba asta?
    Fix noi cumparatorii care vom avea o experienta multiplayer ruinata.
    Si noi tot aia fraieri care am cumparat jocul la pret full/oferta si ne putem trezi oricand banati dintr-o eroare.

Serios acum, nu puteau mai bine sa-l ofere gratuit temporar? Doar in zilele de sarbatori cum procedeaza Ubi si EA?
    Last edited by jokercroker67; 06-01-2018 at 00:25.

11. Back To Top | #8331
    Registered User dkreventon's Avatar
    Un ban pe motherboard id, poate

Sent from my iPhone using Tapatalk
    S, iP4, S2, G Nexus, S3, i5, N4, HTC M7, S4, N5,Note 3, HTC M8, S5, Note 4, S6, S7, S8, iPad Air

12. Back To Top | #8332
    Quote Originally Posted by dkreventon View Post
    Un ban pe motherboard id, poate

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cu toate ca e vorba de Overwatch aici, nu prea se poate sau nu se vrea sau e cam complicat!
    Hardware Bans - Overwatch Forums

A dat unul exemplu ca se intampla sa fie doi frati sau un cuplu la un PC, iar unul dintre ei sa fie nevinovat.

13. Back To Top | #8333
    Ce pot sa ma enerveze taranoii care ma lasa la greu in Co-Op si pleaca fara sa anunte, lasandu-ma pe mine sa dadacesc si baza mea si baza lui abandonata si sa duc la implinire obiectivele de unul singur.

Sau cand pleaca tocmai la mijlocul unui meci 1vs1.

Hai sa zicem, pleaca in primele 5 minute fiindca ii crasheaza, ii pica netul/curentul, asta e , in cazul asta nu ma enervez ca am pierdut 1-2 minute din viata aiurea asteptand in loading screen.
    Dar cand pleaca tocmai dupa 15-20 minute fara sa anunte si tocmai cand am construit baza si am pregatit fortele, tocmai dupa ce am depus niste eforturi......RAGE TOTAL
    Eu cand pierd de exemplu in fata unui Rush si vad ca nu mai am nicio cale de scapare, nu ies din meci , asta e, las meciul pana se termina si ma duc in bucatarie sau la toaleta, lasand adversarul sa termine meciul. Eventual, mai ma uit pe replay sa vad unde am gresit.
    Si mai rau e cand dai de altul mai slab si vrei sa-l termini, ala paraseste meciul, stricandu-ti tot farmecul.

N-as propune celor de la Blizz sa-i baneze (ar fi absurd, oricum au mai fost multi altii care au propus asta), ca mai sunt unii carora le pica netul sau au o situatie urgenta si nu poti sa stii exact cauza.

Doar va zic atat: daca vreti sa va fie bine si sa aveti o experienta decenta in multiplayer, jucati doar cu prietenii sau cu cunoscuti de incredere si cu care comunicati des si in afara jocului. Macar, asa daca iese unul din meci, puteti sa aflati motivul intrebandu-l direct pe el.
    Last edited by jokercroker67; 12-01-2018 at 11:21.

1.  
Page 417 of 417 FirstFirst ... 317367407414415416417

Bookmarks

Bookmarks