Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: Need for Speed 2017

1. Back To Top | #1

2. Back To Top | #2

3. Back To Top | #3
    Registered User Kurinkita's Avatar
    The Fast And The Furious, the game?
    Well, stim cat de laudat a fost ultimul NFS cu story (The Run).

4. Back To Top | #4
    Registered User
    E pe undeva la preorder in Romania?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

5. Back To Top | #5
    Registered User
    anul trecut am dat 200 lei pe el în day 1, aveam asteptari mari, fail pe partea de story cu hipsteri & shit, gameplay si nu in ultimul rând grafica oribila pe 1440p, copy-paste de pe conserva 100%
    voi fi mult mai precaut acum
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

6. Back To Top | #6
    Registered User
    Nu stiu de voi, dar pe mine m-a prins NFS-ul din 2015/2016. Ce-i drept, nu am dat 2 bani pe story (doar fac cursele, ma distrez cu masinile, eventual joc cu alti oameni). E adevarat ca nu iese mereu ce vrei sa faci, dar daca stai putin si modifici cativa parametri, o sa ramai surprins de rezultat. De grafica nu stiu ce sa zic, nu e rea, dar nici cea mai buna (la fel pt optimizare).
    Mie mi se pare din unele puncte de vedere apropiat de Underground si chiar daca nu l-am cumparat la pret intreg, cei 80 de lei i-a meritat.
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

7. Back To Top | #7
    Momentan, singura chestie pozitivă e delimitarea pe clase specifice. În opinia mea, combinarea drift/grip în NFS 2015 a dat multe rateuri, în special pe PC.
    Nişte influențe din The Crew cu Dirt şi maşini abandonate, mai multă diversitate cu 5 moduri de curse, nu sună rău. Să vedem cât de omogen se simt maşinile, dar chiar nu am speranțe pe partea asta...

8. Back To Top | #8
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Ultimul mi-a placut chiar daca nu l-am terminat dar macar am jucat cred 3 sferturi din el, mult mai mult fata de precedentele , sper ca asta nou sa aiba si actiune ziua.

9. Back To Top | #9
    Actiune ziua sigur va avea, cel putin din trailer si cateva poze, pare a se intampla totul ziua

10. Back To Top | #10
    Registered User
    Da, au pus chiar si un timelapse in trailer, deci nu cred ca va fi ca in NFS 2015 unde se schimba in functie de zona. A aparut la preorder pe undeva la noi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sistem :

11. Back To Top | #11

12. Back To Top | #12

13. Back To Top | #13
    Back to Porsche 2000 it is !

14. Back To Top | #14
    Poate în vreo 3-5 ani se plictisesc de aceeași mecanică de joc și oferă altceva. Până atunci, iar vom avea un NFS cu "rail-drift" pe viraje. Poate rezolvă lag-ul din bracaj și îl fac fun to drive, cu un control mai precis. Îmi amintește de The Run și puțin din film. În schimb, se aude mișto admisia la Mustangul ăla. No hopes, personal îl voi trata fix ca atare.

15. Back To Top | #15
    Registered User Kurinkita's Avatar
    Customization Gameplay
    Prima data am crezut e bait video de la ceva ghiugustiuc care a pus un video cu mecanismul de customizare din ultiml NFS si a zis ca e gameplay video de NFS Payback.

16. Back To Top | #16
    Need for Speed: Payback - 8 Minutes of NEW Gameplay Demo | E3 2017 (1080p) - YouTube

Mie imi pare ca s-au intors la NFS Rivals si au adus cu ei customizarea din precedentul . Ceea ce ar fi ok din ultimele NFS-uri Rivals mi-a placut cel mai mult.

17. Back To Top | #17
    Fix filmu overdrive )

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

18. Back To Top | #18
    De la an la an parca tot mai proaste sunt jocurile din seria nfs. Ultimul care chiar imi placuse a fost most wanted. Au avut retete foarte bune aceste jocuri, si parca orice fac, numa aia ce functioneaza nu ramane din jocurile anterioare. Un underground 3, un porsche 2, un most wanted refacut calumea, ceva.....ei tot o tin cu niste idei care efectiv nu functioneaza. NFS shift a fost dupa mine singura tentativa, nereusita, dar macar a fost o tentativa sa incerce sa captureze senzatia de control al masinii din nfs porsche, si au mai fost ceva tentative de underground si most wanted, dar in mare parte au iesit ca niste fake-uri dupa fast and furious.

Au redus extrem de mult senzatia de dificultate, este prea arcade, prea flashy, si aici plmea vezi un tir care merge cu 120 mile pe ora prin curbe, hai las-o in pana mea de treaba. Care tiru lui peste merge cu aproape 200 km/h prin curbe ca ala din video baga nos cu un mustang si se chinuie sa il ajunga.

Titlurile vechi aveau parca un echilibru intre arcade si sim, sa nu il faca nici sim 100% dar nici arcade 100%, astea mai noi sunt doar arcade, nu mai are nimic orice fel de legatura cu realitatea. AI-ul mi se pare simplificat si stupid, tot jocul de fapt mi se pare simplificat si stupid, masinile se comporta extrem de ciudat pe drum, ai-ul se comporta ciudat, parca ai conduce o masina in o lume total rupta de realitate, nu mai conteaza gravitatia, nu mai conteaza aerul, nu conteaza impactul, nu mai conteaza ceva din viata de zi cu zi.

Nici astea nu ar fi o problema, pana la urma nici most wanted nu era simulator sau ceva, dar macar era distractiv, astea orice sunt numa distractive nu.

19. Back To Top | #19
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Eu joc de cateva zile underground, chiar se tine bine pt un joc din 2003; controlul e ok, grafic inca arata bine si muzica e buna; am sa le iau pe rand pe toate dupa ce termin cu asta

20. Back To Top | #20
    broke Flat's Avatar
    eu il joc p-ala pe telefon, NFS no limits. pentru pauze mici si dese e perfect
    underground a fost intr-adevar tare la vremea lui, dar acum nu as mai juca pe PC ceva non-simulator
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks