Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 40 of 40

Thread: Need for Speed 2017

1. Back To Top | #21
    Eu butonez acum Pro Street. Cam din momentul ăla s-a rupt filmul cu direcția mașinilor. Au încercat să facă ei o ghidușie care, evident, nu prea le-a ieșit. Au alterat viteza bracării roților la input-ul unei taste. Practic oferă o progresivitate lentă a mișcării roților pentru a simula învârtitul de covrig. Este ok că totuși ți se permit niște setări pe la suspensie și direcție să faci controlul mai rapid, mai sharp. Dar după aceea la viteze mari ai instabilitate. Dup-aia puntea față se comportă aiurea la mașini, dar e altă pălăvrăgeală, asta. Lumea mi-ar spune să joc cu gamepad. Dar nu vreau să fac asta. Am crescut cu tastatura și dacă îmi oferi un arcade, fă experiența aia cum trebuie. Am progresivitate pe comenzi în Underground 2 cu gamepad, în plm, ce te oprește să nu faci același lucru cu actualele jocuri?
    A existat o încercare de realism cu Pro Street care a ieșit și nu prea, dar trebuie să constat că jocul e destul de complet ca experiență și pare mai închegat față de ce palete de jocuri au scos în ultima perioadă. Bani faci greu (apropo de NFS 2015 unde după primele 2 ore aveam Merc AMG GT...), te penalizează dacă îndoi lonjeronul, are și ceva dificultate în primele ore,până îți modifici mașina să contezi pe asfalt, iar upgrade-urile se simt destul de bine. Un plus de vreo 200 de cai face o diferență enormă pe circuit. Am de gând să îl joc p-ăsta și poate îl și termin, că n-am făcut-o la vremea lui. Strict ca și concept mi s-a părut de la apariție ca fiind mișto, cu mașini configurate special pentru Drag, Grip sau Drift, evenimente strict legale, pe circuit închis (era ceva nou în seria NFS), modificări, aero, etc. Implementarea, însă, a lăsat de dorit la multe din NFS-uri.

2. Back To Top | #22

3. Back To Top | #23
    Registered User Kurinkita's Avatar
    @Sergiu Gh.: Daca crezi ca Pro Street are tente de realism, atunci incearca si Shift-urile, care sunt net peste Pro Street.

4. Back To Top | #24
    Sunt jucate și răs-jucate de mine, cu sau fără moduri. Mai ales SHIFT2 a avut un concept frumos, dar care nu s-a combinat cum trebuie cu fizica mașinilor din cauza celor de la EA, altfel nu-mi explic de ce Project CARS a ieșit atât de bine din mâinile celor de la SMS. Adică, pCARS pe parte de fizică este tot ce mi-aș fi dorit de la SHIFT2. În schimb, am primit valuri de lag în direcție și pedale și o aderență destul de dubioasă. Ce a fost cu adevărat fun în SHIFT2: faptul că mă jucam cu Audi S3 cu V8-ul aspirat de pe R8, pentru că jocul permitea engine swap la anumite modele. Și am mers și mai departe și i-am pus turbină și de-abia pe-acolo se simțea limita mașinii de a duce puterea. Dar întârzierile de input chiar erau enervante.

5. Back To Top | #25
    Registered User Kurinkita's Avatar
    Controlul mai dubios al celor 2 Shift au fost din cauza sa nu sperie imediat fanii NFS obisnuiti sa fie iar un alt NFS in care nu ai nevoie de frane. Si da, din cauza asta era foarte dubios controlul. Trecand peste asta, imi aduc aminte cat ma distram cu acele curse VS, si acum imi aduc aminte la unele cate reincercari aveam fiindca si cea mai mica greseala inseamna locul doi.

6. Back To Top | #26
    Registered User
    10 nov 2017 ramane lansarea?
    Pare engine de Rivals, grafica pare foarte, foarte similara.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

7. Back To Top | #27
    Registered User
    Pentru moment da. Problema e ca mai sunt 2 luni si nici nu au aparut cerintele de sistem. Sper sa il pot juca macar la 900p60fps pe high.
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

8. Back To Top | #28
    Quote Originally Posted by AppleStore View Post
    Pentru moment da. Problema e ca mai sunt 2 luni si nici nu au aparut cerintele de sistem. Sper sa il pot juca macar la 900p60fps pe high.
    I3-ul ala posibil sa te dea in jos, dar placa video duce sigur, am eu 390 si nu imi fac probleme.
    Intellectual growth should commence at birth and cease only at death.

9. Back To Top | #29

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Salut,
    daca dau precomanda pe Origin, la joc, in cat timp il voi putea downloada ?
    Sau daca il pre-comand intr-un magazin din ro, cand il voi primi fizic ?
    Multumesc.

11. Back To Top | #31

12. Back To Top | #32

13. Back To Top | #33
    Registered User
    cum mai e origin-ul, l-au mai reparat?
    unele jocuri incepeau sa agate din cauza lui, erau unii nervosi pe forumuri

eu nu am mai jucat nimic de la ei de aproape un an...
    nici nu l-am mai instalat
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

14. Back To Top | #34
    Registered User Snow's Avatar
    Doamne ce porcarie...vreau si eu un NFS 4 sau Porsche reboot...nope
    Always expect the unexpected-Nothing will be able to surprise you

15. Back To Top | #35
    Registered User CrazY^^'s Avatar
    Quote Originally Posted by Snow View Post
    Doamne ce porcarie...vreau si eu un NFS 4 sau Porsche reboot...nope
    Am primit reboot la underground si tu vrei la porsche sau 4 ? realizezi ca va fi un rahat ?

16. Back To Top | #36
    Ca toate după MW 2005.
    Porsche e cel mai complet NFS care l-au scos.

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by cehenem View Post
    Ca toate după MW 2005.
    Porsche e cel mai complet NFS care l-au scos.
    +1

18. Back To Top | #38

Niciun joc Racing decent pe anul asta!

Intai Dirt 4 care e doar un alt Dirt reciclat, apoi Project Cars 2 care e plin de buguri, acum NFS-ul asta care e la fel de teribil ca si anteriorul!

Ce DRACU pazesc game-testerii de la EA Romania?
    Pentru ce sunt aia PLATITI mai exact?
    Last edited by jokercroker67; 14-11-2017 at 15:58.

19. Back To Top | #39
    Am cativa prieteni care lucreaza ca game tester la EA si chiar au testat versiunea de NFS si pana si ei ziceau ca e o mizerie si chiar nu e vina testerilor , mi-au spus ca raporteaza o gramada de buguri , da depinde de programator daca are ala chef sa le repare sau nu , depinde de cat de important e buggu , bugurile mai putin importante le lasa deoparte si le rezolva cu patchuri dupa ce se lanseaza jocu , cateodata )

Oricum e o mizerie EA-ul , nu-i prea ii intereseaza pe aia sa faca jocuri calumea ci doar sa stoarca bani de la jucatori .

20. Back To Top | #40
    Registered User Heaven's Avatar
    Quote Originally Posted by kokos View Post
    depinde de programator daca are ala chef sa le repare sau nu.
    Nu da vina pe programatori, ei fac ce pot pentru a respecta deadline-urile impuse. De vina sunt cei de sus, respectiv cei care stabilesc acele deadline-uri.
    Au fost mult articole pe net unde programatorii s-au plans de conditiile de lucru din marile companii producatoare de jocuri.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks