Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122
Results 421 to 439 of 439

Thread: Recomandari simulatoare auto

1. Back To Top | #421
    Registered User KashunatoR's Avatar
    Uite aici cerintele hardware: iRacing System Requirements ¬– iRacing.com | iRacing.com Motorsport Simulations
    Te incadrezi din ce am vazut eu, ar trebui sa incerci. Eu am un PS4 care aduna praful, chiar daca am si volan si pedale separate pentru el. Nu are rost sa-mi pierd timpul cu arcade stuff.

2. Back To Top | #422
    Registered User
    Ok... Așa am văzut ca și la R3E cerințele ar fi cam la fel... Deci în consecință as putea sa ma bag și pe iRacing și pe R3E... Tot nu mi-ai spus o părere legată de cei de la RaceRoom....bine totuși ca nu am vro mârțoagă, parcă am presimțit ca îmi vin idei... Ma aude nevasta-mea ca încep iar pe pc după ce am innebunit-o atâta timp cu PS-ul... O sa fie bulversata total.
    Și legat de o eventuala placa video? Găsesc așa pe piață sau trebe sa merg la unul de specialitate?

3. Back To Top | #423
    Quote Originally Posted by meitza View Post
    Ok... Așa am văzut ca și la R3E cerințele ar fi cam la fel... Deci în consecință as putea sa ma bag și pe iRacing și pe R3E... Tot nu mi-ai spus o părere legată de cei de la RaceRoom....bine totuși ca nu am vro mârțoagă, parcă am presimțit ca îmi vin idei... Ma aude nevasta-mea ca încep iar pe pc după ce am innebunit-o atâta timp cu PS-ul... O sa fie bulversata total.
    Și legat de o eventuala placa video? Găsesc așa pe piață sau trebe sa merg la unul de specialitate?
    Fara suparare, dar laptop-ul tau nu e nici macar martoaga,e catar , ca sa fi fost martoaga trebuia sa fie un desktop mai slab, dar cerintele pentru iracing sunt reduse. Nu stiu cum e cu upgrade-ul la laptop-uri. eu in locul tau vindeam PS3,4 si laptop si luam un PC si pentru partea de mobilitate cumparam ulterior o tableta.
    Pana la upgrade-uri, cred ca ar trebui sa incerci iracing pe ce ai acum, costa 12 dolari pentru 3 luni, din ce stiu eu. Daca folosesti codul PR-GRIPTV, primesti si o masina gratis. Daca te hotarasti, da-mi un PM inainte sa iti faci contul

4. Back To Top | #424
    Registered User
    Eee... Săracul laptop nu era destinat nicidecum pentru asa ceva, ci doar pentru uz casnic... Ca am luat io o configurație mai decentă asta e altceva... Acum vedem... De vândut nush ce sa zic
    Last edited by meitza; 12-03-2016 at 23:41.

5. Back To Top | #425
    Registered User
    Eee... Săracul laptop nu era destinat nicidecum pentru asa ceva, ci doar pentru uz casnic... Ca am luat io o configurație mai decentă asta e altceva... Acum vedem... De vândut nush ce sa zic dar dacă e sa iau unul i5 de 3,6,8ram,gtx960 4giga,va face fata la aceste platforme(vro 5 ani) sau ulterioare update-uri ale dezvoltatorilor ma vor forța să schimb resursele în... Sa zicem 2 ani? Duce acea config la detalii fhd?
    Nu știu de iRacing... Mai mult ma atrage R3E... Dar dacă e sa ma bag te contactez.
    Mersi mult!
    Last edited by meitza; 12-03-2016 at 23:52.

6. Back To Top | #426
    Registered User
    Bai,ma chinui sa postez aici de câteva ori și face doar ce vrea el... Ba nu mi-a luat textul, ba a luat doar o parte din el... Scriu ca tâmpitul de jde mii de ori și mai apăs odată ca poate nush ce s-a întâmplat... A ieșit o căcănăreală... Scz, nu e vina mea

7. Back To Top | #427
    Am inteles ca pe R3E, sunt serverele goale, dar fiecare alege ce vrea. Ce vrei tu sa-ti cumperi va rula cu siguranta iracing urmatorii 2 ani, dar nu stiu cat de bine. Tu hotarasti ce faci. Distractia placuta in orice caz!

8. Back To Top | #428
    Registered User
    Da? Nu place la lume? Lasă că am să încerc și revin cu ceva păreri aici pe forum... Deocamdată sa ajung acasă ca sunt plecat cu zilele... Domnu' mulțumesc mult...
    Intre timp sa știi ca am schițat 2 configurații, evident una pe AMD, cealaltă pe Intel.
    INTEL:Gigabyte GA z97x gaming 3,intel i5 4460 3,2,Gigabyte GeForce GTX 750 ȚI OC, 2X4GB,DDR5,128 bit, Hyperx Fury 16Gb,1866Mhz.Aici as mai avea ca opțiune o placă video mai scumpa, g force GTX 960.
    AMD : Gigabyte GA Gaming 3.1,AMD FX 8350 4,0/4,2,Gigabyte Radeon R7 370 2giga,DDR5,256 bit sau R9 380 G1 Gaming 4Gb,DDR5,256,aceleași memorii.
    Nush dacă sa aleg un hard mare cu un ssd de 120,sau unul ssd de 256 e de ajuns strict pentru aceste platforme de gaming, nu voi juca shooter sau alte joace. Ca sursa ce sa iau? 600-650 ajunge sau trebuie mai mare?

9. Back To Top | #429
    Sursa de 600 ajunge sigur atata timp cat e ceva de calitate. Nu stiu nimic despre procesoarele AMD, eu intotdeauna am avut Intel. Cred ca mai bine mergi pe prima varianta cu gtx 960. Pentru iracing conteaza mult si procesorul, dar cred ca pentru un singur monitor, l-ai putea rula foarte bine.

10. Back To Top | #430
    Registered User
    Da... Decât un monitor...hai ca încet încet ma apropii de adevăr. Mersi fromos!

11. Back To Top | #431
    In configuratia Intel pe care ai postat-o, nu ai nevoie de z97x pentru un procesor nonK. 16 gb ram nu sunt neaparat necesari.

Mie imi ruleaza perfect pe 4460 cu Ati 280x toate jocurile: iracing, automobilista, assetto corsa, p cars, dirt rally.

12. Back To Top | #432
    Eu zic ca mai bine iei doar 8 Gb RAM acum si te scotocesti si iei un 4690k, altfel cred ca o sa regreti pe viitor . Poti sa mai economisesti eventual ceva si la mediul de stocare.

13. Back To Top | #433
    Registered User
    Așa... Foarte bine că-mi sugerați cum sa le încheg,m-a gândeam și eu la rami ca poate ar ajunge și 8...la procesoare și placi video ca și performanțe/compatibilitate îmi este greu... Chiar nu știu care cu care se pupa mai bine, care ar da randamentul cel mai bun... Etc... Aici vreau sa ajung... Un raport cât mai bun dar și o eficiență decenta fără sa ma zgârcesc dar nici sa mă arunc prea tare. La HDD până la urmă ce sa aleg? Un ssd si atât?

14. Back To Top | #434
    Eu zic 4690k mobo z97 ceva ieftin, 8 Gb RAM, gtx 960, HDD 500 GB caviar black. Decat SSD-ul care nu iti da frame-uri in plus, mai bine iei cu cooler bun pentru procesor, ca sa poti face OC.
    Daca faci configuratia asta, nu te doare capul vreo cativa ani buni de acum inainte.

15. Back To Top | #435
    Registered User
    Kashu... Ce mare dreptate ai avut domnu'... Am ajuns acasă și bineînțeles ca m-am apucat de făcut conturi(R3E, steam) și ce sa vezi? Catârul a ieșit în evidență... N-am nicio șansă, cel puțin nu pe R3E, pe iRacing nu am încercat... Merge acolo de doamne ajuta însă cu detalii la minim ca parca m-am întors în anii 2000 la grafică, mă dureau ochi... Vai capul meu, nu am nicio șansă, asa nu vreau sa joc, ca m-am. Obișnuit cu grafică superioară ca și la ps4 sa fim realiști nu duci lipsa de grafică.... Așa că facem ce facem și luăm un Gaming... Mersi pentru toate sfaturile... Respect

16. Back To Top | #436
    iRacing, rFactor 2 etc. s-a mai spus. Eu recomand pentru cine nu a incercat F1 Clallenge 99-02 si F1 2002. Le-am pus pe amandoua pentru ca sunt diferite ca fizica si mi-au placut amandoua. Primul (challenge) e o imbunatatire a celui de-al doilea si tatal lui rFactor 1. Grafica si circuitele nu sunt cine stie ce (desi la vremea lor ma uitam la norii aia si ma minunam ce reali par) dar FFB mi-a placut mult. Si imi place, le joc si acum deci nu vorbesc din amintiri posibil denaturate. As vrea sa am efectele alea de pe vibratoare si la simulatoarele noi, probabil ca sunt fake dar multe simulatoare actuale au si efecte FFB fake.

17. Back To Top | #437
    Registered User droopy_ro's Avatar
    iRacing Cars | iRacing.com Motorsport Simulations astea sunt toate masinile din iRacing ?
    Ceva mai realist decat Richard Burns Rally sau Dirt Rally exista ? un iRacing dar cu raliu/offroad. Multam.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

18. Back To Top | #438
    broke Flat's Avatar
    guys, merita triple setup cu aceste monitoare?
    https://www.emag.ro/monitor-gaming-l.../pd/DNPJ4YBBM/

am o placa NVIDIA, inteleg ca nu stiu GSync, monitoarele cu GSync costa triplu.
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

19. Back To Top | #439
    Simulatoare auto ieftine gasesti pe G2A. Intra si vezi. Acuma sunt si oferte de Craciun
    https://www.g2a.com/r/user-5a3d801490b66
    Multumesc anticipat

1.  
Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122

Bookmarks

Bookmarks