brat Jocuri pentru volan?
Results 1 to 17 of 17

Thread: Jocuri pentru volan?

Registered User

Jocuri pentru volan?

Buna ziua,am si eu un volan de vreo 5 ani si nu prea am ce sa ma joc...pana acum m-am jucat decat world racing si rally masters(atat am gasit care sa imi mearga).
    Volanul este logitech formula force EX.
    Multumesc

Registered User grigo007's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    Zi intai ce configuratie ai ca sa stim ce sa iti recomandam...

Registered User Valik01's Avatar
    incearca Live for Speed e un simulator bun si nici nu cere mult.Sigur iti va merge,uite si link: Live for Speed - Online racing simulator

Registered User
    asa ti-as putea zice cu zecile ,dar intai spune-ne ca configuratie ai ( procesor,placa vide ,ram)daca vrei sa te ajutam

Registered User
    Procesor dual core 2.66 ghz,2 gb ram ddr2,placa video ATI EAX1550-Silent/HTD/512MB/128 bit.
    Am dat banii deagaba pe jocuri ca grid,nfs shift,nfs undercover sau drift,dar nici unu nu este compatibil cu volanul.

Registered User Goering's Avatar
    Eu cu volanul ala m-am jucat TDU, Colin McRae, si Dirt.

GRID nu am reusit sa-l fac nici eu sa mearga.
    Whenever i hear the word "culture", i reach for my Browning!

John, whats with the black? You look like you're goin' to a funeral! Maybe I am...

Registered User
    Mai mi-a mers la colin mcrae rally 2,dar jocul ala are peste 10 ani si se controleaza ORIBIL.Am incercat si TDU,dar nici in ruptul capului nu a vrut sa mearga,cum ai reusit sa il faci?

Registered User grigo007's Avatar
    Nu ca ma laud sau ceva dar mi se pare ciudat cum de nu reusiti sa faceti sa il configurati...eu am jucat toate jocurile cu masini care au iesit si nu am intampinat asfel de probleme (bine simulatoarele mai mult)...si nu am nustiu ce volan (PC CNG-GW3).

Bun acum trecand la tema topicului:
    Iti recomand sa joci Richard burns rally daca nu ai facut-o deja (e absolut superb din volan)
    Live for speed
    Rfactor
    iracing
    Gtr 2 sau Gtr evolution
    Race On
    GTR
    GT legends
    si oarecum si need for speed shift
    iar pentru placerea condusului e musai sa joci need for speed porsche
    ar mai fii niste arcade-uri dragutele ca Dirt 2 si Grid da nu merita sa iti pui volanul in ele..
    Daca vrei open-world e musai sa joci TDU nu ca ar fii simulator sau ceva dar e singurul care iti pune la dispozitie o titamai harta si care are o gama larga de masini..plus celelalte.
    Cam astea ar fii recomadarile mele .

Registered User
    Cel mai bun joc pentru volan este TDU( 2 inca n-am jucat cu volan fiindca mi s-a stricat deviceu)
    Am jucat si Shift si Undercover, dar nu sunt stralucite.
    Dau 7$ pentru fiecare cei care au un card de credit.
    Kudos Network - Alternativa Lockerz si FreebieJeebies, dar cu oferte GRATIS pentru gadgeturi gratis
    Ce-am primit? 51lire(3 prieteni invitati) +68 lire(4 prieteni invitati) = 119lire

Registered User
    Recomand SRS 2 daca vrei sa joci LAN cu prietenii. E foarte usor de utilizat, insa lasa de dorit putin la grafica... are totusi o varsta.

Registered User CubEdIn's Avatar
    Un pic de offtopic, ma ajutati va rog si pe mine sa-mi aleg un volan?
    Un volan decent pentru PC?

Merci anticipat.

On topic: M-am decis sa-mi iau volan pentru TDU2 pentru ca acolo se simte cel mai bine nevoia de acceleratie/viraj gradual. Altfel te chinui sa pleci de pe loc cu majoritatea masinilor de peste 400bhp.
    Deci eu asta ti-l recomand peste toate celelalte pe care le-am jucat pana acum.
    Cyanide & Happiness!

Registered User stirbu cristian's Avatar
    pentru mine tdu2 nu se poate juca cu volan FARA SA TE ENERVEZI , castig toate cursele campionatele pt fata mea ca sa isi mai cumpere o rochita, o masina de fite ceva , acuM VREA CASA MARE vile sau ce o mai fi , folosesc pt TDU2 tastatura calm si linistit , nu pot sa spun acelasi lucru despre LFS GTR2 RFACTOR NK-PRO IRACING, unde volanul SE IMPUNE , deci in concluzie nu lua volan pt tdu2 ca nu merita , asta e parerea mea , daca vrei neaparat ia si un volan sa il aii acolo

PS: cred ca am mai spus, am jucat si joc toate aceste simulatoare ''random' fiecare la randul lui, pe parcursul unui an, bag max 6 luni de iracing si restul celelalte PE DIFERITE LIGI NATIONALE, INTERNATIONALE SPECIALIZATE PE SIMULATOARE , nu vreau sa ma laud sau sa repet ce au zis altii in posturile anterioare ex:grigo007 cred ca avut un coment bun, mai sunt si altii nu pot sa ii enumar pe toti ,vreau doar sa argumentez parerea mea desprea achizitia unui volan , SUNT UNII CARE DAU COPY PASTE DE PE ALTE FORUMURI SI NU STIU PE CE LUME TRAIESC IN ACEASTA PRIVINTA VORBESC AIUREA FARA SA TESTEZE etc etc

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

Quote Originally Posted by FriezaMan View Post
    Procesor dual core 2.66 ghz,2 gb ram ddr2,placa video ATI EAX1550-Silent/HTD/512MB/128 bit.
    Am dat banii deagaba pe jocuri ca grid,nfs shift,nfs undercover sau drift,dar nici unu nu este compatibil cu volanul.

mai bine de banii astia luai 2 ani pe IRACING si te delectai cu cel mai compatibil simulator pt volan existent , chiar merg jocurile alea decent pe sistemul tau ?, ai tu cel putin 35 cadre/sec ? greu , shift nici macar la low cu low rezolution nu merge decent pe sistemul tau , asta app de cei care turuie degeaba
    Last edited by stirbu cristian; 08-03-2011 at 09:57.
    Racing with Logitech DF-GT [/U]and home made cockpit car seat, H-shifter included.
    Simracing Romania pt inscrieri PM

Registered User MKiss's Avatar
    Aproape toate jocurile merg cu Logitech Formula Force ex. Eu detin acest volan, si in afara de iRacing am jucat toate jocurile enumerate mai sus cu acest volan.
    Cele mai faine jocuri m-i s-au parut Rfactor si LFS (live for speed) cu volanul, restul fiind mai arcade nu sunt facut sa le joci cu volanul.
    Inca un joc, care merita jucat cu volanul acesta este F1 2010 (ca doar volanul e facut special pentru masini de genul).

Quote Originally Posted by MKiss View Post
    .
    Inca un joc, care merita jucat cu volanul acesta este F1 2010 (ca doar volanul e facut special pentru masini de genul).

argumenteaza aceasta afirmatie, sa inteleaga toti ,sa nu cumpere oamenii degeaba
    Racing with Logitech DF-GT [/U]and home made cockpit car seat, H-shifter included.

Registered User
    nici eu nu stiu ce sa fac , am un Thrustmaster de 2 ani si nu imi merge nici un nfs de exemplu , mi-ati putea spune daca e de la mine sau nu ?

Banned
    Quote Originally Posted by stirbu cristian View Post
    argumenteaza aceasta afirmatie, sa inteleaga toti ,sa nu cumpere oamenii degeaba
    fiindca nu poti juca klumea cu tastatura, e chiar asa greu de inteles?

f1 2010 se poate juca linistit si klumea cu tastatura, nu pune oamenii la cheltuiala degeaba

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post