brat Need for Speed: Rivals - Page 11
Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011
Results 201 to 215 of 215

Thread: Need for Speed: Rivals

Groparu' OutOfMyMind's Avatar
    Nu era pentru tine metafora, sustin in continuare ce ziceam in postul anterior, legat de postul tau, hihi.
    Pentru un jucator casual de racing games, presupun ca merge si acum.

Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Vezi ca inCURci merele cu perele. hihi
    Raspunde si tu pe citate.
    MB|MSI Z77A-GD65|| CPU|Intel® Core™ i7 3770K @4.5Ghz (Turbo OC) 0.9-1.22V + MX4|| RAM|Geil Black Dragon 4x4Gb 1866Mhz [XMP]|| GPU|MSi GTX 980 GAMING|| PSU|Enermax Revolution 87+ 750W|| SSD|2x - Intel® 520 series 120Gb [AHCI, RST 13.1]|| CASE|CM 690 II Advanced Window Usb3.0|| Cooler CPU|Noctua NH-D14|| Speakers| Creative Inspire T6160 5.1|| Keyboard|Razer Anansi|| Mouse|Mionix Naos 8200|| Display|BenQ XL2411T [144Hz]|| OS|Windows 8.1 x64||

Groparu' OutOfMyMind's Avatar
    E ok sa inCURCI pe aici, te amesteci in multime

Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Probabil din cauza gazelor de sist din inCURci.Dar poate ne lamuresc baietii.

Acum pe bune lasam glumele de porc, sau alte animale. A mers la 60fps jocul ? Ca l-as juca si eu atunci.
    MB|MSI Z77A-GD65|| CPU|Intel® Core™ i7 3770K @4.5Ghz (Turbo OC) 0.9-1.22V + MX4|| RAM|Geil Black Dragon 4x4Gb 1866Mhz [XMP]|| GPU|MSi GTX 980 GAMING|| PSU|Enermax Revolution 87+ 750W|| SSD|2x - Intel® 520 series 120Gb [AHCI, RST 13.1]|| CASE|CM 690 II Advanced Window Usb3.0|| Cooler CPU|Noctua NH-D14|| Speakers| Creative Inspire T6160 5.1|| Keyboard|Razer Anansi|| Mouse|Mionix Naos 8200|| Display|BenQ XL2411T [144Hz]|| OS|Windows 8.1 x64||

Nick anterior: dorWoo [nightwolf]'s Avatar
    Merge la 60fps,problema ma e ca daca scade sub se vede.O sa incerc mai jos sa vad cum e.
    CPU: Intel i5-750 | Cooler: Noctua NH-U12P SE 2 | MB: DFI DK P55 LanParty T3eh9 | Video: MSI GTX 660Ti Twin Frozr Power Edition | RAM:2x2 gb Team Xtreem cl 7 1600mhz | HDD: WD 640gb AALS | ODD: DVD-RW Pioneer DVR-216BK | PSU: Enermax MODU 82+ II 525W | Case: Cooler Master CM690| Display: 22" Acer x223w | Mouse Steelseries XAI Soundcard: Asus Xonar D1

uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar

Review

1. Preambul

Cred ca nu am dat atatea sanse unui joc niciodata. Am jucat cateva zile bune, cam 2-3h/zi legate. Practic ajunsesem sa fiu subiectiv si sa cred ca sunt eu paranoic, am imbatranit sau pur si simplu nu stiu, nu ma pricep de nu ma inteleg cu jocul.

Poate ca acest lucru a venit si de la faptul ca am dat pe joc undeva la 150 de lei pt PS3, cam asa am facut cu toate NFS-urile de la Carbon incoace, le-am cumparat. De pe vremea NFS 2 SE care mergea pe GF3dx, acceleratorul graphic minune, am urmarit seria NFS in fiecare an. Tin minte ca aveam un Matrox de 4mb pe un Pentium 133 si ma jucam NFS2 . A aparut NFS2 SE care aveaposibilitatea accelerarii si am facut rost de un 3dfx ...erau colegi din liceu la mine n fiecare seara dupa scoala. NU voi spune ca Porsche este cel mai tare, pentru ca suna ca un cliseu ordinar si nici nu este asa.

DAR, de cativa ani incoace arunca pisica de la un francizor la altul, de la un developer la altul, mai apare un sponsor, mai scot un Ferrari, mai baga un Ferrari, pastreaza la BMW tot e92-ul??? Serios? Pei in anii 90 cand jucai NFS, jucai cu prototipuri, cu masini limited edition, s.a. Acuma jucam practic cu masini pe care le vedem pe strada zilnic. Ok, hai sa trecem peste asta ca poate este putin exagerat, asa este de cativa ani incoace si nimeni nu s-a plans, doar nu o sa incep eu acum.

2. Esecul companiei - efectele crizei
    In primul rand eram obisnuit sa cumpar acest joc si sa plec cu o atitudine foarte buna, inca din momentele cand se anunta un nou NFS. Acum practic il face altcineva in fiecare an. Anul asta GHOST, un dezvoltator Suedez cu vreo 60 de angajati, probabil 15 programatori, maximum, restul echipei sunt testeri,contabili, directori, femeia de serviciu, ceva pe administrativ, 2-3 oameni de vanzari, cineva pe marketing, absolut penibil. Un colos, cel putin cum ne era noua intiparit in imaginatie, EA, a devenit un rahat de companie care nu mai are resurse si SUBCONTRACTEAZA. Culmea, nu este primul an cand fac asta, dar probabil in fiecare an au coborat stacheta si mai mult si au investit tot ce aveau in marketing. Acest marketing m-a pacalit si pe mine sa cumpar jocul pare-mi-se.

3. Jocul in sine - primele probleme pe care le-am observant dupa prima ora de jucat
    - cum este posibil sa existe DOAR 2 CAMERA MODES? Adica masina in fata sau bumper camera? Pana cand si in jocuri pe telefon dezvoltatorii au lucrat pentru MACAR 3 moduri! Ok, am trecut peste, eram entuziasmat, dar incepuse sa ma deranjeze ceva, GRAV si nu putam sa pun exact degetul. Nu mi-a placut niciodata sa joc din masina, ci camera aceea de deasupra unde vad masina si am impresia ca mai castig un tempo la viteze mari. Asa ca observam ca ... pierdam acel tempo, ma loveam de parapet, nu obervam curbele din timp. Ma ce dracu'? Dupa alte cateva minute imi pica fisa, modul camerei de deasupra masinii este practic PREA JOS. Vezi o portiune mult prea mica de drum din cauza ca restul este mascat de masina, asa ca la vteze mari, rampe si curbe nu vei vedea din timp virajul. Unde mai pui ca nu se misca camera in unctie de denivelarile drumului, in asa fel incat sa vezi! Si, da ma uit si pe harta in acelasi timp pentru a fi cu un pas in fata, dar degeaba. Joc GTA de cand ma stiu si este un reflex asta de a ma uita pe harta, dar la NFS-ul asta nu are nici o importanta.

- de ce se buseste masina in halul ala de aberant? Ma refer aici la zborurile alea extreme pe care le face cand te atingi de un parapet dintr-un unghi mai nepotrivit? Cand ai parte de un impact frontal de abia se strica, iar cand intri intr-un parapet ... apare un filmulet spectaculos cu accidental tau. Acel filmul se repeta, ca dinamica, coleaza cateva scene si masina sare la fel de mult la viteze diferite. Un workaround pentru a dezvolta mai putin timp.

- ce-I cu tampenia aia ca ma pot ascunde intr-o casa? Asa fara motiv, POC, apas L1 si gata, am scapat de politie sau orice? Foarte deranjant conceptul de free roam, deoarece nu te poti specializa pe niste curse anume, cu un anume tip de oponenti, s.a. Totul este random. La un moment dat ti se termina toate cursele, nu mai este nimic NEW pe harta si pentru a face puncte trebuie sa te apuci pur si simplu sa te intreci cu x sau y la nimereala sau sa te apuci de o urmarire fara sens. Au distrus tot conceptul de NFS, pur si simplu este un GTA muuuuuuult mai slab, bazat doar pe mers cu masina! JOSNIC!

- a trebui sa ma deconectez de la PlayStation network doarece de vreo 40-50 de minute nu reuseam sa mai ajung la o casa dntr-aia ca sa salvez si sa imi iau punctele. Pe langa botii din joc era plin de utilizatori cred ca lista mea de preteni sau si mai mult, deoarece nu am atat de multi prieteni pe PSNetwork care ar putea juca NFS Rivals in acelasi timp cu mine, care erau politisti sau pur si simplu raceri ca mine. Daca scapam de politisul care ma urmarea, cel AI, se gasea la prima curba un OM sa ma urmareasca. WTF? Ce dragut, tot in joc in acelasi timp, socializare, ce frumos, postam pe facebook in timp ce jucam ca jucam si cu cine jucam. Foarte stangaci, practic un facebook cu masini fara nici un scop, continuitate sau aplecare catre competitiv.

- nu am nimic de spus despre grafica, este decenta,aliniata cumva la standardele prezentului, se misca ok, se putea mai bine.

- nu poti sa joci jocul cursiv, sa te apuci de ceva si sa termini. Ci pur si simplu din misiune neterminata te apuci de alta si poti castiga x puncte. Negasind un inceput si un sfarsit la joc, nu voi mai incerca sa il termin.

- controlul este carpit. Se vede ca s-a dorit ceva in zona simulatoarelor dar au zis sa pastreze partea de arcade cu care deja ne-a obisnui. Ce-I drept, asta este NFS, un arcade si ar trebui tratat, gandit si dezvoltat ca atare. Daca intru intr-o curba cu 150 km/h pot sa pun mama franelor ca nu intru in nici un drift, dar daca apas brusc pe frana de mana, in 10m fac o intoarele de 180 de grade. Nu s-au gandit la multe, se vad golurile si timpul scurt de dezvoltare. La fel cum la jocuri gen GTA V se vad zilele de munca, ideile si dedicatia.

Nota 6/10 de la mine, 1 punct dat din nostalgie, altfel era 5 din tot sufletul.
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

SVT
    SVT is offline
    Registered User SVT's Avatar
    stie cineva de unde pot descarca ultimul patch ? cel cu Ford Mustang 2015

Registered User
    Cineva sa-mi zica si mie cum mama naibii se intra intr-o cursa cand esti in dreptul ei,adica pe sagetile alea.Am incercat toate tastele posibile.Nu merge nici cu page up sau enter.Ciudata rau interfata.

SVT
    SVT is offline
    Registered User SVT's Avatar
    We are already deep in development on our next game and want to make this promise to you: we will listen to you. We’re going to give you the game you’ve been asking for. It will be the game you deserve, but to do that will take us some time.

We’ve made the decision to not release a Need for Speed in 2014, so we can work towards a highly innovative Need for Speed in 2015. An experience built on a foundation we know you’ll greatly look forward to.

The Future of Need for Speed | Need for Speed
    http://cdn.www.needforspeed.com/site...tput_00136.jpg

Registered User Skazzy's Avatar
    Pe hartie cuvintele sunt alese si aranjate bine, iar faptul ca au decis sa-l lanseze anul viitor iar ar fi un plus pt. calitatea viitoare a jocului. Personal mi-as dori un SP in care sa ai modul de joc de cariera, ca in vremea lui High Stakes. Sa muncesti pt. o masina mai scumpa/buna, imbunatatiri fizice si vizuale la ea, intrarea in turnee mai bune etc etc.

Registered User Bylly's Avatar
    Nu stiu daca s-a postat reparatie pentru 60 fps, dar o postez si eu aici. Chiar merge dracia (eu la urma am pus 60.0 nu 60+ si mi-a mers asa).

https://www.youtube.com/watch?v=9xcb..._aMbSBOoticKsQ
    War does not decide who is right, but who is left.

Registered User
    Nop,l-am bagat si eu si se misca incet .. si am mai putin fsp decat de obicei!

Registered User Bylly's Avatar
    Ce nop? Nu iti merge? Iti spun eu sigur ca merge, ai dovada si in filmulet. Buba este ca trebuie sa iti livreze placa suficienta putere sa ai 60 fps constant (sau peste evident, ca oricum comanda aceasta blocheaza la 60), nu 59, nu 58, ca altfel ai parte de sacadari urate. Se poate folosi si 45 in loc de 60, scazi si vezi unde iti merge tie. E un joc arcade aproape decent, dupa rezolvarea acestui impediment. Ma enerveaza in continuare tremuriciul camerei cand pleci de pe loc (chipurile are loc o mare desfasurare de forta care misca muntii) si efectul vizual al luminolor de politie (sunt obositoare si ocupa mult din campul vizual, as vrea sa le pot opri si in timpul eventsurilor).
    War does not decide who is right, but who is left.

Registered User LeonSKennedy's Avatar
    are careva chef de un rivals ? add : TankRape-DiGiii

Registered User
    Care joaca NFS Rivals pe internet in platforma OverWatch Network pentru a-mi da add friends in lista lor de prieteni????

1.  
    Telekom - 728 Last Post
Page 11 of 11 FirstFirst ... 891011