Page 4 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 213

Thread: Threadu` lu` Ieftinake

1. Back To Top | #61
    Registered User Chifteluta's Avatar
    La Media Galaxy, Piata Unirii, la subsol, Devil May Cry 4 la superbul pret de 329 lei. Ma uit pe spate si este distribuit de Best Distribution. Si nu este greseala (am intrebat la casa).
    Astia sunt luati cu capul. Nu este nevoie sa-i boicotam noi, ca se elimina singuri. Ce Cretini!

2. Back To Top | #62
    blu ray novi's Avatar
    Am vazut astazi oferta de la MG si mai toate joacele de PS3 erau 249 RON!

3. Back To Top | #63
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    la MG , DMC 4 este 249 lei
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

4. Back To Top | #64
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    la MG , DMC 4 este 249 lei
    Nu ma contrazice, la MG Unirii costa 329 lei.

5. Back To Top | #65
    Registered User paulpc's Avatar
    dupa cum ziceai de la BD au Media Galaxy. daca te uiti pe gshop vezi ca mai sunt destule jocuri la 249 RON,chiar 279.

6. Back To Top | #66
    Va cred. Cine are ocazia sa se duca maine dimineata la MG Unirii, sa vada minunea. Nu cred, dar daca o sa am maine timp o sa trec pe acolo si o sa-mi fac o poza cu jocul (jocurile, ca sunt mai multe). Si sa intrebe la casa si de pret.

7. Back To Top | #67
    si totusi daca e asa, de ce e asa mare pretul ? ca euro tot atat e de zile bune.
    poate nu mai ia nimeni de la ei si maresc pretul pentru profit.

8. Back To Top | #68
    Sunt convins ca este o gresesla, dar..., sa zicem ca un om de buna credinta vrea sa-l cumpere. Este ca ii ia banul? Cand au gresit (tot la acelasi magazin) si vindeau Oblivion (mai asta vara) cu sub 150 lei, eticheta era tot acolo, jocul pe raft, dar nu-l vindeau (cica era blocat din calculator). La pretul asta de ce nu mai este blocat?

9. Back To Top | #69
    Dumnezeule! Eu tocmai am dat 134 lei pe DMC4 de la play-asia... Cu preturile astea nu vedem noi ps store in veci.

10. Back To Top | #70
    Nick anterior: Satan666_RO GraX's Avatar
    Media Galaxy are preturile versiunilor collector si normale de la DMC4 inversate. Comertul romanesc ftw!

11. Back To Top | #71
    Am ajuns la concluzia ca la MG sunt niste interese ciudate, sau e dezinteres total. Am fost la 3 magazine, 3 chestii diferite. Exemplu cu un PSP:

MG Magazin 1 (Orhideea): "Nu avem PSP deloc. Nu are rost sa mergeti la celelalte magazine, ca e stoc zero !"

MG Magazin 1 (Mall): "Avem PSP la oferta, cu 2 jocuri incluse. Din pacate s-au terminat jocurile din oferta si nu va putem oferi decat consola la acel pret: 649 RON"

MG Magazin 1 (Unirii): "Avem PSP insa nu are nimic inclus. 699 RON. Dar puteti astepta ca peste o saptamani avem o oferta cu God of War la 749 RON"

No comment... am plecat fara PSP pana la urma...

12. Back To Top | #72
    Monky, am mai spus ca la MG Unirii la parter erau PSP-uri la 699 lei, iar la subsol era acelasi PSP la 699, dar si cu doua jocuri. Deci ce e de mirare aici?

13. Back To Top | #73
    probabil nu "comunica" magazinele intre ele. unii fac oferta, altii ba.
    cum zice mai sus: comert romanesc ftw

14. Back To Top | #74
    Banned RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    La Media Galaxy, Piata Unirii, la subsol, Devil May Cry 4 la superbul pret de 329 lei. Ma uit pe spate si este distribuit de Best Distribution. Si nu este greseala (am intrebat la casa).
    Astia sunt luati cu capul. Nu este nevoie sa-i boicotam noi, ca se elimina singuri. Ce Cretini!
    Salut,

Mersi de semnalare, vorbeste cineva cu ei sa isi verifice preturile, e sigur o greseala.
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by GraX View Post
    Media Galaxy are preturile versiunilor collector si normale de la DMC4 inversate. Comertul romanesc ftw!
    Nu e asta cauza pentru ca preturile la normal si CE sunt egale, asa a decis producatorul.

Inca ceva - ma scuzati ca intervin si sunt partial off-topic, nu fac publicitate nimanui, nu am castiguri, as dori doar sa rectificam astfel de erori. Multumesc.
    Last edited by RvsS; 01-04-2008 at 17:26. Reason: Automerged Doublepost

15. Back To Top | #75

16. Back To Top | #76
    welcome back!
    e bine ca e RvsS pe aici ca altfel greselile astea (foarte mari - 329 ron, pret PSP diferit) ar ramane si tot noi o patim rau. macar el ce mai face ceva la magazinele astea mancatoare de bani si fara pasare de client.

17. Back To Top | #77
    Registered User arslanyy's Avatar
    De ce vorbiti de preturi asa mari pe threadu' lui Ieftinache? Stim cu totii cum sunt preturile la jocuri in Romania in general(mari), noi trebuie sa cautam exceptiile unde sunt normale, nu sa spunem unde sunt mai mari.
    8% of Gamers Can’t See Color.

18. Back To Top | #78
    Banned RvsS's Avatar
    Last offtopic - cica s-a rezolvat la MG Unirii cu problema aia, la casa exista pretul corect.

Ca sa fiu ontopic, va fi prezent pe piata Bulletwitch la 89,9 RON.

19. Back To Top | #79
    engineer kor0's Avatar
    Site: www.thehut.com
    Timp: 1-2 saptamani in functie de locatie/noroc
    Shipping: FREE pana in Romania
    PSP:
    God Of War: Chains Of Olympus - £17.71 (aprox 84 RON)

+

alte titluri la preturi super ok.
    "I love this game!"

20. Back To Top | #80
    Nick anterior: usercgf Wander's Avatar

Smile

Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Nu ma contrazice, la MG Unirii costa 329 lei.
    yes indeed

insa varianta "normala" costa 329 lei, pe cand cea limited edition, in carcasa de metal[sau asa mi a dat impresia ca este de metal], costa 249 lei
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am ajuns la concluzia ca la MG sunt niste interese ciudate, sau e dezinteres total. Am fost la 3 magazine, 3 chestii diferite. Exemplu cu un PSP:

MG Magazin 1 (Orhideea): "Nu avem PSP deloc. Nu are rost sa mergeti la celelalte magazine, ca e stoc zero !"

MG Magazin 1 (Mall): "Avem PSP la oferta, cu 2 jocuri incluse. Din pacate s-au terminat jocurile din oferta si nu va putem oferi decat consola la acel pret: 649 RON"

MG Magazin 1 (Unirii): "Avem PSP insa nu are nimic inclus. 699 RON. Dar puteti astepta ca peste o saptamani avem o oferta cu God of War la 749 RON"

No comment... am plecat fara PSP pana la urma...
    nu au manageri care sa le coordoneze echipa de pe raioane
    Last edited by Wander; 04-04-2008 at 19:22. Reason: Automerged Doublepost
    Sony VAIO Z i5 2.40 GHz 520M, 8 GB DDR3, 2x64 SSD RAID 0, GT330M 1024 MB + Intel HD 3700 MB, WWAN 3G SIM, WLAN 2.4GHZ, Windows 7 64

1.  
Page 4 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks