Page 3 of 17 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 321

Thread: Action figures - Coltul colectionarilor

1. Back To Top | #41
    Part 2:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_asaj1.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_blueflower.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_cimg1880.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_dscn0046-2.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_large_064.jpg  

2. Back To Top | #42
    Part 3:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_www.spawn.com__series27_spawni086_photo_01_dp.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_www.spawn.com__series26_spawncygor57_photo_01_dp.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_v.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_res12.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-spawn_mandarin3.jpg  

3. Back To Top | #43
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    cum o fi pus ala mana pe figurinele din gow? nici nu au aparut... am eu pre-orders pe vreo 2 site-uri la ele
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

4. Back To Top | #44
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    cum o fi pus ala mana pe figurinele din gow? nici nu au aparut... am eu pre-orders pe vreo 2 site-uri la ele
    E un user pe forumul spawn care e rau de tot (speir). Nu numai ca vezi la el figurine care o sa apara la finishul anului, dar o sa vezi acolo figurine care n-or sa apara niciodata Nu mai vorbim de resin-uri si custom painted stuff... In plus, daca arunci o privire pe site-ul lui ( http://www.pbase.com/espeiriv ) o sa intelegi ca tipul e talentat rau si la fotografie si pasionat rau de action figures. Have fun

P.S. Update si la mica mea colectie (care in curand ma va da afara din casa). Beware, poza are 3MB...
    Last edited by MonkY; 23-05-2008 at 13:54.

5. Back To Top | #45
    Nick anterior: alexnestian Bobby's Avatar
    Cam la cat te duce toata colectia? Sau nu iti evidenta la cat dai pe ele ?

6. Back To Top | #46
    pai tinand cont ca eu pe 10 figurine halo (mcfarlane) am dat 100 lire... fa si tu o socoteala cam cat a dat in functie de ce padure are acolo... pretul la cele de 7 inch sunt cat de cat asemanatoare... eu, pe spartanul de 12 inch, am dat 60 lire
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

7. Back To Top | #47
    Registered User paulpc's Avatar
    din ce material sunt facute ?

8. Back To Top | #48
    Quote Originally Posted by paulpc View Post
    din ce material sunt facute ?
    PVC majoritatea. Unele au si chestii metalice, sau un material ceramic. Mai e si nebunia aia de resin, pe care inca n-am inteles-o (atat imi trebuie, sa ma apuc sa imi si vopsesc, montez fiecare "componenta" in parte... si devin somer).

Mai sunt si cele de plus sau alte materiale textile, si binenteles, sunt cele cat mai "real life like" (uitati-va la colectia Sideshow, in special cea de Star Wars), unde au hainele din matase sau din cine stie ce materiale destepte (care sa le dea voie sa isi miste toate articulatiile).

Bobby: e simplu. Action figures sunt de la 1 lira la 500.000 lire. Avand in vedere ca poti considera si jucariile lui Ramses ca fiind tot "action" figures, si care iti dai seama la ce bani se vand pe ebay & co.... La urma urmei ce am eu sunt niste statuete de plastic, cu diverse articulatii sau pose-uri. Statuete de plastic care sincer habar n-am ce durata de viata au. Dar cand voi afla, probabil ca ma voi juca cu holograme prin casa...

9. Back To Top | #49
    Pai am intrebat cat ai dat tu in total pe tot ce ai acolo. Nu ce durata de viata au. Scuze daca nu am pus intrebarea cum trebuie.

10. Back To Top | #50
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Pai am intrebat cat ai dat tu in total pe tot ce ai acolo. Nu ce durata de viata au. Scuze daca nu am pus intrebarea cum trebuie.
    Habar n-am... chiar mi-e frica sa calculez un total... unele sunt chestii destul de rare. Dar sincer acum, ce conteaza cat au costat ? Consider ca le-am luat la super oferta, si gata

11. Back To Top | #51
    Registered User volsergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Habar n-am... chiar mi-e frica sa calculez un total... unele sunt chestii destul de rare. Dar sincer acum, ce conteaza cat au costat ? Consider ca le-am luat la super oferta, si gata
    Asta numesc eu PASIUNE!

...ar trebui sa le explici celor mai "necopti" cum poti sa faci ceva din pasiune! Eu nu ajung la finish cu ei (poate n-am rabdare!);daca as putea sa le explic...

Best Regards!
    This is my story!

12. Back To Top | #52
    Acum am descoperit thread-ul asta, super tare. Inca o treaba impecabil lucrata, marca Monky. Bravo man, felicitari ! Am ramas masca de ce-am vazut pe aici, poate ma bag si eu la cateva dupa ce termin cu mutatul.

13. Back To Top | #53
    Multumesc pt. aprecieri. Chiar ma bucur ca e apreciat hobby-ul asta, care in afara e deja o industrie. Din pacate, eu n-am vila sau prea multe camere ca sa pot spune ca as putea deveni un colectionar serios... dar ma inghesui Vorba lui volsergiu, pentru pasiune, merita efortul.

Pe langa simplul display al figurinelor, daca sunteti si pasionati de fotografie ca mine, o sa primiti si ceva extra prin achizitionarea lor. Si-anume posibilitatea de a crea "diorame", pose-uri din scenele favorite, comics, cover arts, etc. Sau pur si simplu sa va fotografiati cu eroul favorit. Eu inca sunt in faza de creare a unui mic coltisor "de rai" unde sa-mi pun un cubical pt. poze... dar in curand voi posta cateva nebunii. Sper sa va placa

Si un update mic la colectie, cateva bust-uri din Matrix (astea m-au falimentat de-a dreptul), mai ales ca in UE sunt de negasit. Dar, traiasca US
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-matrix.jpg  

14. Back To Top | #54
    Am si eu o intrebare, cam offtopic. Pozele (cele cu figurinele din matrix) sunt facute de tine sau de pe net?

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Am si eu o intrebare, cam offtopic. Pozele (cele cu figurinele din matrix) sunt facute de tine sau de pe net?
    Acelea de-abia le-am achizitionat... normal ca pana nu vin nu am cum sa pun pozele mele... Dar, uite o poza cu ele reale, daca iti plac mai mult asa
    P.S. Au 6.5" inaltime (16-17 cm) si sunt editii limitate/numerotate, realizate printr-o tehnica de scanare si modelare 3D. Poze cand ajung (dar va dura ceva, ca-s din US cu standard shipping).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-matrix4.jpg  

16. Back To Top | #56
    hmmmm... Neo e ciung?
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

17. Back To Top | #57
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    hmmmm... Neo e ciung?
    Are o mana, dar o tine in.... codul sursa
    Mai este un Neo in colectie (de fapt inca doi, insa unul este tot versiunea "ciung" dar are beculetze) pe care insa nu-l gasesc... fiind si mai limited.

De fapt, cam acestia stiu ca ar fi in colectia Matrix busts:
    01. Trinity Limited Ed: 5,500
    02. Agent Smith Limited Ed: 4,500
    03. Neo “light-up” Version Limited Ed: 2,000
    04. Neo Standard Version Limited Ed: 8,000
    05. Twin 1 Limited Ed: 4,500
    06. Twin 2 Limited Ed: 4,500
    07. Niobe Limited Ed: 1,500
    08. Neo Revolutions Version Limited Ed: 1,500
    09. Morpheus Limited Ed: 8,000
    10. Persephone Limited Ed: 1,500
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-neo2.png   Action figures - Coltul colectionarilor-matrix5.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-trinity.png   Action figures - Coltul colectionarilor-persephone.png  

18. Back To Top | #58
    Darth Sidious si Spawn V now in collection. Primul de la Sideshow si al doilea de la McFarlane (Seria 17). Aveti grija cu achizitionarea lui Darth Sidious. Acel Mechno Chair, desi arata foarte bine, mi se pare foarte plapand. Probabil ca nu va reusi sa tina mult timp pe piciorusele din fata pe nenea Darth Sidious care e foarte greu.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-picture-348.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-picture-361.jpg  

19. Back To Top | #59
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    man ar fi utile si niste linkuri, care sa trimita si in RO. poate mai sunt doritori

cheers
    dau comenzi pt BUNDLE XBOX360 XBOX Slim 4GB/250GB+Kinect Bundle , XBOX Slim 4GB/250GB, KINECT - ask pt pret

20. Back To Top | #60
    Quote Originally Posted by mrENigma View Post
    man ar fi utile si niste linkuri, care sa trimita si in RO. poate mai sunt doritori

cheers
    Mai toate shop-urile online serioase trimit si in .ro. Daca vrei sa iei de pe amazon.co.uk sau play.com, ai aici solutia oferita de robertdinu: http://forum.computergames.ro/104-co...on-produs.html. In rest, de la play-asia pana la bigbadtoystore.com, sau de ce nu de pe site-urile oficiale care au propriile shop-uri, sunt sute de locuri de unde le puteti procura.

1.  
Page 3 of 17 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks