Page 5 of 17 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 321

Thread: Action figures - Coltul colectionarilor

1. Back To Top | #81
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    uite aici predator facut ca la carte
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-actionfigurexpress_2002_76937526.gif   Action figures - Coltul colectionarilor-actionfigurexpress_2002_77076214.gif   Action figures - Coltul colectionarilor-actionfigurexpress_2002_77211196.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-actionfigurexpress_2002_77670959.gif  
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

2. Back To Top | #82
    cand voi recupera aparatul foto o sa fac unele hi-res
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-sp_a0130.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-sp_a0137.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-sp_a0144.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-sp_a0142.jpg  
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

3. Back To Top | #83
    Registered User Mika's Avatar
    Nu stiu daca e de la poza, dar nu prea imi place de Marcus cum arata.

4. Back To Top | #84
    arata bine marcus
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

5. Back To Top | #85
    Registered User paulpc's Avatar
    daca tot e GEOW, Neca vrea sa lanseze urmatorul box set: NECA's Gears Of War Box Set
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-necageow1.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-necageow2.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-necageow3.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-necageow4.jpg  

6. Back To Top | #86
    P for Vendetta viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY
    Aveti grija cu achizitionarea lui Darth Sidious. Acel Mechno Chair, desi arata foarte bine, mi se pare foarte plapand. Probabil ca nu va reusi sa tina mult timp pe piciorusele din fata pe nenea Darth Sidious care e foarte greu.
    Zi-mi si mie te rog, aici sau pe pm, cam cat a costat aproximativ cu tot cu transport nenea sidious.

Ai zis ca ai si colectie de filme, sper sa pui poza si cu ea, sa vedem cum se leaga cu actionurile

Am si eu, si filme si cateva figures (abea m-a apucat mania de figures :S), o sa pun poze cat de curand.

7. Back To Top | #87
    viezure: a costat 38 Lire cu tot cu transport. Colectia mea de filme daca nu ma insel am pozat-o mai demult pe threadul Colectionarilor. Dar cam intr-o saptamana ar trebui sa-mi vina noul "dulap" si mai le trag o poza cu tot cu action figures aliniati. Pana atunci, niste mici shoturi. Take 1:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0760.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0765.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0775.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0782.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0784.jpg  

8. Back To Top | #88
    Take 2:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0796.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0799.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0804.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0805.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0812.jpg  

9. Back To Top | #89
    Registered User Y2J's Avatar
    MonkY, ce colectie impresionanta de "monstruleti"
    Cate astfel de figurine ai in total ??
    Apopo .. sunt foarte bine detaliate
    Finally ... Y2J has come back to Computer Games Forum !!

10. Back To Top | #90
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    cand voi recupera aparatul foto o sa fac unele hi-res
    Vai de ochiii mei. Mai bine nu le faceai poze cu telefonul. Mai jos o mica mostra intr-o rezolutie mai "normala"
    Quote Originally Posted by Y2J View Post
    MonkY, ce colectie impresionanta de "monstruleti"
    Cate astfel de figurine ai in total ??
    Apopo .. sunt foarte bine detaliate
    Merci de apreciere. McFarlane rulez ! Cat despre intrebare, nu cititi si voi tot threadul ? Cred ca deja am fost intrebat de 3 ori numai in threadul asta cate am. Asa ca o sa raspund si eu la fel de serios, ca manelistii "Fara numar, fara numaaaaaar !"

Acum revin. Conteaza cate am eu 50, 100 sau 150 ? Daca cineva crede ca am facut threadul asta ca sa ma laud in vre-un fel, se inseala. Daca va uitati atenti la posturile de mai demult legate de action figures, foarte multi facea misto de mine. Si uitati-va lately ce isi mai cumpara lumea, vedeti ce comenzi primeste roberdtinu, si o sa intelegeti ca e "boala grea".

Eu doar ma bucur ca am trezit interesul in action figures bune. Pt. ca sa fim seriosi, majoritatea de pe piata sunt crappy rau. Sau, sunt interesante pt. copiii de pana in 6 ani.

In plus, eu imi fac si damblaua cu ele in mai multe moduri. In primul rand, stau superb langa jocurile, filmele aferente sau revistele/cartile aferente. In al doilea rand, imi satisfac si nebunia cu fotografia. In al treilea rand, e un hobby super misto, mai ales cand stai sa le asezi, sa le gasesti noi pozitii, sa faci o diorama, o sceneta ceva...

Din pacate, sunt si minusuri. In primul rand costurile si faptul ca in Romania nu se gasesc deloc. In al doilea rand, timpul. Timp pierdut care se leaga si de stergerea prafului, de montarea unora, de reparatul altora... and so on.

Dar, per total, i love them !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-monky_gears_of_war.jpg  

11. Back To Top | #91
    P for Vendetta viezure's Avatar
    Tot ce vedem p'aici e de 7 inch?

Si ce aparat foto ai

12. Back To Top | #92
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Tot ce vedem p'aici e de 7 inch?

Si ce aparat foto ai
    Eu m-am axat pe 7". As fi vrut sa am loc de 12" - 18" (de obicei sunt mult mai detaliate - dar si mult mai scumpe). Din pacate, la apartament cu 2 camere, cam greu... Sunt si cateva mai micutze (de exp. cele din Halo 3), sau cele din Soul Calibur.

Cat despre aparat... Hmm. Un fotograf bun probabil ca ti-ar zice ca fara lumina buna orice aparat foto e de 2 lei. Cum eu nu sunt, o sa-ti zic ca am un Canon G9 (12Mpx RAW) ajutat de un Canon SpeedLite 430EX, un trepied, bouncer de la Lumiquest... nu mai stiu. Mai sunt multe de achizitionat (lumini, un cort/cubelita sau o masuta de pozat mai desteapta)... dar, e un domeniu in care tot timpul bagi bani. Pt. cine faca asa ceva dedicat, i-as recomanda un minim Canon EOS 450D + lentile de Macro 60mm + SpeedLite 580EX II cu niste slave-uri. Dar, deja o dam in thread de fotografie
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0800.jpg  

13. Back To Top | #93
    Registered User dark_one's Avatar
    Eu cred ca ar trebui sa te apuci sa faci niste filmulete cu action figure urile pe care le ai - that would be fun .
    Alienware M17 R4 7820HK + 32 GB DDR 4 @ 3000 MHz + 1 TB Nvme Plextor M8Pe + 512 GB Samsung 850 Pro + GTX 1080

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Vai de ochiii mei. Mai bine nu le faceai poze cu telefonul. Mai jos o mica mostra intr-o rezolutie mai "normala"
    mrrr.. nu te lua de mine... am facut cu ce am putut... lasa ca nu ai ochii asa batrani sa inceapa sa te doara... cand om avea vreo 60 ani fiecare o sa am grija sa fac o poza la o figurina de 3 inch cu cel mai vechi model de mobil cu camera
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

15. Back To Top | #95
    Monky cand te vad pe tine ca,colectionezi "Jucariile" astea imi aduc aminte de un personaj din PowerPuff Girls,acel tip obsedat de Powerpuff care le-a bagat pe fete in cutiile alea sa le aiba la colctie..Nu mare mi-ar fi mirarea sa te vad ca il iei pe Johnny Depp si sa il bagi intr-o cutie sa il ti ca pe o action figure in marime naturala.

16. Back To Top | #96
    angelcrying: ai dreptate, parca te si vad bosorog jucandu-te cu holograme de 3"
    clorocizatu: man, unii colectioneaza timbre, altii pietre, unii servetele, pietricele, postere, etc... Nu vad absolut nimic in neregula in a colectiona action figures. De fapt, in afara sunt oameni bolnavi rau dupa asa ceva... Asta este, fiecare cu "pasarica" lui...

17. Back To Top | #97
    Da nu am nimic impotriva acestor "jucarii" eu ti-am spus de ce imi aduce aminte acest thread..Eu inca nu am nici un hobby cu colectionatu,colectionam inainte cartonase cu NBA dar au disparut de pe piata.

18. Back To Top | #98
    On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Ehm, nush cum nu am vazut threadul asta mai devreme :/ Grats pentru initiativa si pentru colectii, e foarte misto ca mai sunt oameni care au pasiunea asta. Am si eu ceva AF-uri, nu prea multe insa, pentru ca mi le aduc destul de greu de afara. Scuze pentru calitatea pozelor, nu am un aparat la indemana; revin cu ceva mai pro mai pe seara :<
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-photo-0037.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-photo-0043.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-photo-0041.jpg  
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

19. Back To Top | #99
    Super Roadkill ! Bravos. Vad ca esti colectionar serios.. si arata superb biblioteca, cu AF-uri printre jocuri si carti. La cat mai multe, si te asteptam cu poze mai clare !

P.S. Cum te descurci cu praful ?

20. Back To Top | #100
    On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Pai femeia care vine sa faca curatenie are interdictie sa atinga partea asta a camerei, pentru ca ultima data a scapat-o pe Tyrande pe jos si i-a rupt un picior Q_Q Asa ca le iau eu la sters cu o carpa usor umeda cam la o luna.

Cat despre colectie, merci, dar e modesta. Nu ma pot lauda cu editii limitate sau cu ceva de la Bowers sau Sideshow (care sunt oricum mult mai valoroase decat orice produc Hasbro sau McFarlane). Ar fi trebuit sa imi vina Tychus Findlay in decembrie, dar:
    Hello,

Thanks for your E-mail. It seems that despite we have been able to charge you for your pre-order, due to unforeseen reasons, your pre-order was not completed, so you will not receive a StarCraft II statue.

We are extremely sorry that this has happened, and rest assured your money will be refunded in the following weeks.

Thanks for your understanding and if you have any other questions in the meantime, do not hesitate to contact us again.

Best Regards,

Blizzard Europe Entertainment -
    Lucia S. - Billing Support
    http://eu.blizzard.com/support/

Phone Numbers - http://eu.blizzard.com/support/artic...rticleId=23210

Please retain all history if you reply to this email
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

1.  
Page 5 of 17 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks