Page 6 of 17 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 321

Thread: Action figures - Coltul colectionarilor

1. Back To Top | #101
    P for Vendetta viezure's Avatar
    @angel, costa vreo 1500 de lire predatoru ala, fara transport

Am si eu nevoie de un sfat acum. Vreau sa-mi iau un jack sparrow si-am stat si-am cautat de m-au apucat toate alea, si am ajuns in final la doua figurine. Atasez o poza cu figurinele si cu sparrowu' pe bune pentru comparatie. Ziceti-mi si mie care seamana mai bine dupa voi
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-untitled.jpg  

2. Back To Top | #102
    Mie mi se par amandoi bine facuti. Si daca nu ma insel, amandoi sunt facuti de Neca... deci calitativ sunt la fel. O sa pun o poza cu Jack Sparrow pe care l-am cumparat eu un pic mai tarziu. Asta al meu are pe langa sabie si pistol si sticla de rom
    P.S. Vezi ca de multe ori AF-ul nu arata la fel cu macheta... sau in fine, in macheta pt. reclama/shop nu vezi incheieturi, etc...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0820.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0821.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-img_0835.jpg  
    Last edited by MonkY; 05-06-2008 at 07:45.

3. Back To Top | #103
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    vreau sa va spun ca neca s-au intrecut pe ei cu figurinele gears of war... cred ca sunt cele mai detaliate figurine pe care le-am vazut la ei (mai ales locust).. incheieturile sunt facute perfect... singura chestie care ma deranjeaza este ca la oameni (pana acum Marcus si Cole) au facut cate 2 arme (pistol si lancer), dar nu au facut nici un tip de prindere a lor pe personaj ... la arme au tinut cont de cel mai mic detaliu si l-au transpus pe ele si in sfarsit le-au facut din material moale ca sa nu le rupi in timpul atasarii pe personaj
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

4. Back To Top | #104
    Registered User DeathWings's Avatar
    WOW, Roadkill de unde ai figurinele Warcraft ? Din cate stiu eu blizzardul nu trimite si in Romania iar in alte parti eu unul nu am prea gasit. Il vad acolo si pe arthas care stiu ca a fost in editie destul de limitata.
    "Fear is The Mindkiller"

5. Back To Top | #105
    Mai am o intrebare, referitoare tot la sparrow (dar cred ca se aplica in general), pentru fig. de 7" : de ex. pentru filmul AWE, sunt 3 serii. Diferentele intre serii constau doar in accesorii? Adica sculptura este aceeasi in principiu? Am vazut de ex. ca intre seria 1 si 2 difera doar baza.

6. Back To Top | #106
    Iti dai seama, ca nu are nimeni de-aici toate versiunile de Jack Sparrow ca sa-ti spuna exact diferentele. Desi nici nu ar fi greu sa le achizitionezi pe toate, avand in vedere pretul lor foarte mic (stiu ca l-am vazut si pe la 5 lire + transport).... Eu zic sa nu te mai agiti, cumpara care-ti place tie mai mult, si gandeste-te deja la ceilalti din PotC. Ca doar Jack Sparrow singurel, nu prea merita langa DVD-urile originale. Eu unul consider ca una din cele mai bune figurine de la Neca este Davy Jones din PotC (pt. care am mai tot pus poze). Sculptingul la el este de nota 10 (unde la Jack as zice ca e de nota 7).

7. Back To Top | #107
    lol ms de sfat, m-am gandit sa-l completez cu asta , tot de la neca:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-f.jpg  

8. Back To Top | #108
    On a Highway Near You Roadkill's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    WOW, Roadkill de unde ai figurinele Warcraft ? Din cate stiu eu blizzardul nu trimite si in Romania iar in alte parti eu unul nu am prea gasit. Il vad acolo si pe arthas care stiu ca a fost in editie destul de limitata.
    Pai pe cele din Warcraft 3 setul pilot (cu Thrall, Muradin Bronzebeard si Furion Stormrage) le-am luat prin 2003 la o iesire prin Germania. Am avut noroc, le-am luat pe ultimele din raft. Warcraft 3 Series One le-am luat ceva mai recent de pe actionfigures.ro (acum nu mai exista magazinul, insa). Cele din WoW se mai gasesc inca in destule locuri, chiar si seriile mai vechi. Pot sa iti dau niste links cred, daca te intereseaza.
    The key to happiness in life is high expectations and your own bag of chips (Dogbert)

9. Back To Top | #109
    Registered User DeathWings's Avatar
    Chiar te rog si daca se poate pune niste poze cu fiecare in parte, la o claritate mai buna (sunt obsedat de universul warcraft )

Mersi frumos
    "Fear is The Mindkiller"

10. Back To Top | #110
    De ce s-a inchis actionfigures.ro? Erau preturile mari?

11. Back To Top | #111
    Finnally, my samurai collection is now complete (desi, imi lipsesc cateva small items). Yahoooo... ermm.. i mean.. Goooooogle !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0852.jpg  

12. Back To Top | #112
    MonkY, macar te joci cu ele ? Eu le-as scoate pe toate si as reface scena cu clonele din Star Wars.

13. Back To Top | #113
    Quote Originally Posted by ILuigi View Post
    MonkY, macar te joci cu ele ? Eu le-as scoate pe toate si as reface scena cu clonele din Star Wars.
    Iata ce crede Creech despre asta
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-img_0883.jpg  

14. Back To Top | #114
    Welp

ps: o sa postez cat de curand poze si cu ce am eu. Monkey, ai ceva de la Sideshow?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-imagine-1-.jpg  

15. Back To Top | #115
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Monkey...
    It's MonkY !
    o sa postez cat de curand poze si cu ce am eu
    Sper ca nu la aceeasi calitate cu poza de mai sus... ca e ingrijorator. Si blurry... Oh my eyes !
    ai ceva de la Sideshow?
    Doar pe Darth Sidious in Mechno Chair...

16. Back To Top | #116
    Quote Originally Posted by MonkY
    It's MonkY !
    - olol, eram convins ca asa am scris. D'OH (dar a iesit funny :P)

- Ca sa iasa de calitate cred c-o sa fac poze cu camera video

- Si referitor la sideshow, mi se par cei mai migalosi (si-n concordanta, scumpi). Am vazut unele (o sa incerc sa le gasesc iar) cu indiana jones absolut superbe, aveau si par uman, erau panicant de realiste, doar ca nu prea semanau cu ford

17. Back To Top | #117

18. Back To Top | #118
    Cel din primul link il stiam de ceva vreme, este absolut bestial, cea mai mare asemanare cu depp din tot ce-am vazut. Ireal.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-331dscn5952_3x4.jpg  

19. Back To Top | #119
    Well, Hot Toys, Sideshow in general au preturi maricele. Nu zic ca la McFarlane nu gasesti nebunii super scumpe... Insa DeathWings, trebuie sa iei in considerare faptul ca sunt si la scara 1/6, adica 12" (30cm). Not exactly a toy dupa parerea mea. Dar superbe pt. display.

Eu unul am mers pe 7" pt. ca pe langa faptul ca sunt "manevrabile" se si imbina perfect cu marimea DVD-urilor.

Back to Sideshow, nu stiu daca sunt cei mai "migalosi"... insa sunt renumiti pt. AF-urile din gama Star Wars, care datorita faptului ca sunt imbracate in materiale textile si au ascunse toate joint-urile, au posibilitatea a zeci de pose-uri (cel mai bun exemplu este Asajj Ventress)...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-2113_press01-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-2113_press02-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-2113_press04-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-2113_press08-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-asajj2.jpg  

20. Back To Top | #120
    Doar ca si la Sideshow... dupa ce vezi Asajj Ventress, la 70 USD (oricum n-o gasesti la pretul acela), arunci inca o privire si vezi Asajj Ventress Premium, care sare de 250 USD (slabe sanse la fel, sa o gasesti la "doar" 250 USD). Pe langa faptul ca e editie limitata, e si mult mai bine realizata.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Action figures - Coltul colectionarilor-7190_press01-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-7190_press04-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-7190_press05-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-7190_press08-001.jpg   Action figures - Coltul colectionarilor-7190_press10-001.jpg  

1.  
Page 6 of 17 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks