Page 6 of 100 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1981

Thread: Pune o intrebare, primeste un raspuns

1. Back To Top | #101
    Nick anterior: Butcher CTF
    Stie cineva de ce pe un hard disk nou de 10 de giga spatiul liber est de aproximativ 11 giga ? Chiar atat de mult ocupa sistemul de operare?

Daca imi cumpar alt HDD cum pot transfera datele de pe unul pe altul: conturi, useri, salvari, filme si jocuri downloadate?

2. Back To Top | #102
    Billionaire simpatiq87's Avatar
    Sal all , i`m newbie , am tot cautat un link , Xbox 360 vs PlayStation 3 , exista ? daca exista as dori si eu link ,daca nu da-ti o parere .. 2 .. 19

Ms all !

3. Back To Top | #103
    Registered User paulpc's Avatar
    vezi aici: [Info] PlayStation 3 vs Xbox360 vs Nintendo Wii
    Insa vezi ca de atunci s-au mai schimbat unele lucruri.

4. Back To Top | #104
    vreau sa imi iau si eu xbox 360 si sal modez.care ar fi mai bun o consola noua sau una folosita , vreau sa ma si tina cativa ani . mersi

5. Back To Top | #105
    Registered User moguai's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Stie cineva de ce pe un hard disk nou de 10 de giga spatiul liber est de aproximativ 11 giga ? Chiar atat de mult ocupa sistemul de operare?

Daca imi cumpar alt HDD cum pot transfera datele de pe unul pe altul: conturi, useri, salvari, filme si jocuri downloadate?

man, fizic nu are cum sa ocupe 11 giga, pe un hard de 10.
    cat despre transfer, stiu ca poti copia de pe hardul ala..dar doar pe cardul de memorie...de cand tot zic sa conectez hardul extern pe usb sa vad daca il recunoaste..
    --------------------
    Editare ulterioară
    --------------------
    Quote Originally Posted by IuLY02 View Post
    vreau sa imi iau si eu xbox 360 si sal modez.care ar fi mai bun o consola noua sau una folosita , vreau sa ma si tina cativa ani . mersi
    normal pe aici nu se agreaza discutiile despre modat si warez dar ti as recomanda ceva sh daca nu vrei sa joci originale...cand faci modarea iti poti pune si un sistem mai eficient de racire..
    donely stie
    Last edited by moguai; 04-08-2008 at 18:05. Reason: Automerged Doublepost

6. Back To Top | #106
    @moguai

ai dreptate mane, a fost greseala mea. Este vorba de hard drive-ul standard XBOX 360 de 20 de giga. Am apasat din greseala pe 1 de la numpad Oricum m-am mai interesat si se pare ca din 20 de giga, aproximativ 6-7 giga sunt folositi de consola (fisiere de sisteme, spatiu destinat caching-ului, fisiere destinate backward compatibility).

Se pare ca exista si un kit oficial lansat de Microsoft pt a transfera datele de pe un HDD pe altul

7. Back To Top | #107
    Registered User moguai's Avatar
    http://www.pcgarage.ro/gamepad/logit...pc-controller/

merge pe 360?
    imi e lene sa caut pe xbox.com

8. Back To Top | #108
    invisible ninja killer Invisible Ninja-Killer's Avatar
    Te sfatuiesc sa iei controller-ul de xbox. E superior cam tuturor controllerelor. Are o singura problema, si anume DPAD-ul care ar fi fost mai bine sa fie ca la PS2/PS3, ceea ce face jucarea de joace gen soul calibur and stuff mai dificila.
    Incredible Ninja Squirrel
    o.O

9. Back To Top | #109
    Registered User mihaif27's Avatar
    Quote Originally Posted by moguai View Post
    http://www.pcgarage.ro/gamepad/logit...pc-controller/

merge pe 360?
    imi e lene sa caut pe xbox.com
    Nu merge. Am avut eu unul pe mana si am incercat sa-l conectez pe USB.

10. Back To Top | #110
    o intrebare idioata care nici nu stiu daca isi are locul aici dar totusi v-o adresez , Lcd-urile pt PC au HD ready sau exista astfel de monitoare .. ideea e ca nu as avea bani de o plasma ptr a ma juca pe x-cutie
    FIAT JUSTITIA PEREAT MUNDUS
    Alaturati-va grupului anti-fake & anti-prostie: Click here

11. Back To Top | #111
    Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Quote Originally Posted by simpatiq87 View Post
    o intrebare idioata care nici nu stiu daca isi are locul aici dar totusi v-o adresez , Lcd-urile pt PC au HD ready sau exista astfel de monitoare .. ideea e ca nu as avea bani de o plasma ptr a ma juca pe x-cutie
    Lol, HD Ready e o labareala inventat de marketing ce inseamna ca TV-ul stie 720p, adica 1280x720 (parca), si mai toate monitoarele stiu de rezolutii peste asta.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

12. Back To Top | #112
    Registered User mihaif27's Avatar
    Pt nelamuriti .

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:C...olutions_2.svg

Mi se pare foarte bine facuta poza aia.

13. Back To Top | #113
    cand intru pe live imi apare sa fac update dar cand dau sa faca nu incararca deloc.l-a updatat cineva?

14. Back To Top | #114
    @sandman & mihai : thx , ce inseamna wikipedia , de fapt high definition inseamna rezolutie mare , dak dadeam un search pe google stiam .. pai inseamna ca merita mai mult sa joci pe un 22 wide screen decat pe un tv normal cu diagonala de 80 cm , voi ce ati alege ?

15. Back To Top | #115
    Pai depinde de preferintele fiecaruia. Pe un monitor de 22 inch vei avea o imagina mult mai mica, iar pe un TV HD una mult mai mare (fara a se pierde calitatea rezolutiei). Cu alte cuvinte e ca si cand vezi un film pe un TV mic portabil sau pe un TV normal sau la cinema pe un screen foarte mare.

Eu unul prefer un ecran cat mai mare, dar si proportional cu distanta la care ma aflu de el. Pt o camera mica 82 cm il consider perfect

16. Back To Top | #116
    ideea era ce ai alege intre un 22" wide ,normal cu HD, si un tv mare de 82 cm dar fara HD , adica un tv cu tub de 4-5 ani ...

17. Back To Top | #117
    Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Quote Originally Posted by simpatiq87 View Post
    pai inseamna ca merita mai mult sa joci pe un 22 wide screen decat pe un tv normal cu diagonala de 80 cm , voi ce ati alege ?
    M-am jucat pe un monitor de 20" wide o lunga perioada, in rezolutie mai mare de 720p, apoi mi-am luat TV de 82". Prefer TV-ul oricand.
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

18. Back To Top | #118
    Registered User Taw's Avatar
    Eu am both, dar nu vad diferente semnificative.Pt mine marimea conteaza si cum monitorul e mai aproape de pat, bag monitorul.
    TV-ul e destul de departe, 3-4 metri, poate pe viitor o sa imi iau ceva peste 100'' si monitorul sa stea la locul lui.

@simpatiq, daca tv-ul e cu tub, CLAR as alege monitorul, Sandman se referea la un TV HD (ready), nu la unul cu tub, vechi de 4-5 ani.

19. Back To Top | #119
    Drujbarul din Fetesti angelcrying's Avatar
    ceva peste 100"... nu cumva ai vrut sa scrii cm?
    Oh my days...

Xbox 360

PS3

20. Back To Top | #120
    Vreau sa fac un gamertag, cum fac si eu ca sa am o luna free de gold? Aleg silver membership si automat o sa am o luna de gold? Ii fac lu' varamiu gamertag
    --I love d(-_-)b music --

1.  
Page 6 of 100 FirstFirst ... 34567891656 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks