Results 1 to 3 of 3

Thread: TEAPA firma de mobila UNICAN !

1. Back To Top | #1

TEAPA firma de mobila UNICAN !

Am facut acest topic pt a va arata ce fel de "calitate" ofera firma de mobila UNICAN.

La doar 3-4 luni de la montaj majoritatea usilor mi s-au exfoliat (7 din 10 usi, mai exact). Au fost trimise la garantie (la Suceava, fiindca oamenii doar intermediaza, nu produs, de fapt), cu promisiunea ca vor fi gata in "maxim 1 saptamana". Au trecut de atunci 20 de zile, cand m-au informat ca li s-a stricat ceva utilaj si ca, deh, trebuia sa astept repararea lui, INCA 35 de zile (asa estimeaza ei).

Vreau sa spun ca aceasta firma nu si-a onorat ABSOLUT NICIO PROMISIUNE de cand am inceput sa discut cu ei si pana in ziua de astazi. Sunt cei mai mare neseriosi si am facut cea mai mare greseala sa cumpar de la ei.
    Pana le virezi banii sunt lapte si miere, apoi nu mai dau 2 bani pe tine! Nu dau 2 bani pe clienti, isi bat efectiv joc de ei.

Ca sa nu stau atata timp fara bucatarie le-am sugerat mai multe optiuni de rezolvare:
    - sa faca reparatia la alta firma
    - sa-mi faca alte fronturi, alt model/culoare, mai bune calitativ
    - si, in ultima instanta, sa-mi plateasca despagubiri pt aceasta perioada in care stau fara bucatarie

N-au vrut sa auda de niciuna dintre variantele propuse si nici nu i-a interesat faptul ca ma afecteaza nefunctionalitatea bucatariei pe care am dat un sac de bani.

NU RECOMAND aceasta firma sub nicio forma! Ascultati de la cineva care e patit, si mai sunt multi altii cu probleme similare! Sectiunea de review-uri de pe FB si-au inchis-o, iar toti cei care au reclamat in comentarii calitatea execrabila au fost blocati si comentariile lor sterse. Tipic caracteristic unei firme de 2 bani.

Aceasta este, de departe, cea mai neserioasa firma cu care am avut vreodata ocazia sa colaborez. MARE ATENTIE daca va ganditi sa cumparati de la ei! Sunt atatea alte firme de profil, prostia mea ca m-am gasit sa cumpar de la cei mai neseriosi!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails TEAPA firma de mobila UNICAN !-1.jpg   TEAPA firma de mobila UNICAN !-2.jpg   TEAPA firma de mobila UNICAN !-3.jpg   TEAPA firma de mobila UNICAN !-5.jpg  

2. Back To Top | #2
    +++
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails TEAPA firma de mobila UNICAN !-44.jpg  

3. Back To Top | #3
    Opc!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

1.  

Bookmarks

Bookmarks