brat Magazine de mobila in Bucuresti
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Magazine de mobila in Bucuresti

>d(oO)b< bHz One's Avatar

Magazine de mobila in Bucuresti

Salut, vreau sa-mi cumpar zilele astea o canapea extensibila si nu prea stiu unde sa ma duc. Stiu nishte chestii cu mobilier pe la pipera pe undeva shi cam atat (mobexpertul iese din buget). Avetzi ceva sugestii?

Registered User FrozeN's Avatar
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Da, sugerez sa iesi din casa si sa cauti. E plin Bucurestiul de ele.

Registered User accusive's Avatar
    sunt niste magazine de desfacere super vis a vis de stadionul ghencea si prin imprejurimi, sunt productie romaneasca, preturi super ok .. merita sa te duci pana acolo
    i run with scissors

>d(oO)b< bHz One's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru_
    Da, sugerez sa iesi din casa si sa cauti. E plin Bucurestiul de ele.
    Daca aveam timp sa umblat prin orash aiurea sigur ma duceam "la bulan" prin orash... insa prefer sa merg la punct fix
    intre timp am aflat shi de cele de la ghencea... sunt doua relativ aproape unul de celalalt. Mersi accusive

Call me Lou. Strangelove's Avatar
    pai daca mobexpertul iese din ecuatie iti reduci destul de mult raportul calitate-pretz. am trecut acum un an prin chinul achizitionarii de mobila, si singurul loc in care am gasit mobila copiata dupa modele de succes din afara + nivel de calitate acceptabil a fost Mobexpert.
    oricum, vine Ikea soon. cred ca urmeaza niste mutari de mobila prin casa.
    infernul sunt ceilalti.

AIX
    AIX is offline
    Registered User AIX's Avatar
    Mobexpert recomand si eu. In schimb, nu recomand Elvila (experienta f. proasta cu echipa care aduce mobila acasa, si nu numai in cazul meu).

De la Mobexpert am cumparat de doua ori, au fost destul de punctuali, nu au comentat nimic, niciodata, ba chiar ma exasperasera ultima data, cand montau mobila in camera, incercand sa faca totul "la milimetru". La sfarsit m-au rugat sa completez un chestionar referitor la munca lor. Bravo Mobexpert-ului.

De la dep. de langa stadionul Ghencea am luat mobila de bucatarie (de la o firma de acolo), au intarziat cateva zile cu livrarea. Mobila de pe acolo - in general neinteresanta.

Live For Speed Andrei221's Avatar
    eu zic mobexpert

Jack addicted georgerusu79's Avatar
    Niste canapele bune au si la un magazin pe langa Obor, cum te duci spre Lizeanu, imediat pe dreapta, chiar la iesirea din pasaj, am uitat cum se numeste!
    Decat cocoasa de munca mai bine burta de bere!

P.I.M.P viking_eastbay's Avatar
    bhz... e un depozit de mobila exact ce cauti tu pe langa PROSPER Vitan ...langa un Gas Station .

the fifth element understar's Avatar
    depozit de mobila gasesti la Sincai....chiar inainte de intersectie vis a vis de restaurantul La Bucur, este o cladire fara geamuri.
    In a league of my own

Snowboard Dude BlackLord's Avatar
    Pe Sos. Pantelimon intre intersectia Pantelimon cu Chisinau (Delfinului) si Pantelimon cu Morarilor exact langa Sectia 9 Politie pe partea cu sectia sunt vr'o 5 sau 6 magazine mari de mobila. Eu mi-am luat sapt. trecuta d'acolo canapea de langa magazinul vecin cu BancPost.
    Mobila direct de la fabrica din Arges, preturi de fabrica. Am dat pe canapea extensibila si 2 fotolii si alea extensibile 20 milioane. Din material textil. Da o tura p'acolo, eu cred ca merita.
    "In Romania unii oameni nu mai au principii! Sunt niste vite toti! Niste viermi smecheri!" (Weekend Cu Mama - MediaPro 2009)

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    reinvii acest thread.

care e mai `bun`intre mobexpert si neoset?

Banned Magister Ludi's Avatar
    Neoset. Sensibil mai bun. Finisaje superioare, dar si preturi mai mari decat la Mobexpert. In plus, Mobexpertul are in general un mobilier clasic, in timp ce la Neoset e mai minimalist, mai modern. Mai spunea cineva mai sus, asteapta sa intre Ikea pe piata (in maxim 2 luni vor deschide primul centru in Baneasa).

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Cred ca intre astea doua diferenta o face pretul. Ia si tu de la cei mai ieftini.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Am mai auzit pareri cum ca mobexpert ar fi cam slabi calitativi,dar cu marketing bun,si de-aia intreb.
    Iar Ikea din cate stiu au mobilier mai simplu as in ieftin.

CBLT Cobalt's Avatar
    ma intereseaza si pe mine o canapea extensibila care sa ma tzina vreo 2 ani (stundent) ...clar nu vreau sa dau multzi bani...ceva foarte ieftin.

vreo idee cineva?
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa
    Current games: BF3
    LOL

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Pt chestii ieftine mergi la magazinele alea de pe pantelmon (incepand de la piata delfinului inspre spitalul pantelimon) si mi se pare ca mai e ceva si in partea inspre iancului,pe langa reprezentanta fiat

LS
    LS is online now
    GIS/CAD LS's Avatar
    vezi si pe la autogara din militari. marfa destul de buna calitativ, insa pentru a iti si monta mobila pe care o aduci acasa, trebuie sa platesti un "meserias" de la ifrma respectiva.

totusi, la Mobexpert am vazut niste chestii super faine, care chiar ne-au placut, mie si sotiei. cel mai probabil vom lua de acolo data viitoare.

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Vezi si la durabilitate (ca asa de aratat arata f bine,intr-adevar).
    Mai multi mi-au zis (faraonu e unul din ei) ca scaunele si paturile de regula nu rezista mai mult de 2 ani. Iar chestia asta am mai citit-o si aici pe forum.

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by Cobalt View Post
    ma intereseaza si pe mine o canapea extensibila care sa ma tzina vreo 2 ani (stundent) ...clar nu vreau sa dau multzi bani...ceva foarte ieftin.
    Mica publicitate. Gasesti sigur ceva ieftin la vreun mos sau vreo baba sau chiar la vreo familie care o taie din Ro si trebuie sa scape de mobila.

Daca nu merge varianta asta, mergi pe strada Chiristigiilor, langa sediul Vodafone , zona P-ta Obor. Sunt unii cu canapele mereu acolo.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast