brat Masina de spalat. De care? - Page 3
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 118

Thread: Masina de spalat. De care?

Nick anterior: esso F1SpecialFX's Avatar
    Nu recomand produsele whirlpool decat daca le aduci personal din comunitate deoarece cele de pe aici sunt cam facute pe vapor..
    Z&

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Eu stiam ca Whirpool aduse la noi sunt Made in China. Cel putin in cazul aerului conditionat asa este. Cred ca sii in cazul altor electrocasnice. Nu as putea insa sa afirm ca sunt mai proaste sau mai bune decat altele. Atata timp cat au garantie, ce mai conteaza unde saunt facute ? Oricum nu vor fi atat de fiabile ca cele facute acum 10 ani spre exemplu. Calitatea produselor a scazut mult in ultimul timp. Asta e parerea mea.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Registered User Prime's Avatar
    De ce s-ar produce calitativ cand este societate de consum? Totul trebuie inlocuit rapid pentru ca marii producatori sa nu piarda nimic.
    Eu as merge pe Bosch, dar am vazut si la ei destule chixuri incat sa nu imi fac iluzii.
    Schatten ex machina

Nick anterior: esso F1SpecialFX's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogotta
    Eu stiam ca Whirpool aduse la noi sunt Made in China. Cel putin in cazul aerului conditionat asa este. Cred ca sii in cazul altor electrocasnice. Nu as putea insa sa afirm ca sunt mai proaste sau mai bune decat altele. Atata timp cat au garantie, ce mai conteaza unde saunt facute ? Oricum nu vor fi atat de fiabile ca cele facute acum 10 ani spre exemplu. Calitatea produselor a scazut mult in ultimul timp. Asta e parerea mea.
    Eu iti zic din experienta..cele de aici sunt mult mai slab calitative decat cele din strainatate..tu nu cred ca o sa cumperi un produs pt un an de garantie..ideea e ca alea de la noi cam dupa primul an se strica iar cele din afara tin an buni...norme diferite pt piete de diferite..
    Am avut si masina de spalat si frigider si hota whirlpool si toate au cedat in mai putin de 2 ani..Este singura firma cu care am avut astfel de probleme si pe langa ca sunt proaste mai sunt si scumpe..
    Eu ca masina de spalat as alege ori bosch ori indesit..depinde de situatia ta financiara
    Z&

Mezzoman cyfaws's Avatar
    Multumesc tuturor pentru sfaturi!

Am revenit in Bucuresti si am fost mituit de parinti ca sa ajung sa-mi iau o masina cu uscator la 1500 lei: Artiston AML 125: Ariston AML 125
    The most terrifying thing about the Universe is not that it is hostile but that it is indifferent. If we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death, our existence as a species can have genuine meaning and fulfilment. However vast the darkness, we must supply our own light.
    Stanley Kubrick

OldSchool gamer555's Avatar
    mi-am luat si eu masina de spalat, joi o pun in functiune...

Bosch WFO 206 KBZ

http://www.domo.ro/din_im/pozeprodus...S_MASR_046.jpg
    Battlecruiser operational. Hailing frequencies open

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    Eu am NEI, luata prin '97...merge ca-n prima zi.

Fyl
    Fyl is offline
    Fyl's Avatar

Masina de spalat cu uscator inclus

de vreo luna faceam planuri sa-mi cumpar un uscator de rufe si sa-l pun pe balcon pentru ca ii trebuie evacuare ca la o hota pina cind am vazut azi in Auchan masini de spalat cu uscare inclusa, arata ca o masina de spalat normala (cu incarcare orizontala adica) si care din cite am inteles pt. uscare nu mai are nevoie de evacuare in exteriorul cladirii ci prin condens aerul cald se evacueaza tot prin furtunul de evacuare al apei folosita la spalat

are cineva asa ceva, merita ~1500 RON (este evident mai ieftin decit 1000 pt. masina de spalat [pe care o am deja dar am cui s-o dau] plus inca 1000+ pt. un uscator separat) ? usuca chiar si pina la gata-de-purtare rufele ?

Registered User NiNja's Avatar
    Da, poti sa le porti imediat. Dar daca nu ai mai folosit, nu iti recomand. Nu poti sa bagi haine de bumbac in uscator si sa le mai si porti dupa aia....
    "Apple Computers rose from the provincial confines of a garage. So did Hewlett-Packard in 1938. That same year, Byung-Chull Lee started exporting fish and vegetables from Korea under the name Samsung"

Registered User mariko's Avatar
    Uscatorul oricum nu ţine cât maşina de spălat, poţi să te aştepţi să îl foloseşti 2-3 ani şi apoi să se strice.

Apoi, sunt probleme cu multe haine care se calcă MULT mai bine când sunt uşor umede. Uscătorul ţi le scoate uscate uscate şi ai să înjuri de mama focului când va trebui să calci.

Dar altfel, e ok uscătorul.
    is thiiiis my voice?

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    si eu ma gandeam sa achizitionez una in speranta ca scap de tinutul rufelor la uscat in baie sau pe balcon,dar vad ca nu prea e asa

Fyl
    Fyl is offline
    Fyl's Avatar
    mda, am citit n-spe pagini aici :

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=7517

de unde am aflat un fel de trend ca nu prea merita, uscarea consuma mult (insa nu cred ca mai mult decit un uscator separat) dar derajant pt. mine este ca atunci cind deschizi masina umpli camera de aburi si la mine cum nu am loc in baie ar sta pe hol deci tot mai bine uscator pus pe balcon sau o masina cu mai multe rpm (am 500rpm acum, deh, e de 3 ani) ca sa nu mai trebuiasca iarna sa tin rufele mai multe zile pe balcon

m3
    m3 is offline
    ofcors m3's Avatar
    O tara mai plina de maimutoi decat ۩.Disneyland.۩
    Ia-ti o aeroterma
    Vand/Schimb Nissan Almera 2006 80.000km

“Men have become tools of their tools” - Henry David Thoreau
    Useri neseriosi: PesteImputit

Morala? Nu conteaza cat de prost esti, cat de incapabil esti, cat de retardat poti fi. Daca te nasti din p*zda care trebuie, vei avea intotdeauna tot ce-ti doresti, fara ca macar sa misti vreun deget. Si nu conteaza ce spun oamenii despre tine. Sunt invidiosi, ai dracu’!

Registered User cristinalps's Avatar
    Ai putea incerca un uscator de rufe cu condensator, e ceva mai scump dar il poti pune oriunde in casa unde exista o camera aerisita. Practic toata apa rezultata din uscare este colectata intr-un recipient detasabil.
    Problema ta este ca majoritatea uscatoarelor nu permit incarcarea cu rufe stoarse la mai putin de 700-800 rpm.
    Creierul este un organ oarecum indispensabil capului

Hattrick, Inq. El Torque's Avatar
    Quote Originally Posted by NiNja View Post
    Nu poti sa bagi haine de bumbac in uscator si sa le mai si porti dupa aia....
    Ba poti, eu fac asta zilnic.

Am uscator care nu face abur in casa si nici nu are nevoie de scurgere.

Sustin schimbarea drapelului naţional (tricolor specific Ierarhiei Astrale a Treimii Zeieşti, inactivată de peste 2.000 de ani) prin adaptarea coloristică la realitatea Ierarhiei Astrale a Cincimii Zeieşti, activată în cursul erei zodiacale nr. 10, cu introducerea culorilor specifice: portocaliu şi verde.

Banned
    Quote Originally Posted by El Torque View Post
    Ba poti, eu fac asta zilnic.

Am uscator care nu face abur in casa si nici nu are nevoie de scurgere.
    Presupun ca ninja se referea la faptul ca intra "la uscare", cam grav mai ales pe lungime chestie care mi s-a intamplat si mie.

Hattrick, Inq. El Torque's Avatar
    Erm - nu stiu, poate prima data (chestie care se intampla si la spalare, poate uscarea doar sa accentueze). Dupa aceea nu mai ai probleme.

Sustin schimbarea drapelului naţional (tricolor specific Ierarhiei Astrale a Treimii Zeieşti, inactivată de peste 2.000 de ani) prin adaptarea coloristică la realitatea Ierarhiei Astrale a Cincimii Zeieşti, activată în cursul erei zodiacale nr. 10, cu introducerea culorilor specifice: portocaliu şi verde.

Fyl
    Fyl is offline
    Fyl's Avatar
    ce model ai ? vreun link ?

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Am washmachine cu uscator Zanussi. E veche de 10 ani cred. Merge brici insa nu am folosit uscatorul mai mult de 2 ori de cand o am. Motivele: dureaza f. mult pana usuca rufele (min 1h), scoate un vâjâit destul de enervant in timpul uscarii, consuma mult curent, ies niste rufe mototolite de ti-e mai mare dragul si sunt greu de calcat.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Registered User cristinalps's Avatar
    Fyl, uite ce model am eu (face acelasi lucru ca si cea a lui El Torque):http://www.gorenje.ro/2944?aid=6325
    Creierul este un organ oarecum indispensabil capului

1.  
    Jerry DHB14 - Last post
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast