brat Saltele Ortopedice!!! - Page 4
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 80 of 105

Thread: Saltele Ortopedice!!!

Registered User Baracuda's Avatar
    Foarte bine, nu o sa-ti para rau. M-am acomodat din prima seara, cu pernele a fost mai greu, eu fiind obisnuit cu ceva mare si pufos.
    I wasn't born to follow.

Registered User
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Cine vrea sa cumpere de la dormeo.ro are 5% reducere pana la 1 iunie 2010 daca foloseste acest cupon: Y6LRVGZTJW.

Este unic, deci doar prima persoana care il foloseste. Parinti mei au cumparat o saltea memory 2-12 si
    Set perne Dormeo Memosan Classic. De saltea sunt incantati, am stat si eu pe ea cateva ore si intradevar ai o senzatie de confort si relaxare totala, e mai tare si se lasa putin la greutatea corpului. De perne eu nu sunt incantat, am folosit zilnic vreo 2 saptamani, si aveam dureri de gat (le-am avut cu vreo 3 zile inainte, dar nu am scapat de ele cu aceasta perina) in fiecare dimineata, apoi am revenit la clasica perna cu pene si nu am ami avut probleme. Parintii mei insa zic ca nu au probleme cu aceste perne.

NpF
    NpF is offline
    Registered User
    Saltele la preturi accesibile pe www.office-center.ro

Registered User GunX's Avatar
    M-am tot gandit si razgandit daca sa raman pe clasica cu arcuri impachetate separat sau din noul latex revolutionar, am citit si rascitit despre avantaje/dezavantaje de mi-a venit rau, am petrecut aproape o zi in teste din care o ora intreaga tolanit numai prin Ikea si pana la urma am optat pt...ambele. IKEA | SULTAN HJELMÅS | saltea cu arcuri 160x200cm alb
    Are arcuri jos si 5cm de latex sus, iti dau 90 de zile sa te razgandesti si 25 de ani garantie ...este extrem de confortabila, dar inca nu-mi vine sa cred ca m-a dus pe la 2500RON incluzand o husa protectie impermeabila (f misto, in cazul in care versi chestii prin pat ocazional, se prinde cu elastic de ea), doua lenjerii care o "imbraca" complet si 3 perne, 2 normale de dormit pe o parte si una speciala, din aia non-pufoasa,

Registered User

cea mai buna saltea

eu una recomand o singura saltea ... si am incercat vreo 3 pana acum.. ikea.. dormeo si inca una no name. insa am descoperit saltelele de la massimo casa. au sediul in Satu mare dra si au deschis magazin si in Bucuresti la Cocor. le recomand !!! sunt pentru orice tip de buzunar... try it1!

Banned
    Quote Originally Posted by Elenana View Post
    eu una recomand o singura saltea ... si am incercat vreo 3 pana acum.. ikea.. dormeo si inca una no name. insa am descoperit saltelele de la massimo casa. au sediul in Satu mare dra si au deschis magazin si in Bucuresti la Cocor. le recomand !!! sunt pentru orice tip de buzunar... try it1!
    felicitari pentru reclama, din pacate le-am incercat acum ceva timp si am dat banii degeaba. am avut numai dureri de spate, mai bine dormeam pe scandura direct. Am pus salteaua pe hol sa doarma cainele pe ea dar e atat de proasta ca nici el nu vrea sa stea pe ea.

Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Elenana View Post
    Fugi nene cu circu.

Dormeo nu ti-a placut? Sa iti dea faliment magazinul? Cat am avut legatura cu marca asta nu am auzit om sa se planga si imi inchipui ca e cam la fel si acum...
    Around...

Registered User
    Hai ma si voi acuma!
    Incearca si omu sa creasca vanzarea.... pe prafu' asta.

Btw. In Cocor, am intrat zilele trecute si nu cred ca am vazut 10 cumparatori in toata harfughia fara sa glumesc. Am mers la parter si subsol si bate vantu.....

Ontopic. Zilele astea o sa comand o saltea de la Dormeo 160/200. Sotia s-a indragostit de ea efectiv. Si este modelul cel mai ieftin de la ei Dormeo Orthopedic 949lei. Transport gratuit 30 zile garantie cu returnare bani daca nu esti multumit.

O sa revin cu detalii dupa ce imi ajunge si fac toate "testele" .

Nick anterior: mom Hayabusa's Avatar
    Quote Originally Posted by Baracuda View Post
    Eu am cumparat acest model :

Saltea Memory DeLux - Saltele-Premium.ro

Avantajul este ca o poti configura, singurel acasa, cum vrei.
    Cat ai dat pe ea?
    Eu am o perna de genul asta, acelasi material (latex) mi s-a parut cea mai tare perna pina am dat pernele Tempur si mi se par incomparabile cu orice am vazut la noi pe piata(e adevarat ca pretul unei perne de la tempur e cam cat o saltea de la alta firma, eu am dat 700 , tehnologie NASA blabla ). Acum sunt in cautare de o saltea, insa aici imi trebuie o saltea tare. Toate saltele pe care le-am incercat pina acum mi se par prea moi.
    Last edited by Hayabusa; 25-01-2011 at 23:11.
    In the blackest of your moments, wait with no Fear

Registered User
    Mi-am cumparat o saltea fara arcuri foarte ieftina si foarte calitativa. Preturile incep de la 330 lei pentru ca sunt produse in Romania. Pentru mai multe detalii va puteti convinge aici perna saltea

Nick anterior: Dj_B Ciuby's Avatar
    Quote Originally Posted by sofocle80 View Post
    Hai ma si voi acuma!
    Incearca si omu sa creasca vanzarea.... pe prafu' asta.

Btw. In Cocor, am intrat zilele trecute si nu cred ca am vazut 10 cumparatori in toata harfughia fara sa glumesc. Am mers la parter si subsol si bate vantu.....

Ontopic. Zilele astea o sa comand o saltea de la Dormeo 160/200. Sotia s-a indragostit de ea efectiv. Si este modelul cel mai ieftin de la ei Dormeo Orthopedic 949lei. Transport gratuit 30 zile garantie cu returnare bani daca nu esti multumit.

O sa revin cu detalii dupa ce imi ajunge si fac toate "testele" .
    Sunt foarte curios in cate zile iti ajunge. Chiar te rog sa postezi.

Sper sa se fi schimbat lucrurile, dar te poti astepta si la 30+zile pana la livrare.
    Around...

Registered User mudpie's Avatar
    Ceva noutati? A ajuns salteaua Dormeo?
    Ma chinui sa-mi aleg o saltea si sunt cam bulversat de toate variantele disponibile - ortopedica, super ortopedica, pocket spring, memory foam, latex etc.
    Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.

Registered User pcmarius21's Avatar
    Vad ca se arunca cu bani grei pe saltele .
    Sunt pe ebay direct la producator in UK materiale pt saltele gen dormeo si huse pt ele . Toate saltelele de obicei sunt formate din aproximativ 2-3 straturi "eliocell/ecocell si memori foam " care de fapt toti sunt niste bureti mai speciali. Ei bine foarte simplu isi poate "face " fiecare salteaua ideala :
    cumperi un strat de eliocell de 12-14 cm ,
    apoi un strat de memory foam intre 2,4 cm- 12 cm ,

si la final husa saltelei cu fermoar antialergica , sau tratata cu aloe vera sau cu fibre de argint in care se "baga" toti buretii.

Preturi aprox: strat memory foam 6cm dimensiune 180x200 330 lei
    husa anticarieni si bacterii 180x200 100lei
    ecocell 180x200 500lei
    Si uita asa cu aprox 1000lei iti faci o saltea care in magazn este 16-20 milioane.
    Obtional se mai pun straturi de bumbac pt airesire sau strat ctratat aloevera etc........ toate le gasiti pe ebay uk sub denumirile : memory foam topper mattresse si cover mattresse.

Tocmai am comandat o "salteluta" de 6 cm memory foam ~ 330lei si revin cu detalii.

Nick anterior: Duculetu Ducu's Avatar
    Chiar sunt curios cum merge proiectul asta ... mi-ai dat idei
    Prioritate mereu va fi PM-ul pe acest forum - Cititi ultimul post intotdeauna - Imi rezerv dreptul de a-mi alege clientul

o724228632 - Vodafone

Zona Cotroceni - Metrou Eroilor - Iesirea dinspre Spitalul Municipal

Registered User lawrians's Avatar
    nu prea cred ca a mers daca nu a mai raspuns...dar sincer... de ce as face asta cand o gasesc la aceeasi bani in magazin? Mi-o aduce frumos acasa gata facuta? cu toti buretii asa cum trebuie, lipiti intre ei cu adeziv ) husa exact pe masura grosimii pe care o au buretii... ca iti iei tu husa de 180x200 dar grosimea??
    uite exemplu de memory foam la aceeasi bani. Stratul de memory are tot 6 cm.
    Scriu pe un blog de amenajari interioare

Registered User
    Salut!
    As vrea sa va cer o parere despre salteaua aceasta:
    VISCOLEX | Expert-SALTELE.ro
    Ce parere aveti? Este ok? Si-a cumparat cineva? In afara stiu ca sunt foarte apreciate cele ViscoFlex - este acelasi lucru?

Registered User lawrians's Avatar
    scuze pentru link-ul de mai sus, care duce direct in pagina mare, acesta e link-ul corect:
    Saltea Saltex Memory Foam | Expert-SALTELE.ro
    in cazul in care vede un moderator, va rog sa modificati in postul anterior si sa il stergeti pe acesta.
    Multumesc,
    Scriu pe un blog de amenajari interioare

Registered User Alex 1985's Avatar
    Am cumparat de la Mobexpert o saltea model Gold 180x200 pe o parte are fata de vara si cealalta fata de iarna,de care sunt extrem de multumit,nu am cuvinte,este extrem de confortabila iar diminata ma trezesc mult mai odihnit fata de cea dinainte. Atentie!!!,am facut si greseala sa cumpar si PERNA TEMPUR COMFORT cu 481ron,din experienta mea este o mare teapa,in timpul noptii m-am trezit cu o durere ingrozitoare de gat si extrem de obosit ! A incercat si sotia si maicamea sa o foloseasca si acelas rezultat(varza). Recomand perna ikea umpluta cu fulgi (40-60 ron)

Registered User

Registered User
    Incercati si saltelele de la magniflex, sunt direct din italia, au un showroom pe langa udristei in bucuresti, ii gasiti pe net. Cand am trecut pe acolo si am vazut saltele Piere Cardin, am vazut ca au si saltele Schlaraffia direct din Germania, nu am mai plecat fara saltea. Nu sunt prim pret, dar cand este vorba de saltea nu trebuie sa va ganditi la bani deoarece 8 ore pe zi dormiti pe saltea, nu am cum sa va explic cat de odihnit ma trezesc dupa 6 ore de somn pe o saltea buna, sunt foarte multumit, de aceea ii si recomand. Au si accesorii(perne, protectoare saltea, somiere), au si saltele copii etc.

1.  
    LCS - 728 - Last Post
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast