brat Frigidere - Page 5
Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 202

Thread: Frigidere

Registered User
    Combinele cu congelatorul jos au capacitate mai mare de congelare (in jur de 100l) decat cele cu partea de congelator sus. Cele no frost sunt mai galagioase si consuma ceva mai mult.
    M-ar interesa si pe mine parerile celor care au cu 2 compresoare !

Registered User RossoNerro's Avatar
    Eu personal am bosch , sunt foarte mulţumit de produsul respectiv, este modelul cu congelatorul jos, cu 4 rafturi, control digital si 2 compresoare, cu gheata. Are aproape 3 an şi se comportă excelent.
    Dezavantajul este că nu se dezgheaţă automat şi congelatorul.
    Restul e O.K

Registered User dess's Avatar
    1. Combina frigorifica este NUMAI cea care are congelatorul jos cu usa separata. Restul aparatelor frigorifice de acest gen sunt frigidere (cu 1 usa, cu 2 usi si congelator sus, side by side cu congelatorul in stanga)
    2. Tehnologia NO FROST este una ideala pentru pastrarea alimentelor cat mai proaspete.
    3. Marcile de urmarit (in functie de bugetul disponibil): scump - Ariston, Siemens, Bosch, mediu - Electrolux, Indesit. In nici un caz Whirlpool, Arctic sau alte pocnitori de genul asta.
    4. Doua compresoare sunt ideale. Astfel atunci cand e cazul poti opri frigiderul au congelatorul.
    5. Site-uri sunt o gramada: daca dai pe google "electrocasnice online" o sa gasesti suficiente. Eu nu iti dau linkuri ca ma trezesc cu ban.
    6. Din cate stiu (si aici exista posibilitatea sa ma insel) doar frigiderul poate fi no frost.

Registered User dark_mind's Avatar
    eu am o combina frigorifica artic de care sunt foarte multumit
    Prevederea inseamna putere

Registered User dess's Avatar
    Eu nu am zis ca nu pot fi bune. Ca marci insa, in comparatie cu cea am dat eu mai sus, si luand in vedere procentul de produse intoarse in service.

Registered User master-yoda's Avatar
    Quote Originally Posted by kork View Post
    Eu am Gorenje cu congelatorul jos, cu 4 rafturi, control digital si 2 compresoare, cu gheata. Are aproape 1 an si s-a comportat excelent.
    subscriu.
    2 ani la activ.silentioasa!
    'May the force be with you !'

Registered User
    In general orice marca ai alege, ia-ti neaparat no frost.
    In particular am de 5 ani un frigider cu 2 usi Beko No Frost.
    350 l frigider si 90 l congelator.
    Fara urme de gheata in congelator sau pe peretele din spate(interior) al frigiderului, cum am vazut pe la alte frigidere obisnuite ale prietenilor. Il curat din mers cu laveta umeda, nu l-am scos niciodata din priza. Odata a uitat mama usa la congelator intredeschisa 24 de ore. Se facuse strat de gheata inauntru. Am pus pachetele in frigider si toata gheata a disparut din congelator cam in 5 ore. Cand l-am luat plecasem sa iau Bosch, insa Bosch-ul mi s-a parut prost impartit inauntru ( mic si se pierdea spatiu printr-o distanta nefolosita de la raft la usa ) si am luat acest Beko la risc. Il pun la 2-3 C si mancarea tine dublu fata de cat tinea la frigiderul pe care l-am avut inainte.
    Ca idee asa arata inauntru al meu, mai putin rafturile de pe usa, care la mine sunt albe: http://www.zuz.co.il/show_image.php?...644_440801.jpg
    Acolo unde sunt sticlele incap fix 4 sticle de suc de 2l si 1 de vin.

Registered User mcdaniel's Avatar
    salutare
    am luat un indesit ban 34 p de la media galaxy. l au adus ieri pe la 17, l am lasat pana astazi sa se acomodeze, iar cand l am conectat la reteaua electrica, pauza, nimic. produs nou nout. am sunat la baeti si maine aduc altul in schimb. care e treaba?
    am ales ce nu trebuia?
    VVV - Veni Vidi Vici!

Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Au trecut aproape 5 ani de la acest ultim post.

Care mai este situatia pietei? Ce modele se mai cumpara? La ce preturi?
    “The mind is everything. What you think you become.” Gautam Buddha
    The best Diet is simply a matter of mind over platter.

Registered User Smiley's Avatar
    depinde ce vrei. sunt de toate pentru toti

eu iti recomand un frigider/combina care sa aiba congelatorul jos si racitorul sus. e mult mai comod asa.
    Ignore list: Stagirioritic

Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Mersi la asta m-am gandit si eu. Eu am intrebat de brand, nu de pozitia congelatorului.
    “The mind is everything. What you think you become.” Gautam Buddha
    The best Diet is simply a matter of mind over platter.

Moderator kork's Avatar
    Combina frigorifica Gorenje, 2 compresoare si 4 rafturi la congelator, afisaj si control digital.
    Faptul ca are 2 compresoare inseamna ca poti opri cand vrei frigiderul sau congelatorul.
    1600 lei a fost la Carrefour.

1:72 AdyAero's Avatar
    Recomand Indesit ca marca (inclusiv la masini de spalat).

Primejdie
    Recomand electrolux si ariston, ca marci.
    What seems to be the officer, problem ?

True Evil Wargasm's Avatar
    Pe ce baza sunt facute recomandarile voastre?

Registered User Iris_'s Avatar
    Recomand si eu un Gorenje cu 2 compresoare si 4 rafturi la congelator, afisaj si control digital. Il am de 2 ani si mi se pare excelent. (Acum 2 ani l-am luat cu 14 milioane - http://www.gorenje.ro/2933?aid=10070 )

Recomandarea mea e pe baza faptului ca nu am avut nici o problema pana acum

Moderator kork's Avatar
    Fiabilitate, consum, compartimentare, 2 commpresoare.

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Apropos de clasele alea de energie, s-a facut un reportaj destul de amplu si documentat acum cateva luni de zile. Se pare ca toti producatorii arunca pe piata in ultimul timp numai modele din clasa energetica A, A+ sau chiar A++. Defapt nici vorba de asa ceva. S-au facut masuratori si teste de catre organisme abilitate si s-a constatat ca sunt niste mari gogosi, inventate din pure ratiuni de marketing.
    Am adus acest aspect in discutie pentru a nu va lasa pacaliti de eticheta aia care defapt nu reprezinta nimic. Daca va place un model si ati auzit ca este fiabil, cumparati-l. Nu va lasati influentati de ambalaj sau de sfaturile vanzatorilor (care fie vorba intre noi habar nu au pe ce lume traiesc).
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Registered User TinuPeter's Avatar
    Subscriu Bogotta, e valabil nu numai la combine frigorifice, eu unul am un indesit clasa B luat anul trecut si consuma mai putin ca un elecrolux(achizitionat de ai mei), intr-adevar diferenta de consum nu e imensa dar luand in considerare ca au aprox. aceeasi capacitate(litri) si ca eu am dat pe al meu 8,5 mil iar ei 12...chiar nu vad in cati zeci de ani s-ar amortiza(asta daca ar fi un consum sub cel de clasa B) cele 3,5 mil....
    Vand diverse tablouri
    Vand Role Powerslide Cell 2 FSK
    Vand haine Pull and Bear, Fishbone & ZARA
    Strangers of the past walking in the present, just shadows?

Moderator kork's Avatar
    Quote Originally Posted by TinuPeter View Post
    Subscriu Bogotta, e valabil nu numai la combine frigorifice, eu unul am un indesit clasa B luat anul trecut si consuma mai putin ca un elecrolux(achizitionat de ai mei), intr-adevar diferenta de consum nu e imensa dar luand in considerare ca au aprox. aceeasi capacitate(litri) si ca eu am dat pe al meu 8,5 mil iar ei 12...chiar nu vad in cati zeci de ani s-ar amortiza(asta daca ar fi un consum sub cel de clasa B) cele 3,5 mil....
    Si Electroluxul ce clasa e ?
    Sunt curios cum ai facut comparatia.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast