Page 75 of 80 FirstFirst ... 256572737475767778 ... LastLast
Results 1,481 to 1,500 of 1585

Thread: IT Careers!

1. Back To Top | #1481
    Registered User klaxhu's Avatar
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Lucreaza cineva in IT (dezvoltare software ) in ... Spania ? . Mi se pare o varianta mai buna fata de Germania de exemplu (chiar si Anglia).
    sunt ceva hub-uri pe acolo aka Barcelona (gen cluj) si unele firme mai mari au cladiri destul de maricele pline de oameni (King.com e una)
    dar vorbeste cu lume de pe acolo inainte sa te arunci: stiu cateva persoane plecate cam acum 10 ani cu joburi si dupa ce au ramas fara ele nu si-au mai gasit cu toate ca vorbesc limba. in afara de ingrijitul de batrani e cam nasol si concurenta cam mare la joburi in sensu ca s-ar putea sa ia altii jobu ca-s mai ieftini decat tine

nu stiu ce stii despre anglia sau germania, dar momentan nu cred ca sunt locuri unde sa gasesti mai multe oportunitati (elvetia iar e un loc, tinde sa tina destule startups mai nou)
    "Thinking is difficult, that’s why most people judge."

2. Back To Top | #1482
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Dupa numarul mare de spanioli in domeniu de aici n-as prea zice.
    nu prea ai nimerit-o pe asta
    uite, treaba asta atrage o groaza de joburi
    Barcelona among leading innovation hubs - Apiumhub

anglia ramane pe primul loc si dupa aia germania (ce le-am nimerit si nici nu m-am uitat la top :P )

scorpio daca vrei gandeste-te la care sunt asteptarile tale, dpdv al banilor nu arata super dar probabil ca ramai cu mai mult vs londra
    cat ma bucur ca m-am lasat de programare cand trebuia, ce salarii de mizerie!

Even though some startups pay high salaries, average ones in Spain are much lower than the ones in other hubs. For example according to Glassdoor, the average salary of a software developer is about €27,000 vs London €55,000, Berlin €49,000 and Stockholm €48,000.

3. Back To Top | #1483
    Registered User Scorpio's Avatar
    27.000 e ? Pe an ? n-are cum.

4. Back To Top | #1484
    glassdoor nu minte! oamenii care baga acolo salariile nu au de ce sa minta
    e un medie, nu uita! poti sa gasesti si 50k dari si 15k pt un junior.
    nush ce e asa mare surpriza? da ce creadeai?

uita-te si la germania si anglia, cred ca o sa te surprinda ca salariile nu sunt atat de mari pe cat crezi. programatorii mai sunt platiti asa bine cum erau odata si daca tu ai genu asta de salariu pe an in romania atunci iti recomand sa stai acolo

du-te live acum pe glasdoor si da java developer pe barcelona. ok, doar 7 bagate, insa pe anglia si america sunt mult mai multe si iti pot garanta ca sunt ff aproape de realitate

Java Developer Salaries in Barcelona, Spain

7 Salaries
    Updated 11 May 2017
    National Avg
    €26,000

Min
    Max

€17k
    €36k

How much does a Java Developer make in Barcelona, Spain?The average salary for a Java Developer is €26,000. Salaries estimates based on 18 salaries submitted anonymously to Glassdoor by Java Developer employees in Barcelona, Spain.

5. Back To Top | #1485
    Registered User RAN's Avatar
    Din auzite, are.

LOL

6. Back To Top | #1486
    Vlad Tepes Monstru's Avatar
    lol, depasesc salariul mediu de programator
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -Moderator "indisciplinat" ? Loc pentru dreptate
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

7. Back To Top | #1487
    Quote Originally Posted by Monstru View Post
    lol, depasesc salariul mediu de programator
    you are above average! applause

8. Back To Top | #1488
    ^
    ^

From what I have heard, wage in Germany is higher than in France. Is it true?

It seems that the wage of IT workers in Europe is significantly behind that in the US. In the US, if a software engineer does not have a six-digit annual wage, he/she is considered underpaid.
    Last edited by ablium; 07-09-2017 at 10:31.

9. Back To Top | #1489
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Din auzite, are.
    Oferta ar fi de aproximativ 5000e / luna. deci e mult peste 27k /an.

10. Back To Top | #1490
    daca cineva dintr-o tara in afara romaniei iti da oferta cu 5k/luna aia nu e oferta reala sau e aburela la mijloc. in orice tara cu apa calda oferta e in brut/an

deci, ori aia 5k sunt brut ori e o firma mica si tu ai niste experienta excelenta. 5k net in mana pe luna in orice tara te pune "on the high end of the spectrum" in orice tara din EU

11. Back To Top | #1491
    Trist.
    The planet is fine, the people are fucked. -- Oh, Georgy, you goddamned truth-teller.

12. Back To Top | #1492
    Quote Originally Posted by RedGuard View Post
    Trist.
    poate ca a sunat putin aiurea - eu incercam sa zic de fapt ca e foarte bine daca are o asa oferta in mana! as pleca imediat in locul lui pe banii aia (si daca as da ceasu inapoi 10 ani la cand am plecat eu).

ca sa iti faci o idee, stiu pe cineva care a cerut ceva de genu 6k lire pe luna in mana la facebook in londra (baietii platesc destul de bine pt anumite posturi) si stiu ca a fost refuzat. mai stiu iar pe altul cu cativa ani de exp tot la facebook care a cerut 80k brut/an adica cam 4500 in mana si tot asa i-au zis ca e prea mult si nu pot sa dea atat

5k e spre 80 mii pe an brut ceea ce si conform glasdoor dar si realitatii este destul de bine pt un programator. daca iti da cineva asa bani go there FAST

13. Back To Top | #1493
    Registered User RAN's Avatar
    Dacă e suma neta la contract permanent, biletul de avion cat a fost?

14. Back To Top | #1494
    eu cred ca e deja acolo, acuma semnaza, aveti un pic de rabdare
    -Folii Slickwraps - Iphone / Samsung Galaxy / HTC ONE / LG etc - din stoc sau pe comanda
    -ATENTIE!
    Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban.
    -Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură.

15. Back To Top | #1495
    Ziceam că e trist că doar locuind în România fac 3000 - 4000 de euro. Când voi pleca...

16. Back To Top | #1496
    Quote Originally Posted by Monstru View Post
    eu cred ca e deja acolo, acuma semnaza, aveti un pic de rabdare
    Nu sunt de acord sotia / parintii .

Daca eram singur ... ar fi mers (nu doar pentru $). De fiecare data mi-a placut Spania ... .

17. Back To Top | #1497
    Nu sunt de acord sotia / parintii .

Daca eram singur ... ar fi mers (nu doar pentru $). De fiecare data mi-a placut Spania ... .
    yeah sure- nu te lasa mami

18. Back To Top | #1498
    Quote Originally Posted by klaxhu View Post
    nu prea ai nimerit-o pe asta
    uite, treaba asta atrage o groaza de joburi
    Barcelona among leading innovation hubs - Apiumhub

anglia ramane pe primul loc si dupa aia germania (ce le-am nimerit si nici nu m-am uitat la top :P )

scorpio daca vrei gandeste-te la care sunt asteptarile tale, dpdv al banilor nu arata super dar probabil ca ramai cu mai mult vs londra

Even though some startups pay high salaries, average ones in Spain are much lower than the ones in other hubs. For example according to Glassdoor, the average salary of a software developer is about €27,000 vs London €55,000, Berlin €49,000 and Stockholm €48,000.

Nice advertorial bro.

Tare-s curios ce startupuri sunt alea, de callcenter?

19. Back To Top | #1499
    Quote Originally Posted by RedGuard View Post
    Ziceam că e trist că doar locuind în România fac 3000 - 4000 de euro. Când voi pleca...
    10k la RedGuard !! NET si 14 salariii!!!
    -ATENTIE!

20. Back To Top | #1500
    Quote Originally Posted by traforaj View Post
    Nice advertorial bro.

Tare-s curios ce startupuri sunt alea, de callcenter?
    Ma indoiesc ca stii tu ce e aia accelerator sau ce constituie un mediu bun pt un startup, daramite call centre :-)
    Nu-ti obosi prea tare creierashu azi ca e vineri dude

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.  
Page 75 of 80 FirstFirst ... 256572737475767778 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks