Page 80 of 80 FirstFirst ... 307077787980
Results 1,581 to 1,585 of 1585

Thread: IT Careers!

1. Back To Top | #1581
    Registered User Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post
    Daca sunt devi cu experienta pe firul asta, ce ati alege in locul meu?
    Tintesc un internship la vara si dupa un post de junior ca si dev, de vreun an asa ma perfectionez atat in .Net(C#) cat si Java solo on my own iar la faculta anul asta am licenta si cursuri pe ambele limbaje. Mai am cateva saptamani asa sa ma gandesc ce sa aleg si dupa sa pun osul la treaba pe bune. What do? Imi place sa ma joc in ambele.
    Uita-te ce internship-uri au fost asta vara. 90% va fi la fel. Oricum daca stii bine unul din limbaje e destul de usor sa prinzi si celalalt.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

2. Back To Top | #1582
    No wonder my daughter gave up internship opportunities in largest IT firms and chose Airbnb for the summer internship. The young generation is much savvier than the old generation. Don't feel too bad after you read this article, if you are not in the range.

How Tech Firms Stack Up on Pay — The Information

This figure is for last year. The figure for this year is expected to be higher. An average American makes about one million dollars in his/her whole lifetime.
    Last edited by ablium; 13-10-2017 at 04:07.

3. Back To Top | #1583
    Deleted for posting in wrong thread.

4. Back To Top | #1584
    Quote Originally Posted by Mîtiu Ioan View Post
    Asta poate e cea mai mare greșeală ( nu că nu aș fi făcut-o și eu parțial la vremea mea ). Nu trebuie să încerci să te perfecționezi de unul singur în nici unul din cele două ci să atingi un nivel suficient de bun cât să te poți prezenta la interviuri unde se cer ambele.
    De perfecționat te perfecționezi la locul de muncă, pe banii și timpul firmei, și cu focus pe nișele solicitate pentru proiectul/compania în care lucrezi. E destul de mare lipsa de personal pe piață încât să poți apela la această strategie - crede-mă.
    Excelent sfat! fix de asta are nevoie mediul de lucru, de ... oameni slabi care cred ca li se cuvine tot.
    Pt ca toti vrem sa pierdem timpul cu ... oameni slabi care nu stiu nimic dupa 3-4 ani de facultate si zeci de proiecte pe care au luat nota de trecere.

5. Back To Top | #1585
    Registered User
    E sarcina HR-ului să cearnă impostorii de doi lei.
    Dar pentru un proaspăt absolvent nu există nici un motiv să nu se arunce direct în câmpul muncii și să stea încercând să atingă de pe tușă nivel de senior. E total contraproductiv.

1.  
Page 80 of 80 FirstFirst ... 307077787980

Bookmarks

Bookmarks